Glykopeelto peeling, który ma na celu spowolnić proces starzenia się skóry. W skład peelingu wchodzą zazwyczaj trzy składniki. Pierwszy z nich to kwas glikolowy, który silnie złuszcza skórę. Drugi składnik to kwas kojowy i ekstrakt z mącznicy lekarskiej. Związki te pomagają zredukować przebarwienia. Trzeci składnik peelingu to ekstrakt z morwy białej, który łagodzi podrażnienia. Dodatkowo peeling wzbogacony jest o witaminy A, C i E. W gabinetach medycyny estetycznej dostępne są preparaty do peelingu w różnych stężeniach -70 proc. i pH 1,75; 50 proc. i pH 1,85 oraz 20 proc. i pH 2,00.
Glykopeelto - jak wygląda zabieg?
Przed zabiegiem specjalista dokładanie oczyszcza skórę, Następnie nakłada na nią delikatnym pędzelkiem kwas o odpowiednim stężeniu. To, jak długo preparat będzie na skórze zależy od typu skóry. Zazwyczaj kwas trzyma się na skórze maksymalnie 5 minut lub do momentu pojawiania się delikatnego zaczerwieniania. Kiedy skóra wyraźnie się zmieni osoba, która wykonuje zabieg powinna zmyć kwas. W tym celu stosuje się roztwór dwuwęglanu sodu.
Glykopeelto - jak się przygotować do zabiegu?
Przed zabiegiem należy przez dwa tygodnie stosować kremy lub żele z 5-15 proc. kwasem glikolowym (1 lub 2 razy dziennie).
Glykopeelto - po zabiegu
Po dwóch-trzech dniach od zabiegu skóra zaczyna się złuszczać. Efekty zaczynają być widoczne po 3-6 zabiegach. Zaleca się, aby wykonywać je w odstępie 7 - 10 dni.
Przez 3-6 dni po zabiegu zaleca się używanie do mycia twarzy delikatnych kosmetyków, najlepiej przeznaczonych dla skóry wrażliwej. Zaleca się także stosowanie kremu ochronnego (krem nie powinien zawierać kwasu glikolowego oraz pochodnych witaminy A, gdyż może wystąpić reakcja alergiczna). Na co dzień skórę trzeba smarować kremem z wysokim filtrem.
Jak działa peeling enzymatyczny? Dowiesz się tego z filmu:
Glykopeelto - kiedy warto go wykonać?
Zabieg polecany jest tym osobom, które chcą spowolnić proces starzenia się skóry. Peeling glykopeelto pozwala zmniejszyć przebarwienia, zmarszczki, blizny oraz ślady potrądzikowe. Zabieg pomaga zredukować zmiany na skórze spowodowane paleniem papierosów czy zanieczyszczeniem powietrza. Dodatkowo skutecznie rozprawia się z zaskórnikami oraz rozszerzonymi porami.
Glykopeelto- przeciwwskazania
Mimo że zabieg jest bardzo bezpieczny to są sytuacje, kiedy jego wykonanie nie jest możliwe. Przeciwwskazaniami do wykonania tego peelingu są:
- alergie skórne;
- przyjmowanie preparatów z pochodną witaminy A.
Dodatkowo na tydzień przed planowanym zabiegiem nie można stosować depilacji, elektrolizy, dermabrazji, retinoidów, preparatów drażniących skórę twarzy.
Panowie, którzy chcą poddać się zabiegowi na godzinę przed nie powinni się golić.