Polub nas na Facebooku
Czytasz: Ćwiczenia penisa – jakie dają efekty i jak je wykonywać?
menu
Polub nas na Facebooku

Ćwiczenia penisa – jakie dają efekty i jak je wykonywać?

Mężczyzna trzyma dłonie na kroczu.

Fot. Diy13 / Getty Images

Ćwiczenia penisa pomagają uwrażliwić go na bodźce seksualne. Dzięki nim intensywność orgazmu może być większa, a sam stosunek dłuższy, z czego zapewne cieszyć się będzie również partnerka seksualna. Trening penisa może wykonywać każdy mężczyzna, u którego nie występują choroby prącia.

W internecie lub prasie można przeczytać wiele na temat ćwiczenia mięśni kegla. Kobiety wykonując je, zyskują dużo. Dzięki nim można uniknąć nietrzymania moczu, pogłębić doznania seksualne, mieć łatwiejszy poród i szybciej dojść po nim do siebie. O wiele mniej popularnym tematem są ćwiczenia penisa. Mają one na celu głównie ujędrnienie mięśni i wzmocnienie ich, a przez to również polepszenie doznań seksualnych.

Trening penisa – punkt P

U kobiet najwrażliwszym miejscem w pochwie jest punkt G, zaś u mężczyzn jest to punkt P. Stymulacja go to bardzo ważny punkt ćwiczeń penisa. Jest to element prostaty, który znajduje się pod pęcherzem moczowym. Pobudzanie tego punktu, czyli jego ćwiczenie, można wykonywać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest oddawanie moczu w sposób przerywany. W czasie wykonywania tej czynności należy za pomocą mięśni na moment zatrzymać ją i dalej kontynuować. Można powtórzyć ćwiczenie kilka razy – w zależności od wypełnienia pęcherza. Pobudzać punkt P może również partnerka lub partner seksualny. W czasie gry wstępnej wystarczy masować gładki trójkąt znajdujący się między jądrami a odbytem. Brak dowodów naukowych potwierdzających powyższą teorię.

Polecamy Wam przekonać się, ile powinien trwać prawidłowy stosunek seksualny:

Zobacz film: Prawidłowy stosunek seksualny, czyli jaki? Źródło: 36,6

Ćwiczenia na powiększenie prącia

Panowie niezadowoleni z długości swojego penisa mogą wykonywać określone ćwiczenia, aby go powiększyć. Metoda ta nazywana jest jelquingiem i przyszła do nas z Bliskiego Wschodu. Ćwiczenia powiększające penisa powinny być wykonywane regularnie i przez długi czas. Osiągnięcie zamierzonych efektów musi potrwać.

Trening na powiększenie penisa warto zacząć od zapisania wymiarów prącia we wzwodzie i w stanie spoczynku. Wymiary te będą punktem odniesienia, jeśli chodzi o efekty ćwiczeń. Lepsze efekty treningu osiąga się w młodym wieku. Im jest się starszym, tym dłużej trzeba pracować na oczekiwany rezultat. Przed rozpoczęciem ćwiczeń wydłużających penisa należy zaopatrzyć się w lubrykant, ponieważ niektóre z nich mogą wymagać dodatkowego nawilżenia. Ćwiczenia penisa należy rozpocząć od rozgrzewki. Wystarczające będzie włożenie członka pod strumień ciepłej, ale niezbyt gorącej, wody. W ten sposób rozszerzają się naczynia krwionośne. Zastosować można również ciepły kompres – przykłada się go do penisa, ale nie do jąder! Prącie powinno być rozgrzewane nie dłużej niż 5 minut. Następnie można wetrzeć w członka kilka kropel oliwki dla dzieci lub lubrykantu. Oto kilka ćwiczeń na powiększenie penisa:

