Polub nas na Facebooku
Czytasz: Olej lniany na twarz – efekty, jak stosować i kosmetyczne właściwości naturalnego kosmetyku
menu
Polub nas na Facebooku

Olej lniany na twarz – efekty, jak stosować i kosmetyczne właściwości naturalnego kosmetyku

olej lniany

Fot: al62 / gettyimages.com

Olej lniany do twarzy, dzięki swoim właściwościom nawilżającym i antyoksydacyjnym, sprawdza się w pielęgnacji cery suchej oraz starzejącej się. Preparat łagodzi również stany zapalne i podrażnienia, dlatego można go stosować do skóry trądzikowej. Olej lniany stosuje się bezpośrednio na cerę lub dodaje do kosmetyków do pielęgnacji twarzy, np. kremów czy maseczek.

Naturalny kosmetyk można stosować do pielęgnacji nie tylko skóry twarzy, ale i całego ciała a nawet włosów. Olej lniany rewelacyjnie sprawdza się do nawilżania suchych miejsc na ciele, takich jak: łokcie, pięty czy dłonie.

Olej lniany – właściwości naturalnego kosmetyku

Naturalny olej powstaje z tłoczenia na zimno dojrzałych nasion lnu. Preparat można kupić zarówno w drogerii, aptece, jak i sklepie spożywczym, ponieważ do pielęgnacji skóry używa się tego samego oleju, co w kuchni. Aby nie stracił swoich cennych właściwości należy go tylko przechowywać w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej. Olej lniany jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które stanowią budulec dla licznych komórek ludzkiego organizmu. Kwasy omega-3 oraz omega-6 zawarte w produkcie chronią skórę przed utratą wody, której niedobór w warstwie rogowej przez dłuższy czas prowadzi do zmniejszenia się elastyczności skóry i tworzenie się przedwczesnych zmarszczek. Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oleju lnianym przywracają cerze prawidłową gospodarkę wodno-tłuszczową oraz hamują proces rogowacenia się naskórka. Naturalny kosmetyk zawiera w sobie również witaminę E, czyli jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Olej lniany zatem wspomaga usuwanie wolnych rodników, które przyczyniają się do przyspieszania procesów starzenia się skóry i powstawania zmarszczek.

Olej lniany do twarzy – na jakie problemy skórne pomaga?

Olej lniany, dzięki swoim cennym właściwościom, można stosować do pielęgnacji skóry twarzy, zwłaszcza suchej oraz z pierwszymi oznakami starzenia się. Naturalny kosmetyk działa również przeciwzapalnie, dzięki czemu pomaga łagodzić stany zapalne, a także podrażnienia. Olej lniany na twarz sprawdza się zatem do pielęgnacji cery trądzikowej. Zawiera on w sobie kwas alfa-linolenowy, który reguluje produkcję łoju, przez co ilość nieestetycznych pryszczy i krostek zmniejsza się. Olej lniany na skórę twarzy stosowany regularnie pomoże pozbyć się łagodnych zmarszczek, nawilży cerę, złagodzi podrażnienia i nada skórze ładny i promienny wygląd.

Zobacz film: Produkty na jędrną cerę. Źródło: Stylowy Magazyn

Olej lniany do twarzy – jak stosować?

Lniany olej tłoczony na zimno można stosować bezpośrednio na skórę twarzy, szyi oraz dekoltu. Wystarczy niewielką ilość cieczy rozgrzać w dłoniach i okrężnymi ruchami delikatnie wsmarować w określone miejsca. Olej lniany do twarzy można również wymieszać z ulubioną maseczką nawilżającą lub kremem do twarzy.

Olej lniany do twarzy zamiast kremu

Olej roślinny można również stosować jako całkowity zamiennik kremu. Ze względu na dość tłustą konsystencję preparatu, najlepiej sprawdza się jako krem na noc. Wystarczy wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy, kilka kropel oleju lnianego wmasować w cerę i pozostawić do wchłonięcia. Naturalny kosmetyk, ze względu na swoje regeneracyjne i łagodzące podrażnienia właściwości, sprawdza się również jako balsam na spaloną słońcem skórę lub przemarzniętą wiatrem. Olej lniany można także stosować jako serum pod oczy o właściwościach przeciwzmarszczkowych i ujędrniających.

Olej lniany – płyn do demakijażu

Właściwości oleju lnianego można również wykorzystać do codziennego oczyszczania twarzy. Naturalny kosmetyk skutecznie usuwa resztki makijażu, a nawet wodoodporny tusz czy kredkę do oczu. Olej lniany oprócz demakijażu twarzy, odżywi rzęsy, brwi oraz delikatną skórę wokół oczu. Wystarczy zwykły wacik kosmetyczny zmoczyć lekko w wodzie i zwilżyć go olejem roślinnym. Po zmyciu makijażu twarz można dodatkowo umyć delikatnym żelem do mycia oczyszczającym, aby uniknąć efektu świecenia się skóry.

