Polub nas na Facebooku
Czytasz: Zalety i wady opalania natryskowego
menu
Polub nas na Facebooku

Zalety i wady opalania natryskowego

opalanie natryskowe

Fot. Csaba Toth / Getty Images

Opalanie natryskowe to świetny sposób na zyskanie szybkiej i równej opalenizny. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą się opalać w tradycyjny sposób oraz dla tych, którzy chcą to zrobić bardzo szybko. Jak wszystko opalanie natryskowe ma także swoje wady, jednak zalety w tym przypadku zdecydowanie przeważają.

Opalanie natryskowe polega na nałożeniu na skórę mgiełki brązującej. Mgiełka ma właściwości nawilżające i co najważniejsze – nie powoduje przebarwień. Opalenizna jest wynikiem reakcji chemicznej mgiełki z aminokwasami znajdującymi się na naskórku. Co ciekawe nie ma przeciwwskazań, by z opalania natryskowego korzystały kobiety w ciąży. Należy tylko zwrócić uwagę na potencjale uczulenia na składowe samoopalaczy.

Główną zaletą opalania natryskowego jest natychmiastowy efekt, wyglądający naturalnie. Zabieg przeprowadza kosmetyczka w specjalnej kabinie, w której opryskuje się ciało brązującą mgiełką. Profesjonaliści są w stanie nawet tak opalić ciało, by optycznie je wyszczuplić! Ogromnym plusem opalania natryskowego jest to, że doskonale wyrównuje i poprawia koloryt skóry oraz maskuje niedoskonałości, czyli rozstępy, popękane naczynka, przebarwienia czy siniaki.

Opalanie natryskowe przeznaczone jest dla osób o każdym typie karnacji, a szczególnie dla tych, którzy nie mogą się opalać na słońcu i nie chcą w solarium. Cena zabiegu na całe ciało to około 100 zł. Z opalania natryskowego nie powinno się korzystać, jeśli mamy na ciele rany. Przeciwwskazaniami są także choroby: łuszczyca, alergie skórne, wypryski, nadmierna potliwość i astma.

Dużo przydatnych informacji o innych metodach opalania znajdziecie na filmie:

Zobacz film: Alternatywne metody opalania. Źródło: 36,6

Przygotowanie do opalania natryskowego

Najpóźniej dzień przed zabiegiem należy wykonać depilację całego ciała oraz peeling. Nie wolno nakładać żadnych kremów ani nawet perfum w dniu zabiegu. Warto także pomalować paznokcie od stóp i dłoni, dzięki temu uchroni się płytkę przed zabarwieniem. Na zabieg warto przyjść w „roboczym” ubraniu, bowiem preparaty stosowane do opalania natryskowego działają jeszcze kilka godzin po wyjściu od kosmetyczki, zatem mogą barwić ubrania. Nasze ubranie nie powinno uciskać ciała, by nie zniszczyć efektu.

A po opalaniu...

Nie wolno się kąpać przez czas wskazany przez kosmetyczkę. W zależności od zastosowanego preparatu okres bez kąpieli wynosi od 2 do 6 godzin. Żeby wydłużyć efekt działania brązującej mgiełki powinno się nawilżać skórę przynajmniej dwa razy dziennie. Nie powinno się także wykonywać peelingów. Opalanie natryskowe nie nadaje się dla osób, które chcą po nim pływać czy korzystać z sauny – bardzo szybko efekt opalenizny się zmyje. Z reguły utrzymuje się on do około 10 dni.

Czy opalanie natryskowe wyklucza zwykłe opalanie?

Nie. Po zabiegu opalania natryskowego można opalać się na słońcu. Należy jednak pamiętać o regularnym nawilżaniu ciała oraz o stosowaniu kremów z filtrem SPF. Dzięki temu wydłużymy efekt opalenizny, a kiedy zacznie ona blaknąć – będzie się to odbywało równomiernie.

Uwaga!

Ze względów higienicznych powinno się opalać w stroju kąpielowym lub w bieliźnie. Są jednak salony, które oferują opalanie natryskowe nago.

Opalanie - co wiesz o kąpielach słonecznych? Czy opalanie jest zdrowe?

Odpowiedz na 10 pytań
Rozpocznij quiz


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
7
2
Polecamy
Opalenizna natryskowa.
Efekty i czas utrzymywania się
Opalenizna natryskowa. Efekty i czas utrzymywania się Dzień Dobry TVN
Opalanie natryskowe – sposób na bezpieczną i szybką opaleniznę
Opalanie natryskowe – sposób na bezpieczną i szybką opaleniznę TVN zdrowie
Body wrapping, czyli jak owijanie w folię pomaga wyszczuplić sylwetkę
Body wrapping, czyli jak owijanie w folię pomaga wyszczuplić sylwetkę Dzień Dobry TVN
Wszystko, co trzeba wiedzieć o opalaniu natryskowym
Wszystko, co trzeba wiedzieć o opalaniu natryskowym TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Gnida, czyli jajo wszy – jak wygląda i jak się jej skutecznie pozbyć?
Gnida, czyli jajo wszy – jak wygląda i jak się jej skutecznie pozbyć?
Kozak, koźlak (grzyb jadalny) - rodzaje. Jak rozpoznać? Z czym można pomylić?
Kozak, koźlak (grzyb jadalny) - rodzaje. Jak rozpoznać? Z czym można pomylić?
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby