Polub nas na Facebooku
Czytasz: Liposukcja – laserowa, kawitacyjna. Liposukcja ud, nóg, brzucha
menu
Polub nas na Facebooku

Liposukcja – laserowa, kawitacyjna. Liposukcja ud, nóg, brzucha

NAN

Fot: BillionPhotos.com / stock.adobe.com

Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu z różnych miejsc na ciele. Standardową metodą jest odsysanie tłuszczu za pomocą urządzenia próżniowego. Najczęściej wykonywana jest liposukcja brzucha, ale tłuszcz można odessać także z ud, nóg, podbródka i innych części ciała. 

Liposukcja jest zabiegiem kosmetycznym, który polega na usunięciu tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, pośladków, pleców, podbródka, ramion czy innych części ciała. Na operację najczęściej decydują się kobiety między 18. a 50. rokiem życia. Liposukcja znakomicie modeluje sylwetkę, ale nie jest zamiennikiem zdrowego stylu życia. Zabieg trwa 2–3 godziny, a czas operacji zależy od wybranej techniki liposukcji. Przeciwwskazaniem są choroby układu krążenia lub układu oddechowego, nadczynność tarczycy, żylaki, zaburzenia krzepliwości krwi oraz nieregulowana cukrzyca.

Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem niewymagającym stosowania skalpela. Jest to bezpieczna i skuteczna metoda usuwania nadmiaru komórek tłuszczowych, w której wykorzystywane są nieinwazyjne fale dźwiękowe. Powodują one przerwanie błony komórkowej komórek tłuszczowych, dzięki czemu ich zawartość przedostaje się do przestrzeni komórkowej. Stamtąd jest wraz z krwią i limfą transportowana do wątroby, a następnie wydalana z organizmu.

Liposukcja kawitacyjna ułatwia pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z talii, brzucha, bioder, ramion, kolan, ud oraz okolic łydek. Zabieg ułatwia usunięcie tłuszczu z miejsc, z których nie można się go pozbyć za pomocą diety i aktywności fizycznej. Skóra po liposukcji kawitacyjnej jest bardziej jędrna i napięta, a cellulit mniej widoczny.

Zabieg liposukcji kawitacyjnej nie może być wykonany u osób z niewydolnością wątroby, serca lub krążenia oraz cierpiących na zakrzepowe zapalenie żył, przewlekłe nadciśnienie tętnicze czy wirusowe i bakteryjne schorzenia skóry. Przeciwwskazaniami są także: cukrzyca, osteoporoza, padaczka, nowotwory, ciąża i karmienie piersią.

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa, nazywana też lipolizą laserową, to zabieg, w trakcie którego tkanka tłuszczowa jest rozbijana i odsysana przez niewielkie nacięcia na skórze. Najlepsze efekty są u osób, które mają niewielką nadwagę lub niewielki nadmiar tłuszczu. Liposukcja laserowa przeznaczona jest dla osób zdrowych, które utrzymują stałą wagę. Zabieg nie służy usunięciu nadmiaru skóry – fałdy skórne można zmniejszyć, decydując się na liposukcję z jednoczesnym liftingiem.

Przed zabiegiem pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. Następnie lekarz wykonuje niewielkie nacięcia na skórze i wprowadza do tkanki tłuszczowej światłowód. Laser rozbija błony komórkowe komórek tłuszczowych i powoduje uwolnienie trójglicerydów, dzięki czemu komórki tłuszczowe zamieniają się w emulsję i są usuwane z organizmu specjalnym cewnikiem. Pełne efekty liposukcji laserowej są widoczne po 1–2 miesiącach od zabiegu. Operacja jest mało inwazyjna, ale można po niej odczuwać ból i dyskomfort w operowanych miejscach.

Laserowa liposukcja ud, brzucha, bioder oraz innych części ciała jest przeciwwskazana, jeśli pacjent cierpi na schorzenia wątroby, tarczycy, układu krążenia lub skóry, zaburzenia krzepnięcia krwi, niewydolność nerek lub cukrzycę.

Liposukcja wodna

Liposukcja wodna to nowa metoda odsysania tłuszczu, w której wykorzystywany jest roztwór wodny pod wysokim ciśnieniem. Rozluźnia on tkankę tłuszczową, dzięki czemu można ją łatwo odessać. Przed wstrzyknięciem roztworu podawane jest znieczulenie miejscowe.

Do zalet liposukcji wodnej zalicza się:

  • możliwość usunięcia większych ilości tłuszczu niż w czasie standardowej liposukcji,
  • dokładniejsze usuwanie tłuszczu,
  • niskie ryzyko uszkodzenia tkanek
  • efekt widoczny natychmiast,
  • krótki czas trwania operacji,
  • brak konieczności stosowania znieczulenia ogólnego.

Lekarz wykonuje nacięcie w skórze w miejscu, które ma być poddane zabiegowi. Następnie wprowadza kaniulę, przez którą przepływa roztwór wodny pod dużym ciśnieniem. Wnika on w przestrzeń międzykomórkową i rozluźnia struktury podskórne. Lekarz delikatnie porusza kaniulą, dzięki czemu dochodzi do uwolnienia komórek tłuszczowych, które następnie są odsysane. Metoda nie powoduje obrzęków, ponieważ tłuszcz usuwany jest od razu.

W czasie zabiegu może być odessane jednorazowo 5 l tłuszczu na 100 kg masy ciała. Przeciwwskazaniem do wodnej liposukcji jest nadciśnienie, niewydolność wątroby lub nerek, cukrzyca. Zabiegu nie można wykonywać u osób cierpiących na choroby serca, choroby i zaburzenia krzepliwości krwi, aktywne stany zapalne.

Zobacz film: Przygotowanie do liposukcji. Źródło: 36,6

Ile kosztuje liposukcja?

Koszt liposukcji zależy od obszaru ciała, na którym będzie wykonana, oraz techniki zabiegu. Przykładowe ceny standardowej liposukcji wyglądają następująco:

  • liposukcja brzucha – 4000–8000 zł,
  • liposukcja podbródka – 2500 zł,
  • liposukcja bioder, ud, kolan i brzucha – 9000–10000 zł,
  • liposukcja pleców – 4000 zł.

Oprócz tego należy jeszcze zapłacić za ubrania uciskowe – koszt wynosi około 250–400zł.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
27
4
Polecamy
Liposukcja, czyli jak szybko pozbyć się zbędnego tłuszczyku
Liposukcja, czyli jak szybko pozbyć się zbędnego tłuszczyku Dzień Dobry TVN
Jak pozbyć się cellulitu przed sylwestrem?
Wypróbuj masaż podciśnieniowy
Jak pozbyć się cellulitu przed sylwestrem? Wypróbuj masaż podciśnieniowy Dzień Dobry TVN
Liposukcja – milowy krok na drodze do wymarzonej sylwetki
Liposukcja – milowy krok na drodze do wymarzonej sylwetki TVN zdrowie
Lipoliza (liposukcja) laserowa – usuwanie tłuszczu bez skalpela
Lipoliza (liposukcja) laserowa – usuwanie tłuszczu bez skalpela TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Przerost gruczołu krokowego – jak go rozpoznać?
Przerost gruczołu krokowego – jak go rozpoznać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?