Polub nas na Facebooku
Czytasz: Co warto wiedzieć na temat całowania się z języczkiem? Kilka rad nie tylko dla początkujących
menu
Polub nas na Facebooku

Co warto wiedzieć na temat całowania się z języczkiem? Kilka rad nie tylko dla początkujących

Para, która się całuje

Fot: Peopleimages / gettyimages.com

Nazwę „francuski pocałunek” wymyślili Brytyjczycy na początku XX w., kiedy Francja była uważana za bardziej liberalną w kwestiach intymnych. Jak się całować po francusku? Francuski pocałunek polega na dotykaniu językiem warg, języka i wnętrza ust partnera. Najczęściej pocałunek z języczkiem jest namiętny i trwa o wiele dłużej niż zwykły pocałunek.

Pocałunek z języczkiem może być też elementem gry wstępnej. Wiele młodych dziewczyn zastanawia się, jak się całować z chłopakiem krok po kroku. Również chłopcy, którzy mają dopiero przed sobą pierwszy francuski pocałunek, często szukają na ten temat informacji.

Pocałunek z języczkiem po raz pierwszy w życiu

Francuski pocałunek może dostarczyć obu partnerom wiele przyjemności, jednak dla osób, które się nigdy wcześniej w ten sposób nie całowały, sytuacja ta może być powodem do stresu. Dotyczy to obu płci. Młodzi ludzie często pytają się na forach internetowych, jak się całować z dziewczyną pierwszy raz czy jak się całować z chłopakiem z języczkiem pierwszy raz. Obawy te są zupełnie naturalne. Jak się więc całować po raz pierwszy? Najważniejsze, by się zrelaksować i czuć się naturalnie. Zakochani mogą wcześniej porozmawiać o pocałunku, powiedzieć sobie, na co są gotowi i zapewnić się nawzajem, że żadna ze stron nie będzie robić niczego, co byłoby niekomfortowe dla drugiej osoby. Każda ze stron powinna starać się wyczuć, czy dany sposób pocałunku odpowiada drugiej osobie i reagować na sygnały przez nią wysyłane. Już podczas pierwszego pocałunku stres zastąpiony zostanie przez przyjemność płynącą z bliskiego, intymnego kontaktu z partnerem.

Czego unikać przed pocałunkiem?

Gdy zamierzamy się całować, zadbajmy o świeży oddech. Przed pocałunkiem powinniśmy unikać jedzenia ostrych potraw zawierających intensywne przyprawy czy czosnek. Ich zapach może skutecznie zniechęcić partnera do romantycznego pocałunku. Przed tym intymnym momentem nie powinniśmy też palić papierosów, ponieważ długo pozostawiają one w ustach bardzo nieprzyjemny zapach. Picie alkoholu równie jest niewskazane z tego samego powodu. Jeśli nie czujemy się pewnie i myślimy, że mamy nieświeży oddech, a nie mamy możliwości umycia zębów przed pocałunkiem, możemy skorzystać z gumy do żucia lub odświeżacza do ust. Dzięki temu poczujemy się pewnie i skupimy się na sobie.

Jak się całować z języczkiem? Krok po kroku

Istnieje kilka podstawowych zasad, dzięki którym możemy szybko nauczyć się dobrze całować się z języczkiem. Francuski pocałunek jest intymną formą kontaktu, dlatego warto zadbać wcześniej o odpowiednie romantyczne otoczenie. Nic i nikt wokół nie powinien nam przeszkadzać, dzięki czemu możemy skupić się tylko na partnerze i naszych doznaniach.

Jak zauważyć, że druga osoba chce nas namiętnie pocałować? Najczęściej francuski pocałunek poprzedzają długie, czułe spojrzenia, chwytanie za rękę, obejmowanie się. Jeśli czujemy, że druga strona również chce się całować, ale nie jesteśmy do końca pewni, możemy po prostu zapytać – nie ma w tym nic złego ani ośmieszającego. Gdy wiemy, że za chwilę dojdzie do pocałunku, najważniejsze, by się zrelaksować.

Tuż przed pocałunkiem dobrze jest delikatnie zwilżyć wargi, a jeśli są mocno przesuszone posmarować je balsamem do ust. Dzięki temu doznania partnerów podczas namiętnego pocałunku z języczkiem będą o wiele przyjemniejsze. Tuż przed pocałunkiem należy przybliżyć się do drugiej osoby, delikatnie przechylić głowę i zbliżyć usta do ust partnera lub partnerki. Na początku pocałunek jest zazwyczaj delikatny, z każdą chwilą możemy zwiększać jego intensywność, jeśli wyczujemy, że podoba się to partnerowi. Możemy delikatnie wodzić językiem po wargach drugiej osoby, wsuwać go do jej ust i masować nim język. Równocześnie możemy rękami dotykać twarzy lub innych części ciała partnera lub partnerki. Nie powinniśmy jedynie przesadzać ze zbyt głębokim wsuwaniem języka do ust partnera lub partnerki, ponieważ może to być mało przyjemne. To, jakie tempo będzie mieć francuski pocałunek, zależy od pary.

Jak podkręcić atmosferę w łóżku? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Jak podgrzać atmosferę w łóżku? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Niektóre osoby lubią całować się naprzemiennie raz delikatnie, a raz bardziej intensywnie, zaś inne wolą tylko namiętne, ogniste pocałunki. W różnych sytuacjach pocałunek z języczkiem może też być inny. Jeśli francuski pocałunek jest częścią gry wstępnej, będzie on wyglądał inaczej niż całowanie się na ławce w parku. To, jak się całować w łóżku zależy od preferencji partnerów. Można eksperymentować z intensywnością pocałunków, zmieniać ich tempo i próbować nowych rzeczy, pod warunkiem, że odpowiada to też drugiej osobie. Najważniejsze, by całowanie się z języczkiem sprawiało przyjemność i radość obojgu partnerom.

Jak się całować bez języczka?

Francuski pocałunek nie jest jedyną formą intymnego kontaktu z partnerem. Całowanie się bez języczka może być równie namiętne i gorące. Jeśli całujemy się jedynie za pomocą warg, możemy nimi masować naprzemiennie górne i dolne wargi partnera, muskać nimi policzki i zmieniać intensywność pocałunku. Całowanie się z języczkiem czy bez może być równie przyjemne – wszystko zależy od tego, jak nawzajem słuchają się partnerzy i czy reagują na sygnały wysyłane od drugiej osoby.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
57
8
Polecamy
Francuski pocałunek – jak się całować z języczkiem krok po kroku
Francuski pocałunek – jak się całować z języczkiem krok po kroku TVN zdrowie
Jak się całować z języczkiem?
Instrukcja dla początkujących
Jak się całować z języczkiem? Instrukcja dla początkujących Dzień Dobry TVN
Jak się całować?
Najlepsze sposoby na całowanie z partnerem
Jak się całować? Najlepsze sposoby na całowanie z partnerem Dzień Dobry TVN
Necking – jak całować po szyi dziewczynę, a jak chłopaka?
Necking – jak całować po szyi dziewczynę, a jak chłopaka? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Przerost gruczołu krokowego – jak go rozpoznać?
Przerost gruczołu krokowego – jak go rozpoznać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?