Polub nas na Facebooku
Czytasz: Żel aloesowy - wszechstronne zastosowanie kosmetyczne i lecznicze. Żel z aloesu - na twarz, skórę i do picia 
menu
Polub nas na Facebooku

Żel aloesowy - wszechstronne zastosowanie kosmetyczne i lecznicze. Żel z aloesu - na twarz, skórę i do picia 

aloes

Fot.: Olgaorly / Getty Images

Żel aloesowy jest preparatem o właściwościach pielęgnacyjnych, kosmetycznych i leczniczych. Działa nawilżająco, regenerująco i przeciwgrzybiczo, dlatego znajduje zastosowanie w pielęgnacji włosów i skóry głowy z problemem łupieżu. Żel z aloesu przyspiesza gojenie się ran oraz łagodzi objawy towarzyszące alergiom skórnym. 

Żel aloesowy jest produktem o wszechstronnym zastosowaniu. Wykazuje właściwości regenerujące, dlatego jest skutecznym preparatem do pielęgnacji włosów i skóry. Aloes wykorzystywany jest w pomocniczym leczeniu łupieżu, łuszczycy, pokrzywki alergicznej.

Żel aloesowy - czym jest?

Aloes jest rośliną wykazującą liczne właściwości zdrowotne i lecznicze. Jego liście zawierają galaretowaty miąższ, który jest źródłem cennych składników, takich jak: witaminy z grupy B oraz witaminy A, C, E należące do naturalnych przeciwutleniaczy. W składzie miąższu aloesu występują również minerały: potas, magnez, fosfor, miedź, wapń, siarka oraz kwasy organiczne. Żel aloesowy jest produktem otrzymywanym z liści aloesu. Odznacza się wszechstronnym zastosowaniem, gdyż posiada nie tylko właściwości pielęgnacyjne, ale również lecznicze. Żel aloesowy jest hypoalergiczny, ale tylko pod warunkiem, że w trakcie jego produkcji nie dodano do niego żadnych substancji o działaniu drażniącym, np. środków konserwujących. Zaletą żelu aloesowego jest to, że może być stosowany u osób z każdym rodzajem cery, a dodatkowo bardzo szybko się wchłania.

Zobacz film i sprawdź kto powinien sięgać po aloes: 

Zobacz film: Zdrowotna moc aloesu. Źródło: Dzień Dobry TVN

Żel aloesowy - właściwości i działanie

Właściwości żelu aloesowego są szczególnie doceniane w kosmetyce. Ten roślinny produkt działa nawilżająco i regenerująco na skórę i włosy. Posiada również właściwości przeciwświądowe, łagodzi podrażnienia oraz stany zapalne skóry. Żel aloesowy przyczynia się do stymulacji wzrostu włosa i wzmocnienia płytki paznokciowej. Przyspiesza procesy gojenia się ran, oparzeń oraz różnego rodzaju podrażnień. Żel aloesowy zmniejsza obrzęk, dlatego znajduje zastosowanie w redukcji nieestetycznych worków i opuchlizny pod oczami. Jest również ceniony za swoje właściwości przeciwgrzybicze i bakteriobójcze.

Żel aloesowy - zastosowanie na włosy i skórę głowy

Zastosowanie żelu aloesowego jest bardzo szerokie. Produkt ten doskonale sprawdza się jako domowa kuracja wzmacniająca włosy. Żel aloesowy zaleca się wmasowywać w końcówki włosów. Takie zabiegi przyczyniają się do poprawy kondycji włosów oraz zapobiegają ich rozdwajaniu się. Żel aloesowy można stosować w formie regenerującej maski na włosy. Umyte i osuszone włosy należy natrzeć żelem, a następnie owinąć ręcznikiem lub folią i pozostawić na około 1-2 godziny. Po upływie tego czasu włosy należy dokładnie spłukać i rozczesać. Kurację maską aloesową można stosować do 3-4 razy w tygodniu. 

Żel aloesowy znajduje zastosowanie do nawilżania skóry głowy z problemem tzw. suchego łupieżu. Wystarczy wetrzeć niewielką ilość żelu w skórę. Po takim zabiegu nie ma konieczności spłukiwania pozostałości produkty, gdyż nie przyczynia się on do przetłuszczania i obciążania włosów. Ponadto żel aloesowy ze względu na swoje właściwości przeciwgrzybicze wykorzystywany jest do pielęgnacji skóry głowy z łupieżem łojotokowym.

Zobacz film i poznaj niezwykłe  właściwości aloesu:

Zobacz film: Aloes niezwykła roślina. Źródło: Dzień Dobry TVN

Żel aloesowy na twarz - jak stosować?

Żel aloesowy działa nawilżająco, kojąco i odżywczo, dlatego stosowany jest jako preparat do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Produkt ten szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Można go wmasowywać w twarz z dowolną częstotliwością. Żel aloesowy jest szczególnie zalecany osobom z cerą wrażliwą i suchą. Żel z aloesu jest również skutecznym preparatem wspomagającym leczenie trądziku. Można go dodawać do domowych maseczek na twarz - wówczas przyczynia się do wzmocnienia ich działania.

Aloes - zastosowanie na skórę

Żel aloesowy posiada właściwości rozjaśniające i regenerujące. Smarując nim drobne rany i skaleczenia, przyspiesza się proces gojenia. Żel aloesowy można również wcierać w blizny i przebarwienia. Takie zabiegi skutkują zredukowaniem nieestetycznych zmian pod warunkiem, że są stosowane co najmniej dwa razy dziennie przez 4-8 tygodni. Żel aloesowy działa łagodząco i wspomaga leczenie stanów zapalnych skóry

Wykorzystywany jest jako preparat wspomagający leczenie egzemy i łuszczycy. Żel z aloesu aplikuje się na waciki kosmetyczne, a następnie przykłada w miejsca występowania zmian łuszczycowych i pozostawia na około 3 minuty. Żel aloesowy ze względu na swoje właściwości przeciwświądowe, kojące i łagodzące stany zapalne znajduje zastosowanie u osób z alergiami w postaci wyprysków: pokrzywek, rumienia czy drobnych i swędzących krostek. Stosowanie żelu z aloesu przy alergiach skórnych skutkuje złagodzeniem uporczywego świądu i pieczenia. Żel aloesowy wykorzystywany jest także w postaci kompresu stosowanego po depilacji, opalaniu lub ukąszeniu owada. Tubkę z żelem zaleca się włożyć do lodówki na kilka godzin w celu jej schłodzenia. Po wmasowaniu produktu w skórę niemal natychmiast odczuwa się ulgę - żel aloesowy zmniejsza ból oraz głęboko nawilża skórę wysuszoną przez słońce.

Żel z aloesu do picia - jak działa?

Żel aloesowy może być stosowany nie tylko zewnętrznie na skórę ciała i głowy, ale również wewnętrznie. Żel z aloesu do picia jest szczególnie zalecany w okresie zwiększonej podatności na przeziębienia, grypę i inne infekcje górnych dróg oddechowych. Napój ten wspiera funkcjonowanie układu immunologicznego, wzmacniając odporność organizmu. Żel z aloesu do picia wykazuje również właściwości przeczyszczające i detoksykacyjne, dzięki czemu sprzyja odchudzaniu, wspomaga procesy trawienne i oczyszcza organizm z toksyn. Dodatkowo, aloes do picia przyczynia się do obniżenia i uregulowania poziomu glukozy we krwi.

Zobacz film: Jakie funkcje pełni skóra człowieka? Źródło: Bez skazy

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
58
0
Komentarze (0)
Nie przegap
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć?