Polub nas na Facebooku
Czytasz: Glinka żółta – właściwości naturalnej maseczki z glinki
menu
Polub nas na Facebooku

Glinka żółta – właściwości naturalnej maseczki z glinki

Dziewczyna, która ma maseczkę na twarzy

Fot: bernardbodo / gettyimages.com

Glinka żółta jest jedną z najpopularniejszych glinek, która ma doskonałe właściwości kosmetyczne. Jak ją stosować i z czym mieszać, aby osiągnąć najlepszy efekt? Najprościej przygotować maskę nawilżającą z glinką żółtą.

Maska nawilżająca z glinką żółtą jest bardzo często wykonywanym zabiegiem w salonach kosmetycznych. Zazwyczaj jest nakładana po zabiegu oczyszczającym lub po złuszczaniu naskórka (np. z użyciem mikrodermabrazji czy peelingu cukrowego).

Glinki naturalne dostępne są w wielu różnych odmianach, które rozróżniamy głównie po kolorach. Bardzo popularna jest nie tylko glinka żółta, ale również zielona, biała czy różowa. Każda z nich daje zupełnie inne efekty kosmetyczne, zawiera odmienne składniki aktywne i jest przeznaczona do innego typu cery, ponieważ zaspokaja różne potrzeby skóry.

Glinka żółta – właściwości

Żółta glinka jest naturalnym minerałem mającym rewelacyjne właściwości kosmetyczne, dlatego często wykorzystuje się ją w celu szybkiej i widocznej poprawy stanu skóry. Jak każda naturalna glinka, zawiera ogromną ilość makro- i mikroelementów. Warto podkreślić, że są one dobrze przyswajalne przez skórę, dlatego regularne nakładanie naturalnych alg w formie maseczek na twarz czy korzystanie z kąpieli w algach daje doskonałe efekty kosmetyczne.

Najlepsze efekty upiększające uzyskasz, jeśli przed nałożeniem glinki na skórę twarzy najpierw wykonasz dokładny demakijaż i delikatnie złuszczysz martwy naskórek (np. za pomocą peelingu enzymatycznego). Pamiętaj, że jeśli walczysz z problemem trądziku ropnego, to nie powinnaś używać innych rodzajów peelingów dostępnych w sklepach kosmetycznych, np. gruboziarnistych – radzi kosmetolog.

Czytaj takżeGlinka marokańska – zastosowanie. Czym są glinki?

Żółta glinka – właściwości drogocenne dla skóry

Glinka żółta ma podobne właściwości do glinki czerwonej. Obydwie odmiany są przeznaczone do podobnych typów cery. Przede wszystkim glinki żółta i czerwona pochłaniają nadmiar łoju i pomagają usunąć zanieczyszczenia z naskórka, a dodatkowo świetnie dotleniają skórę.

Działają zdecydowanie łagodniej niż glinka zielona, która jest przeznaczona głównie do cery tłustej i mieszanej. Glinkę żółtą i czerwoną można używać, jeśli mamy cerę wrażliwą, z licznymi teleangiektazjami (rozszerzonymi naczynkami) lub alergiczną.

Glinka żółta ma zdecydowanie więcej żelaza niż glinka czerwona, dlatego jej przeznaczenie jest o wiele szersze, bo poza cerą wrażliwą, można ją także stosować do cery dojrzałej czy łojotokowej. Wykazuje też bardzo silne działanie nawilżające.

Maska nawilżającą z glinką żółtą – co potrzebne do zrobienia w domu?

Domową maseczkę z żółtą glinką można zrobić tak samo, jak jest to wykonywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Do tego celu potrzebujemy naturalną glinkę żółtą, którą kupimy w postaci sproszkowanej w hurtowni kosmetycznej lub w dobrej drogerii. Dodatkowo będziemy potrzebować plastikowej miseczki i plastikowego mieszadełka.

Zobacz film i poznaj przepisy na najlepsze domowe maseczki:

Zobacz film: Odświeżające domowe maseczki na twarz Źródło: Dzień Dobry TVN

Jak zrobić domową maskę z glinką żółtą?

Porcję glinki wsypujemy do plastikowej miseczki. Powoli dolewamy przegotowaną wodę (w temperaturze pokojowej) i mieszamy tak długo, aż uzyskamy konsystencję błota. Przygotowaną maskę nakładamy na twarz. Na początku warto omijać okolicę oczu i ust, do czasu, aż nie nabierzemy odpowiedniej wprawy w wykonywaniu tego zabiegu. Po nałożeniu maski należy odczekać kilkanaście minut. Glinka stężeje i powstanie efekt gumowej maski. Po kwadransie można przystąpić do ściągania kosmetyku. Obramowania maseczki mogą być już bardzo suche, przez co możemy odczuwać pewien dyskomfort przy ściąganiu całej maski (a powinna odejść w jednym kawałku). Dobrym sposobem na to jest zwilżenie wacika kosmetycznego i przetarcie nim suchych obramowań maski, aby je lekko namoczyć. Potem już bez większych problemów można ściągnąć maseczkę w całości. Najwygodniej jest zacząć od czoła, jeśli domowy zabieg wykonujemy samodzielnie.

Czytaj takżeMaseczki DIY: sprawdź, jak zrobić je z produktów, które masz w lodówce

Jakich efektów możemy się spodziewać po masce z glinką żółtą?

Maseczka z naturalnej żółtej glinki daje rewelacyjne efekty już po pierwszym zabiegu. Cera staje się wyraźne dotleniona, świeższa i pozbawiona toksyn. Dotykając twarzy, można odczuć poprawę miękkości, nawilżenia i elastyczności skóry. Jest ona odżywiona i zremineralizowana. Twarz zaczyna prezentować się idealnie, ponieważ jest matowa, a rozszerzone pory stają się niewidoczne. Regularne nakładanie maski pozwala także wyleczyć różnego rodzaju stany zapalne, szczególnie trądzikowe.

Jakich kosmetyków używać na noc? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Jakie kosmetyki warto stosować na noc? Źródło: Dzień Dobry TVN

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
0
0
Polecamy
Domowa maseczka na wągry – proste przepisy i sposób na przygotowanie skóry do zabiegu
Domowa maseczka na wągry – proste przepisy i sposób na przygotowanie skóry do zabiegu Dzień Dobry TVN
Maseczka z kurkumy na przebarwienia i niedoskonałości skóry
Maseczka z kurkumy na przebarwienia i niedoskonałości skóry Dzień Dobry TVN
Maseczki do twarzy – drogeryjne, domowe.
Jak je stosować?
Maseczki do twarzy – drogeryjne, domowe. Jak je stosować? TVN zdrowie
Maseczka oczyszczająca – przepisy na skuteczne domowe maseczki oczyszczające
Maseczka oczyszczająca – przepisy na skuteczne domowe maseczki oczyszczające TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty