Polub nas na Facebooku
menu
Polub nas na Facebooku

urazy w sporcie

Wielu biegaczy ma własne patenty na radzenie sobie z bólem w wyniku urazów powstałych w skutek np. obciążenia stawów. Nie­stety są to rozwiązania często tylko tymczasowe. Jeśli masz problemy z bólem mięśni lub stawów to zastosuj skuteczne rozwiązania, które przyczynią się do rozwiązania tego prob­lemu.

Podczas biegania szczególnie narażone są na duże obciążenia staw kolanowy i skokowy. Oba stawy oraz towarzyszące im ścięgna, więzadła i mięśnie są chyba najczęstszym miejscem zgłaszania bólu. Oczywiście bardzo ważna jest profilaktyka: odpowiednia rozgrzewka, ćwiczenia wzmacniające, prawidłowa regeneracja czy dobrze dobrane obuwie. Co zrobić jednak gdy zdarza się sytuacja niespodziewana – źle postawiona stopa, nierówność terenu, drobna przeszkoda itp. i nagle silny miejscowy ból przesłania nam cała rzeczywistość.

Pamiętajmy, że ból odgrywa rolę ostrzegawczo – obronną i jest sygnałem istniejącego zagrożenia czy przebytego urazu. Mimo iż jest odczuciem nieprzyjemnym, to uczy nas unikania niebezpiecznych sytuacji. Ten sygnał należy jednak jak najszybciej „wyłączyć”, aby ból i towarzyszący mu stan zapalny nie uległy nasileniu.

Skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem jest zastosowanie preparatów o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, które działają w miejscu urazu – a więc działają na przyczynę bólu. Możesz ułatwić sobie zadanie i zastosować nowoczesne rozwiązania np. preparat Elmetacin® w postaci aerozolu.  Elmetacin® zawiera  indometacynę, która działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Elmetacin® to wygodny sposób stosowania – aerozol (bez konieczności wcierania), oraz sprawdzone działanie przeciwbólowe w stanach z ostrymi konuzjami. Elmetacin® możesz stosować bezpiecznie - preparat działa miejscowo, dokładnie tam gdzie jest zlokalizowany ból i stan zapalny.

Rozwiń całość
Zasady radzenia sobie z urazami w sporcie
Zasady radzenia sobie z urazami w sporcie Materiał sponsorowany
Naciągnięte, zerwane lub naderwane ścięgno – leczenie. Budowa ścięgna
Naciągnięte, zerwane lub naderwane ścięgno – leczenie. Budowa ścięgna
Zakwasy po treningu – czy to dobrze, czy źle? Co robić i jak sobie z nimi radzić? 
Zakwasy po treningu – czy to dobrze, czy źle? Co robić i jak sobie z nimi radzić? 
Mięsień czworogłowy uda – anatomia, ćwiczenia rozciągające 
Mięsień czworogłowy uda – anatomia, ćwiczenia rozciągające 
Najnowsze w tym temacie