Po raz pierwszy strofantyna pojawiła się już kilkaset lat temu jako cudowny lek nasercowy. Dziś jest to zapomniana substancja, a o jej pozytywnym działaniu wiedzą nieliczni. W czym pomaga pacjentom i gdzie ją można kupić?
Na co działa strofantyna?
Strofantyna otrzymywana jest z gatunków skrętnika, a konkretniej z ich nasion, liści oraz łodyg. Działanie lecznicze odkryto już w XIX w. w Afryce Wschodniej. Dziś, nieco zapomniane ziele w medycynie, jest jednak stosowane przy przewlekłej niewydolności serca.
Strofantyna aktywuje układ przywspółczulny i endogenny mechanizm, który chroni przed niedoborem tlenu. Dzięki temu może zapobiec lub zmniejszyć częstotliwość dolegliwości ze strony serca. Na osoby, które cierpią na trudności z oddychaniem, działa leczniczo i wspomagająco. W dodatku ma wpływ na lepsze samopoczucie osób po zawale, przywraca im także sprawność fizyczną. Jest to naturalna metoda leczenia chorób serca.
Strofantyna działa na serce:
- wzmacniając jego bicie,
- rozszerzając naczynia wieńcowe,
- obniżając ciśnienie krwi,
- poprawiając rytm serca,
- działając pozytywnie na zdolności skurczowe mięśnia sercowego,
- zapobiegając uszkodzeniu komórek,
- wspomagająco po atakach i zawałach serca.
Strofantyna – gdzie kupić?
Istnieje mała grupa lekarzy internistów oraz kardiologów, którzy wierzą nadal w naturalne leczenie ziołami, takimi jak strofantyna. Tabletki, które były przepisywane pacjentom w Polsce, były dostępne w aptekach do 2012 r. Aktualnie strofantyna w tabletkach pod nazwą Strodival MR 3 mg nie jest dostępna w Polsce.
Jednak współcześnie strofantyna – lek homeopatyczny – jest do kupienia w aptekach oraz u sprawdzonych firm, które specjalizują się w medycynie naturalnej jako skrętnik pod nazwą Stropahntus Hevert. Strofantyna – krople – działa wspomagająco na rozszerzenie naczyń wieńcowych, obniża ciśnienia krwi oraz zapobiega uszkodzeniu komórek podczas zawału. Profilaktycznie stosuje się strofantynę od 1 do 3 razy dziennie po 5 kropel lub doraźnie w przypadku chorób serca 6 razy dziennie po 5 kropli. Najlepiej jednak skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym, ponieważ strofantyna działa silnie i krótko. Stosowanie strofantyny oraz innych wyrobów medycznych musi być konsultowane z lekarzem, ponieważ zna on przypadek pacjenta i jest w stanie określić, czy strofantyna będzie działać wspomagająco w danej chorobie serca.
Strofantyna – preparaty dostępne w aptece
Po konsultacji lekarz może przepisać receptę na zamówienie leku homeopatycznego, tzw. nalewkę macierzystą, która ma wyższą zawartość strofantyny. Wtedy wystarczy wybrać się do apteki i zamówić od producenta preparat. Dawka powinna być skonsultowana z lekarzem, najczęściej jest to 15 kropel. Można także dowiedzieć się w innych aptekach, czy są w stanie na zamówienie przygotować preparaty ze strofantyną.
Dla kogo jest przeznaczona strofantyna?
O strofantynę można spytać lekarza przy:
- lekkim kłuciu w sercu,
- ucisku w sercu lub w klatce piersiowej,
- bólu serca promieniującym do rąk lub ramion,
- problemach ze snem,
- problemach z oddychaniem,
- problemach z leżeniem na lewym boku,
- szybkim stylu życia i niezdrowym odżywianiu.
Strofantyna działa leczniczo, poprawia zdolności skurczowe mięśnia sercowego, dlatego można ją stosować, mając problemy z oddychaniem oraz wysokim ciśnieniem krwi.
Jak bezpiecznie przyjmować leki? Odpowiedz znajdziesz w filmie:
Dlaczego strofantyna nie jest popularna?
Po odkryciu w Afryce, że strofantyna działa na problemy z sercem (porównywano to często do odkrycia insuliny i penicyliny), została ona wprowadzona do produkcji leków nasercowych w Niemczech. Zapisywana była przez wielu internistów jako lek na niewydolność sercową lub podczas choroby niedokrwiennej serca, inaczej mówiąc – podczas zwężenia naczyń wieńcowych.
Przez wiele lat pacjenci stosowali ją, aby zapobiec chorobom serca, a także była podawana profilaktycznie po atakach i zawałach. Po jakimś czasie rada lekarska stwierdziła, że strofantyna nie działa leczniczo, choć powszechnie uznawano ją za „lek cudowny”. Pojawiło się wiele alternatyw, a rynek farmaceutyczny wypełnił się innymi substancjami, które działały na problemy z sercem. Konkurencja wyparła strofantynę. Właśnie dlatego współcześnie nie jest ona tak popularna jak wcześniej.
Roślinne środki lecznicze często są wypierane z rynku na rzecz większego przemysłu farmaceutycznego. Strofantyna nie została opatentowana, a badania naukowe nad tym naturalnym lekiem na szeroką skalę wymagają aktualnie ogromnego finansowania.
Prekursorzy cudownego leczenia strofantyną
Profesor Edens z Uniwersytetu w Dusseldorfie odkrył pozytywne działanie strofantyny podczas zawałów serca. Na kongresie internistów przekonywał do tego, że podawał substancję wszystkim swoim pacjentom, którzy mieli zawał serca lub chorobę wieńcową, a żaden z nich, odkąd zaczął leczenie strofantyną, nie odczuwał dolegliwości. Najważniejszym punktem jego rozważań było jednak potwierdzenie, że wśród pacjentów nie doszło do zawału.
Ponownie strofantyną zainteresował się doktor Berthold Kern, który wśród 15 000 pacjentów stosował cudowną substancję. Podczas kuracji 4% pacjentów przeszło ponownie zawał, jednak żaden z nich nie zakończył się śmiertelnie, a dolegliwości były łagodniejsze.
w nicku komentarza z 11.01.2022 jest podany numer telefonu. Zadzwoń, ja załatwiłem sobie i od przedwczoraj przyjmuję. Już po pierwszym dniu, tj. 2 kapsułkach 6mg, czułem się o niebo lepiej.