Polub nas na Facebooku
Czytasz: Singapurski pocałunek, czyli technika kabazza – na czym polega?
menu
Polub nas na Facebooku

Singapurski pocałunek, czyli technika kabazza – na czym polega?

Para, która się całuje

Fot: South_agency / gettyimages.com

Kobieta, która nabywa umiejętność singapurskiego pocałunku, staje się fenomenalną kochanką. Przede wszystkim jednak wypracowuje sprawność mięśni Kegla i zapobiega wielu patologiom układu moczowo-płciowego występujących po porodach i postępujących z wiekiem.

Singapurski pocałunek określany jest inaczej jako technika kabazza i nie ma nic wspólnego z tradycyjnym pocałunkiem. Umiejętność wykorzystania tej techniki wpływa istotnie na jakość współżycia. Mogłoby się wydawać, że korzyści z singapurskiego pocałunku czerpie głównie mężczyzna. Jednak dzięki tej technice kobieta również ma większe doznania podczas seksu.

Singapurski pocałunek – na czym polega?

Singapurski pocałunek to nic innego jak odpowiednia praca mięśni Kegla, czyli pewnej partii mięśni dna miednicy u kobiety, podczas seksu. Wywodzi się z Indii. Technika kabazzy obejmuje świadome skurcze tych mięśni bez dodatkowych ruchów frykcyjnych (wykonywanych podczas standardowego seksu). Im lepiej ta sztuka jest przez kobietę opanowana, tym większe korzyści może czerpać z niej para. Okazuje się, że już samymi skurczami mięśni Kegla można doprowadzić mężczyznę do orgazmu. Wyćwiczone mięśnie Kegla niosą ogromne korzyści również dla kobiety, nie tylko pod kątem satysfakcji seksualnej, ale również ze względu na prawidłowe funkcjonowanie układu moczowo-płciowego.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla? Dowiesz się tego z filmu

Zobacz film: Jak ćwiczyć mięśnie Kegla? Źródło: 36,6.

Mięśnie Kegla a singapurski pocałunek

Mięśnie Kegla to jedne z mięśni dna miednicy, czyli mięśni rozciągniętych najniżej w miednicy. Wraz z wiekiem ulegają one osłabieniu, a przede wszystkim cierpią podczas porodów. Stąd kobiety po porodach często borykają się z problemem nietrzymania moczu czy innymi patologiami wynikającymi z osłabienia mięśni dna miednicy. Jedne z tych mięśni, czyli mięśnie Kegla, kobieta powinna regularnie ćwiczyć. Nie tylko poprawi to jej sprawność seksualną, ale również będzie stanowiło profilaktykę wielu dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego.

Wydawać by się mogło, że ćwiczenie mięśni Kegla dla opanowania techniki kabazzy to wyłącznie chęć sprawienia partnerowi ogromnej przyjemności. Tymczasem kobieta ćwicząca mięśnie Kegla czerpie większe korzyści ze stosunku pochwowego i częściej osiąga orgazm.

Okazuje się, że niektóre kobiety potrafią osiągnąć orgazm już podczas wykonywania ćwiczeń mięśni Kegla. Nie można mylić singapurskiego pocałunku z tym, co jest praktykowane np. w Tajlandii, czyli z pokazami strzelania różnymi przedmiotami z waginy. Technika jest oczywiście ta sama, ponieważ strzał następuje poprzez bardzo mocne zaciśnięcie mięśni Kegla, jednak nie o to chodzi w singapurskim pocałunku.

Zobacz film i dowiedz się jakie funkcje pełnią mięśnie Kegla

Zobacz film: Mięśnie Kegla - gdzie ich szukać i do czego służą? Źródło: Stylowy Magazyn.

Nauka singapurskiego pocałunku

W Stanach Zjednoczonych można znaleźć specjalne kursy tej techniki. Opanowanie sztuki singapurskiego pocałunku wymaga czasu. Kobieta powinna wykorzystywać każdą wolną chwilę, starając się świadomie zaciskać mięśnie Kegla. To tak, jakby chciała zatrzymać strumień moczu. Istnieje wiele metod pozwalających na ćwiczenie mięśni Kegla, jednak niekoniecznie są one polecane przez lekarzy, wręcz przeciwnie. Metody typu wkładanie czegokolwiek do pochwy i próba zgniecenia tego, mogą przysporzyć kobiecie ogromnych problemów zdrowotnych, uszkodzić błonę śluzową, a co gorsza mogą przyczynić się do powstania stanów zapalnych, jeśli jakikolwiek element nie zostanie dokładnie wyjęty. W Internecie można znaleźć wiele porad obejmujących np. wkładanie do pochwy banana itp., jednak absolutnie nie powinno się takich testów praktykować.

Specjalne kulki dopochwowe pozwalające na ćwiczenie mięśni Kegla są dostępne w sexshopach. Inne określenie na te przedmioty to kulki gejszy. Umieszcza się je w pochwie i stara się je w niej utrzymać poprzez zaciśnięcie mięśni Kegla. Ćwiczenie początkowo należy wykonywać przez kilka minut dziennie, z czasem można zwiększać długość ćwiczeń. Początkowo można np. zaciskać mięśnie na kilka sekund, rozluźniać i znowu napinać. Każdego dnia można wydłużać czas napinania mięśni.

Jak podkręcić atmosferę w łóżku? Dowiesz się tego z filmu

Zobacz film: Jak podkręcić atmosferę w łóżku? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
26
4
Polecamy
Mięśnie Kegla.
Jak je wzmocnić?
Mięśnie Kegla. Jak je wzmocnić? TVN zdrowie
Jak przedłużyć stosunek domowymi sposobami lub ćwiczeniami?
Jak przedłużyć stosunek domowymi sposobami lub ćwiczeniami? Dzień Dobry TVN
Mięśnie Kegla u mężczyzn.
Jak i po co ćwiczyć mięśnie dna miednicy u mężczyzn?
Mięśnie Kegla u mężczyzn. Jak i po co ćwiczyć mięśnie dna miednicy u mężczyzn? TVN zdrowie
Jakimi prawami rządzi się kobiecy orgazm?
Jakimi prawami rządzi się kobiecy orgazm? Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?