Jak może objawiać się cukrzyca?
Podwyższony poziom glukozy w organizmie zaburza krążenie. Nieprawidłowy przepływ krwi uszkadza komórki w mózgu, a także przyczynia się do rozwoju stanu zapalnego w obrębie narządu.
Zbyt mała ilość krwi i tlenu, które docierają do mózgu, mogą spowodować, że zmniejszy się poziom niektórych neuroprzekaźników. Prowadzi to do problemów z pamięcią, a także podnosi ryzyko wystąpienia demencji.
Odczuwanie głodu a cukrzyca
Sygnałem świadczącym o nieprawidłowym poziomie cukru we krwi może być nieustanne odczuwanie głodu i ochota na produkty bogate w cukier. Zdaniem lekarzy ma to związek z nieprawidłowym wydzielaniem serotoniny, hormonu, który odpowiada za dobry nastrój.
Niepokoić powinna także nadmierna drażliwość. W niektórych przypadkach to, że mózg nie otrzymuje odpowiedniej dawki energii, sprzyja rozdrażnieniu, które może przypominać stany depresyjne.
Cukrzyca - co trzeba o niej wiedzieć?
Cukrzyca to choroba, w której najbardziej charakterystycznym objawem jest wysoki poziom glukozy we krwi. Poza przyjmowaniem leków, które regulują stężenie cukru w organizmie, chorzy powinni zmienić też dietę.
Nauka wyróżnia kilka typów choroby, to tych najczęściej diagnozowanych należą cukrzyca typu 1 i 2. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Cukrzyca? To się leczy! Sprawdź, jak zapanować nad chorobą!
Zobacz wideo: Cukrzyca typu I i II - na czym polega i jakie są jej objawy?
Źródło: medonet.pl