Polub nas na Facebooku
Czytasz: Olejek rycynowy na twarz - jak stosować? Efekty wykonywania maseczek i okładów z olejku rycynowego
menu
Polub nas na Facebooku

Olejek rycynowy na twarz - jak stosować? Efekty wykonywania maseczek i okładów z olejku rycynowego

Olejek rycynowy

Fot: bdspn / gettyimages.com

Naturalny olejek rycynowy to sposób na przebarwienia skórne, zmarszczki i trądzik. Substancja wykazuje silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, a także jest bogatym źródłem witaminy A i E, które są odpowiedzialne za zdrowy i promienny wygląd skóry.

Olejek rycynowy to popularny środek przeczyszczający o łagodnym działaniu. Jego cenne właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze sprawiły, że jest on wykorzystywany również jako składnik kremów, toników i żelów do walki z trądzikiem i zmianami skórnymi. Naturalny olejek można również stosować bezpośrednio na skórę twarzy, pamiętając aby zawsze wybierać produkt o najwyższej jakości, tłoczony na zimno z nasion rącznika pospolitego.

Olejek rycynowy na twarz – pielęgnacyjne właściwości

Naturalny olejek rycynowy powstały z tłoczenia na zimno jest bogactwem witaminy A i E oraz kwasów omega-6, dzięki czemu głęboko odżywia skórę, nadając jej zdrowy i promienny wygląd. Składniki olejku pobudzają włókna kolagenowe, co poprawia jej jędrność i elastyczność. Olejek rycynowy wykazuje również silne właściwości nawilżające. Skuteczne zmiękcza i wygładza skórę.

Zobacz film: Odżywcze oleje do skóry. Źródło: 36,6.

Dzięki właściwościom antyseptycznym naturalny kosmetyk sprawdza się w pielęgnacji cery trądzikowej. Substancja oczyszcza skórę z zarazków, co zapobiega tworzeniu się nowych pryszczy i wyprysków. Olejek działa bardzo delikatnie i nie narusza warstwy lipidowej naskórka, dzięki czemu na skórze pozostaje naturalna bariera, która chroni przed szkodliwym działaniem takich czynników, jak: słońce czy wiatr. Delikatne właściwości pielęgnacyjne olejku powodują, że może być on stosowany także u osób z wrażliwą i skłonną do podrażnień cerą.

Zobacz film: Produkty na jędrną cerę. Źródło: Stylowy Magazyn

Olejek rycynowy – lecznicze właściwości

Olejek rycynowy przez działanie przeciwgrzybicze, antybakteryjne oraz przeciwzapalne, pomaga w takich problemach cery, jak: drożdżyca, grzybica, liszaj czy trądzik pospolity. Skutecznie usuwa grzyby i bakterie odpowiedzialne za choroby skórne. Rycynowy olejek wykorzystywany jest również jako środek regenerujący uszkodzenia skóry, np. wywołane poparzeniem słonecznym, otarciem czy skaleczeniem.

Olejek rycynowy na plamy na twarzy

Olej tłoczony z nasion rącznika pospolitego to sprawdzony sposób na przebarwienia i plamy na twarzy. Wystarczy ciemniejsze miejsca na cerze smarować 2 razy dziennie olejkiem rycynowym. Lepszy efekt rozjaśnienia przebarwień skórnych otrzyma się, jeśli do olejku doda się kilka kropel świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Stosując wyciąg z cytrusa, należy jednak pamiętać, aby nie narażać skóry na działanie promieni słonecznych, ponieważ mogą one podrażnić skórę.

Zobacz film: Domowe sposoby na piękną skórę. Źródło: 36,6.

Olejek rycynowy na twarz – jak stosować?

Naturalny olejek można stosować do każdego typu cery, ale w szczególności: wrażliwej, suchej, dojrzałej i skłonnej do trądziku. Substancja jest częstym dodatkiem do różnego rodzaju kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy, jak: kremy, serum, balsamy, toniki, żele czy mleczka. Olejek rycynowy można stosować bezpośrednio na skórę punktowo, np. pod oczy lub na całą twarz, wmasowując płyn delikatnie opuszkami palców. Preparat skutecznie usuwa makijaż, dlatego sprawdza się do wykonywania codziennego demakijażu. Wystarczy wacik kosmetyczny zwilżyć delikatnie ciepłą wodą, a następnie dodać do niego kilka kropel olejku i zmywać makijaż jak zawsze. Z naturalnego kosmetyku można również robić domowe maseczki i okłady.

Maseczka z olejku rycynowego na twarz

Kosmetyczny olej rycynowy nierafinowany można wykorzystać do wykonania domowej maski na twarz. Przed nałożeniem preparatu należy wykonać dokładny demakijaż twarzy oraz delikatny peeling enzymatyczny. Po oczyszczeniu i wysuszeniu skóry można nałożyć na nią odżywczą i nawilżającą maseczkę. Domowy kosmetyk wykonuje się, mieszając ze sobą: 1 łyżeczkę olejku rycynowego, 1 łyżkę miodu naturalnego, 1 łyżkę śmietany. Wymieszane składniki należy nałożyć na twarz, omijając okolice oczu i zmyć po około 10 minutach. Domowa maseczka skutecznie nawilży skórę, poprawi jej koloryt i elastyczność. W przypadku problemów z przebarwieniami skórnymi do maski można dodać kilka kropel świeżego soku wyciśniętego z cytryny.

Okłady z olejku rycynowego na twarz

Z olejku rycynowego można robić okłady na twarzy. Wystarczy czystą gazę nasączyć olejkiem i przyłożyć do twarzy na 10-15 minut. Gazy można zastąpić zwykłymi bandażami. Resztki substancji, które pozostały na twarzy można zmyć czystym wacikiem kosmetycznym lub delikatnie wklepać opuszkami palców w skórę. Okłady z olejku rycynowego można stosować kilka razy w tygodniu. Odświeżą one wygląd cery, złagodzą podrażnienia, zmniejszą zmiany trądzikowe, a także delikatnie wygładzą i ujędrnią skórę twarzy.

Zobacz film: Budowa i funkcje skóry. Źródło: 36,6.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
177
4
Polecamy
Olejek do demakijażu twarzy – jaki wybrać?
Olejek do demakijażu twarzy – jaki wybrać? Dzień Dobry TVN
Peeling enzymatyczny a rodzaj cery.
Samodzielne wykonanie i  jego działanie
Peeling enzymatyczny a rodzaj cery. Samodzielne wykonanie i  jego działanie Dzień Dobry TVN
Naturalne olejki do twarzy - ajurwedyjski, arganowy, suchy, serum z witaminą C
Naturalne olejki do twarzy - ajurwedyjski, arganowy, suchy, serum z witaminą C TVN zdrowie
Naturalne kosmetyki do twarzy – sposoby pielęgnacji cery trądzikowej i normalnej
Naturalne kosmetyki do twarzy – sposoby pielęgnacji cery trądzikowej i normalnej TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?