Olej lniany jako tonik do twarzy

Naturalny olej roślinny sprawdza się jako tonik do twarzy, zwłaszcza do pielęgnacji skóry trądzikowej i wrażliwej. Wystarczy przed nałożeniem kremu, delikatnie przetrzeć twarz wacikiem nasączonym preparatem.

Olej lniany na twarz – efekty

Olej lniany dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E działa przeciwzmarszczkowo i opóźnia procesy starzenia się skóry. Regularne stosowanie naturalnego kosmetyku wygładzi cerę a także doda jej jędrności i sprężystości, przez co zmarszczki staną się mniej widoczne. Kwasy omega-3 i omega-6 zawarte w produkcie biorą udział w produkcji fosfolipidów, przez co wykazują działanie silnie nawilżające.

Zobacz film: Odżywcze oleje do skóry. Źródło: 36,6.



Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
148
5
Komentarze (13)
lawandaa
w sumie to dzięki lockdownowi znalazłam fajne stronki i kosmetyki do zamówienia online, ja postawiłam na polską firmę z naturalnymi i zamówiłam buatic i jestem mega zadowolona, już chyba zostanę przy zamówieniach internetowych bo jest o wiele większy wybór no i może się wreszcie człowiek zastanowić nad składem bo w biegu w sklepie nigdy nie miałam czasu i tak kupowałam byle co
Czytaj całość
mazurkowa
No teraz ogólnie jesteśmy między młotem a kowadłem bo mimo że taki rossman i inne są otwarte to i tak są braki no i jednak głupio teraz chodzić i szukać kremów. Z drugiej strony zawsze zostaje zamówienie richevon najprostszą możliwą metodą, czyli kupienie kosmetyku online, teraz producenci oferują często zamówienia z rabatami i odbiorem w paczkomacie albo bezkontaktowym kurierem i to chyba teraz najrozsądniejsza opcja.
Czytaj całość
anna rogalska
Skąd polecacie teraz brać naturalne kremy jak sklepy są pozamykane?
Czytaj całość
Oszka
Regeneracja i wzmacnianie naczyń, nawilżanie, regeneracja, ujędrnianie i zmniejszanie widoczności zmarszczek głównie.
Czytaj całość
toofast
A co one wogóle robią?
Czytaj całość
Oszka
np naturalne jakieś z rzeczami typu euleterokok, lawenda, topola, guarana czy dipalmitynian
Czytaj całość
toofast
Np jakie?
Czytaj całość
Krecia
Jest sporo kremów które nie są tłuste i nie rolują się.
Czytaj całość
toofast
Ja to bym chciała nawet po prostu krem który ma przyjemny skład i nie jest mega tłusty jak większość kremów. Do tego kupiłam ostatnio jakieś serum z nakomi bo niby jest mało tłuste a okazało się ze się mocno roluje. Jak żyć?
Czytaj całość
miernik_piernik
@natural_ka trudno się z tobą nie zgodzić... też ostatnio się trochę skupiłam na tych składach i faktycznie w większości to takie buble, że aż przykro. Jakieś pojedyncze sztuki dobrych kosmetykow. Dlatego ja już odchodze od zakupow w takich sieciowkach, zamawiam sobie przez internet, szukam jakis eko-sklepów, czy producentow kosmetykow naturalnych, i oszczedzam w sumie czas. teraz np moje ostatnie odkycie to jest buatic, i wlasnie jesli o zmarszckzi chodzi to jego polecam. Oleje tez jak najbardziej, czytajcie, testujcie, ale przede wszystkim sprawdzajcie jak ich uzywac, bo oleje tez mogą wysuszac. a tego nie chcemy ;)
Czytaj całość
natural_ka
ja miałam zawsze problem z doborem kremu przeciwzmarszczkowego bo większość przeze mnie używanych była tak.. treściwa? tłusta? no w każdym razie kompletnie mi się nie sprawdzały, chyba, że na noc, bo na dzień bym po prostu na nie makijażu nie nałożyła. Poza tym jak zaczęłam świadomie wybierać kosmetyki, sprawdzać składy, obserwuje trochę instagramerki które mówią o naturalnych kosmetykach, to się okazuje, że te wszystkie kremy dostępne w drogeriach to w większości takie średniaki no :/ w większości nawet nie pomogą na zmarszczki tylko je wypełnią silikonami w składzie... Każdy powinien być świadomy tego, co codziennie nakłada na cerę, i ja odkąd stosuje naturalne produkty widzę ogromną różnicę. Oleje są super, i polecam każdemu, ale kremy to podstawa.
Czytaj całość
minisokolka
No kremy to jest ważna rzecz, a ty czego używasz?
Czytaj całość
Pauka
Olej jest fajny do kuracji skory w domu, ale tak na co dzien to jednak sie nie nada bo np. pod makijazem go nie będziesz nosić jak jakiegoś dobrego kremu.
Czytaj całość
Nie przegap
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć?