Naturalny kosmetyk można stosować do pielęgnacji nie tylko skóry twarzy, ale i całego ciała a nawet włosów. Olej lniany rewelacyjnie sprawdza się do nawilżania suchych miejsc na ciele, takich jak: łokcie, pięty czy dłonie.
Olej lniany – właściwości naturalnego kosmetyku
Naturalny olej powstaje z tłoczenia na zimno dojrzałych nasion lnu. Preparat można kupić zarówno w drogerii, aptece, jak i sklepie spożywczym, ponieważ do pielęgnacji skóry używa się tego samego oleju, co w kuchni. Aby nie stracił swoich cennych właściwości należy go tylko przechowywać w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej. Olej lniany jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które stanowią budulec dla licznych komórek ludzkiego organizmu. Kwasy omega-3 oraz omega-6 zawarte w produkcie chronią skórę przed utratą wody, której niedobór w warstwie rogowej przez dłuższy czas prowadzi do zmniejszenia się elastyczności skóry i tworzenie się przedwczesnych zmarszczek. Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oleju lnianym przywracają cerze prawidłową gospodarkę wodno-tłuszczową oraz hamują proces rogowacenia się naskórka. Naturalny kosmetyk zawiera w sobie również witaminę E, czyli jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Olej lniany zatem wspomaga usuwanie wolnych rodników, które przyczyniają się do przyspieszania procesów starzenia się skóry i powstawania zmarszczek.
Olej lniany do twarzy – na jakie problemy skórne pomaga?
Olej lniany, dzięki swoim cennym właściwościom, można stosować do pielęgnacji skóry twarzy, zwłaszcza suchej oraz z pierwszymi oznakami starzenia się. Naturalny kosmetyk działa również przeciwzapalnie, dzięki czemu pomaga łagodzić stany zapalne, a także podrażnienia. Olej lniany na twarz sprawdza się zatem do pielęgnacji cery trądzikowej. Zawiera on w sobie kwas alfa-linolenowy, który reguluje produkcję łoju, przez co ilość nieestetycznych pryszczy i krostek zmniejsza się. Olej lniany na skórę twarzy stosowany regularnie pomoże pozbyć się łagodnych zmarszczek, nawilży cerę, złagodzi podrażnienia i nada skórze ładny i promienny wygląd.
Olej lniany do twarzy – jak stosować?
Lniany olej tłoczony na zimno można stosować bezpośrednio na skórę twarzy, szyi oraz dekoltu. Wystarczy niewielką ilość cieczy rozgrzać w dłoniach i okrężnymi ruchami delikatnie wsmarować w określone miejsca. Olej lniany do twarzy można również wymieszać z ulubioną maseczką nawilżającą lub kremem do twarzy.
Olej lniany do twarzy zamiast kremu
Olej roślinny można również stosować jako całkowity zamiennik kremu. Ze względu na dość tłustą konsystencję preparatu, najlepiej sprawdza się jako krem na noc. Wystarczy wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy, kilka kropel oleju lnianego wmasować w cerę i pozostawić do wchłonięcia. Naturalny kosmetyk, ze względu na swoje regeneracyjne i łagodzące podrażnienia właściwości, sprawdza się również jako balsam na spaloną słońcem skórę lub przemarzniętą wiatrem. Olej lniany można także stosować jako serum pod oczy o właściwościach przeciwzmarszczkowych i ujędrniających.
Olej lniany – płyn do demakijażu
Właściwości oleju lnianego można również wykorzystać do codziennego oczyszczania twarzy. Naturalny kosmetyk skutecznie usuwa resztki makijażu, a nawet wodoodporny tusz czy kredkę do oczu. Olej lniany oprócz demakijażu twarzy, odżywi rzęsy, brwi oraz delikatną skórę wokół oczu. Wystarczy zwykły wacik kosmetyczny zmoczyć lekko w wodzie i zwilżyć go olejem roślinnym. Po zmyciu makijażu twarz można dodatkowo umyć delikatnym żelem do mycia oczyszczającym, aby uniknąć efektu świecenia się skóry.
Olej lniany jako tonik do twarzy
Naturalny olej roślinny sprawdza się jako tonik do twarzy, zwłaszcza do pielęgnacji skóry trądzikowej i wrażliwej. Wystarczy przed nałożeniem kremu, delikatnie przetrzeć twarz wacikiem nasączonym preparatem.
Olej lniany na twarz – efekty
Olej lniany dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E działa przeciwzmarszczkowo i opóźnia procesy starzenia się skóry. Regularne stosowanie naturalnego kosmetyku wygładzi cerę a także doda jej jędrności i sprężystości, przez co zmarszczki staną się mniej widoczne. Kwasy omega-3 i omega-6 zawarte w produkcie biorą udział w produkcji fosfolipidów, przez co wykazują działanie silnie nawilżające.