  1. Kilkukrotne poruszanie penisem w stanie wzwodu w różnych kierunkach.
  2. Główkę penisa w stanie spoczynku należy chwycić i spróbować delikatnie rozciągnąć – w taki sposób, aby nie sprawiało to bólu. Pozycję rozciągnięcia należy utrzymać przez ok. 15 sekund, następnie puścić i dalej wykonać kilka takich powtórzeń. Po ćwiczeniu należy wstrząsnąć prąciem, aby powróciło odpowiednie krążenie.
  3. Napinanie i rozluźnianie mięśni odbytu. Aby sprawdzić, czy prawidłowo wykonuje się to ćwiczenie, wystarczy dotknąć przestrzeń między penisem a odbytem – jeśli będzie napięta, oznacza to, że ćwiczenie jest wykonywane odpowiednio.
  4. Należy użyć odrobinę lubrykantu i masować członek w taki sposób, aby doprowadzić się do podniecenia seksualnego. Przed samym wytryskiem należy zakończyć stymulację i zaczekać, aż członek opadnie.

Polecamy: Sposoby na powiększenie penisa – charakterystyka wybranych metod

Trening penisa z obciążeniem

Ten rodzaj ćwiczeń penisa jest szczególnie polecany panom mającym problemy ze zbyt niskim poziomem testosteronu. Wcale nie są potrzebne ciężarki na penisa, aby wykonywać te ćwiczenia. Oto kilka propozycji na ćwiczenia penisa z obciążeniem:

  1. Należy usiąść na krześle i lekko rozstawić nogi, do każdej ręki wziąć po butelce z wodą. Ręce należy wyciągnąć przed siebie, jak najdalej, następnie w górę i znowu jak najdalej przed siebie. Ćwiczenie należy powtórzyć 10 razy.
  2. Z butelkami w rękach należy stanąć w rozkroku. Raz jedną raz drugą rękę wyciąga się na przemian w górę. Należy ćwiczenie wykonywać tak, aby było po 10 wznoszeń na każdą rękę.
  3. Dalej należy pozostać w pozycji stojącej. Obie ręce z butelkami zakłada się na głowę. Przytrzymując butelki, należy przechylać się raz na jeden, raz na drugi bok. Wykonuje się po 10 powtórzeń.
  4. Ćwiczenie jest robione w pozycji leżącej na plecach. Ręce z butelkami wyciąga się przed siebie i należy się podnieść w ten sposób jak najdalej (przechodzenie do pozycji siedzącej). Wykonać 10 powtórzeń.

Co na to medycyna?

Niestety nie istnieją żadne badania naukowe, które potwierdzają skuteczność powyższych ćwiczeń. Są one jednak szeroko polecane na różnych stronach internetowych oraz forach, dlatego warto spróbować je zastosować, zanim sięgnie się po tak radykalne rozwiązania, jak operacja. Jelquing, czyli ćwiczenia penisa, nawet jeśli go nie powiększą, to pomogą polepszyć jego ukrwienie oraz przedłużyć stosunek. 

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
14
15
Polecamy
Sposoby na powiększenie penisa – jelqing i ćwiczenia z obciążeniem
Sposoby na powiększenie penisa – jelqing i ćwiczenia z obciążeniem Dzień Dobry TVN
Czym są mięśnie Kegla i jak je ćwiczyć?
Czym są mięśnie Kegla i jak je ćwiczyć? Dzień Dobry TVN
Jak przedłużyć stosunek seksualny?
Ćwiczenia, sposoby naturalne, farmakologia
Jak przedłużyć stosunek seksualny? Ćwiczenia, sposoby naturalne, farmakologia TVN zdrowie
Pozycja na jeźdźca i pozycja na jeźdźca odwrócona – jak się ruszać, czy można stosować je w ciąży?
Pozycja na jeźdźca i pozycja na jeźdźca odwrócona – jak się ruszać, czy można stosować je w ciąży? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Ile można żyć bez tlenu, wody czy jedzenia?
Ile można żyć bez tlenu, wody czy jedzenia?
Czerwone lub białe krosty w gardle. Jakie mogą być ich przyczyny?
Czerwone lub białe krosty w gardle. Jakie mogą być ich przyczyny?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Antybiotyki i leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – zasady terapii
Antybiotyki i leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – zasady terapii
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?