Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek robią wszystko, aby zachęcić Polaków do większej dbałości o własne zdrowie. W najnowszym odcinku poszli o krok dalej i postanowili sprawdzić, jak działa komora hiperbaryczna. To jednak nie koniec atrakcji! O czym jeszcze będzie mowa w najbliższą sobotę, 4 kwietnia, o 18.00?
Choroba naszych czasów
Depresja to, zdaniem niektórych ekspertów, chorobą naszych czasów. Od wielu lat zmaga się z nią Michał Czernecki, aktor znany m.in. z roli w serialu „Diagnoza”. Już w najbliższą sobotę, 4 kwietnia, o 18.00 opowie jak, mimo dwóch prób samobójczych, pokonać depresję.
Z programu dowiecie się także, że psychoterapia i leki to niejedyne metody leczenie depresji. W niektórych przypadkach stosuje się elektrowstrząsy czy specjalne elektrody wszczepienie pacjentom wokół nerwu biegnącego do mózgu. Która z tych metod jest najskuteczniejsza? Dowiecie się tego z najnowszego odcinka programu 36,6°C!
Lek na cukrzycę
Prof. Krzysztof Łabuzek przyjrzał się projektowi badawczemu z udziałem maleńkich dzieci, nawet 4-miesięcznych niemowląt, którym codziennie podawana jest razem z pokarmem określona dawka insuliny. Czy to oznacza, że zbliżamy się do wynalezienia nowego leku na cukrzycę? Okazuje się, że naukowcy i lekarze idą nawet krok dalej- pracują nad sposobem na to, żeby zapobiec cukrzycy typu pierwszego. Czy czeka nas rewolucja w leczeniu cukrzycy typu 1? Odpowiedź poznacie już w sobotę, 4 kwietnia, o 18.00!
O czym będzie mowa w nowym odcinku programu 36,6°C? Dowiesz się tego z filmu:
Jak działa komora hiperbaryczna?
Ewa Drzyzga postanowiła sprawdzić na własnej skórze jak wygląda terapia czystym tlenem i na godzinę pozwoliła zamknąć się w komorze hiperbarycznej. Co tak naprawdę dzieje się z organizmem podczas seansu w takiej komorze? Które schorzenie naprawdę pomaga wyleczyć? Czy prawdą jest pobyt w komorze odmładza i odchudza? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę, 4 kwietnia, o godzinie 18.00!
Porażenie piorunem - jak go uniknąć?
Ewa Drzyzga wybrała się też pod Giewont, żeby porozmawiać z ratownikiem TOPR. Powiemy jak to możliwe, że porażenie piorunem nierzadko powoduje…eksplozję buta, a o tym, jak cudem uniknął śmierci opowie jeden z turystów rażony piorunem w trakcie burzy na Giewoncie. Przygotowaliśmy też poradnik, z którego dowiecie się jak bezpiecznie przetrwać burzę w górach.
Co trzeba wiedzieć o nowotworach głowy i szyi?
Terminem „raki głowy i szyi” określa są nowotwory zlokalizowane w obrębie gardła, ucha, jamy ustnej czy szyjnych węzłach chłonnych. Mogą być spowodowane nawet np. źle dopasowaną protezą zębową, która długotrwale uraża błonę śluzową jamy ustnej. Coraz częściej chorują ludzie młodzi, często jest to związane z zarażeniem wirusem HPV. Ratunkiem dla chorych są operacje połączone z jednoczesną rekonstrukcją tkanek. Warto jednak pamiętać, że nic nie zastąpi profilaktyki.
Oglądajcie najzdrowszy program w telewizji już w najbliższą sobotę, 4 kwietnia, o 18.00!