Polub nas na Facebooku
Czytasz: Czy penisa można powiększyć?
menu
Polub nas na Facebooku

Czy penisa można powiększyć?

Wielkość penisa to dla wielu mężczyzn przyczyna kompleksów. Na szczęście medycyna estetyczna potrafi rozwiązać i ten problem. Z pomocy specjalistów skorzystał pan Paweł, bohater jedno z odcinków Kliniki bez tajemnic. Jaki zabieg zaproponowali mu specjaliści i czy spełnił jego oczekiwania?

Wielu panów ma obsesję na punkcie rozmiaru członka. Średnia wielkość przyrodzenia ma długość 8–12 cm i podczas erekcji zwiększa się o kilka centymetrów. Niezadowoleni z rozmiarów mężczyźni rozważyć mogą rozmaite sposoby na powiększenie penisa. Niestety nie wszystkie przynoszą oczekiwany rezultat. Do najskuteczniejszych metod na zwiększenie wielkości członka zalicza się zabieg chirurgiczny lub użycie kwasu hialuronowego.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Jedną z popularniejszych w ostatnim czasie metod powiększania penisa jest kwas hialuronowy. Rozwiązanie to zaproponowane zostało w 2003 r. przez koreańskiego urologa J.J. Kima. Zabieg ten oferowany jest w większości gabinetów medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy podaje się w znieczuleniu miejscowym przy użyciu specjalnej kaniuli. Zazwyczaj wprowadzane jest około 20–40 ml preparatu. Zabieg trwa maksymalnie godzinę, a pacjent tego samego dnia wraca do domu. Efekty są szybko zauważalne. Członek staje się grubszy o około 2,5–3 cm i dłuższy o średnio o 1–2 cm w wzwodzie. Dodatkowo umiejętne wstrzyknięcie preparatu pozwala zlikwidować wszelkie asymetrie i zgrubienia, a przez to uzyskać penis o równym kształcie. Niestety efekty powiększenia penisa tą metodą nie są trwałe. Użyty preparat ulega z czasem samoistnej degradacji. Rezultaty utrzymują się od roku do 2 lat, przy czym możliwe jest ponowne wykonanie iniekcji z zachowaniem kilkumiesięcznej przerwy od pierwszej procedury. Zabieg nie rzutuje w żaden sposób na płodność i obarczony jest małym ryzykiem powikłań. Naturalnym zjawiskiem jest pojawienie się po zabiegu zaczerwienienia, zasinienia, bólu, obrzęku prącia, które ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Po podaniu preparatu wskazana jest około dwutygodniowa wstrzemięźliwość seksualna. Ceny za powiększanie prącia kwasem hialuronowym zaczynają się od 3000 zł i mogą sięgać nawet 6000 zł.

Na taką metodę powiększenia penisa zdecydował się Pan Paweł bohater programu Klinika bez tajemnic, który można oglądać na antenie Discovery life. Czy był zadowolony z efektów? Dowiecie się tego z powyższego filmu!

Operacja powiększenia penisa

Skutecznym, ale i najbardziej radykalnym, sposobem na powiększenie penisa jest zabieg chirurgiczny. Operacja powiększenia prącia polega na poluzowaniu więzadeł łączących prącie z kością łonową, w konsekwencji czego następuje wysunięcie członka na zewnątrz. Efektem zabiegu chirurgicznego jest zwiększenie o 2–5 cm długości przyrodzenia w spoczynku. Pacjent opuszcza klinikę zazwyczaj na drugi dzień po operacji i wraca po 7–9 dniach na zdjęcie szwów. Specjaliści po zabiegu zalecają przez kilka miesięcy korzystanie ze specjalnych przyrządów – ekstenderów w celu dodatkowego rozciągania penisa. W przeciwnym wypadku istnieje spore ryzyko ponownego skrócenia prącia z powodu tendencji do przyrastania więzadła do spojenia łonowego. Przez przynajmniej miesiąc należy powstrzymać się od wszelkiej aktywności seksualnej. Zabieg wiąże się z ryzykiem wystąpienia komplikacji pozabiegowych, wśród których najpoważniejszą jest zaburzenie erekcji. Dojść może też do nadmiernej lub zmniejszonej tkliwości członka, uszkodzenia nerwów, zakażenia. Średnia cena za wydłużenie prącia przez przecięcie więzadeł wynosi około 9000 zł, choć w niektórych klinikach koszty sięgają nawet do 18 000 zł.

Powiększanie penisa własnym tłuszczem

Powiększanie penisa własnym tłuszczem polega na wstrzyknięciu do członka komórek tłuszczowych, które zostały wcześniej pobrane od pacjenta podczas liposukcji ud, pośladków czy brzucha. To małoinwazyjny zabieg, w którym nie stosuje się z żadnych syntetycznych substancji mogących wywoływać reakcje uczuleniowe. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Średni czas trwania zabiegu wynosi 60 minut. Specjaliści donoszą, że lipotransfer pozwala uzyskać znacznie lepszy i bardziej długotrwały efekt w porównaniu z tym osiągniętym przy użyciu preparatów syntetycznych. Umożliwia powiększenie obwodu penisa nawet o 50% i długości o około 10–20%. Efekty utrzymują się nawet do 3 lat. W celu dłuższego utrzymania efektów zabiegu można wykorzystać także komórki macierzyste. Przez 5–7 dni należy powstrzymać się od wszelkiej aktywności seksualnej. Ceny zabiegu powiększania penisa własnym tłuszczem zaczynają się od 3500 zł i mogą sięgać nawet do 10 000 zł.

Pompka do powiększania penisa

Alternatywą dla stosunkowo kosztownych zabiegów jest pompka do powiększania penisa, która skonstruowana została w 1959 r. przez Freddie’a W. Sella. Narzędzie opiera się na mechanizmie próżni i zassania. Ma formę przezroczystego cylindra, który nakłada się na członek. Pompując, wtłacza się powietrze, co powoduje napływ krwi do naczyń krwionośnych członka i potęguje jego rozmiar. Niestety metoda obarczona jest sporym ryzykiem zerwania naczyń krwionośnych oraz osłabienia siły penisa. Nie pozwala też na uzyskanie trwałych rezultatów.

Inne sposoby na powiększenie penisa

Najbardziej naturalnym sposobem na powiększenie penisa są specjalne ćwiczenia. Mimo iż w internecie znajduje się mnóstwo programów ćwiczeniowych, mężczyźni powinni udać się po poradę do specjalisty (seksuologa bądź urologa).

Spora jest oferta tabletek, kremów, żeli czy sprayów na powiększenie penisa. Jednakże ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Z medycznego punktu widzenia nie istnieje żadna terapia farmakologiczna, której efektem miałoby być wydłużenie prącia. Preparaty te są nieskuteczne, a ich oddziaływanie na wydłużenie członka to wyłącznie chwyt marketingowy.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
24
3
Polecamy
Poddał się zabiegowi powiększania penisa.
"Zrobiłem to z ciekawości"
Poddał się zabiegowi powiększania penisa. "Zrobiłem to z ciekawości" Dzień Dobry TVN
Jak wygładzić zmarszczki?
Metody profesjonalne i domowe
Jak wygładzić zmarszczki? Metody profesjonalne i domowe Dzień Dobry TVN
Proteza penisa – czy jest sposobem na pokonanie impotencji?
Proteza penisa – czy jest sposobem na pokonanie impotencji? TVN zdrowie
Jakie rozmiary może mieć penis?
Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć?  TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?