Polub nas na Facebooku
Czytasz: Seks w wannie – wady, zalety, zalecane pozycje
menu
Polub nas na Facebooku

Seks w wannie – wady, zalety, zalecane pozycje

Para, która uprawia seks w wannie

Fot: Manchan / gettyimages.com

Pieszczoty w jacuzzi czy seks w wannie to częsty element filmów romantycznych. Ma wiele zalet i jak najbardziej można uprawiać stosunek w wodzie. Pozycje w wannie są ograniczone, jednak każda para powinna znaleźć coś dla siebie.

Chcąc urozmaicić życie erotyczne, para może zdecydować się na seks w wannie. Nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania seksu w wannie poza zgodą obojga partnerów. Nie wszystkie pozycje się do tego nadają i nie każdy ma wannę na tyle dużą, by komfortowo odbyć w niej stosunek seksualny. Nie wyklucza to jednak gry wstępnej i pieszczot, które można praktykować nawet w małej wannie czy pod prysznicem.

Seks w wannie – zalety

Nawet jeśli wanna nie jest za duża i partnerzy nie potrafią znaleźć komfortowej pozycji do uprawiania w niej seksu, to może stanowić miejsce pieszczot i gry wstępnej. Seks w wannie to coś, o czym marzy większość par. Kojarzy się z romantyzmem, a motyw wspólnej kąpieli w pianie wykorzystywany jest w wielu filmach. Zaletą seksu w wannie jest to, że poprzez namydlanie partnera i dotykanie całego jego ciała powoduje się większe pobudzenie seksualne. Czasami zdarza się, że partnerka ma pewne kompleksy, które próbuje zatuszować poprzez np. gaszenie światła. Seks w wannie z dużą ilością piany pomaga w zredukowaniu stresu związanego z jakimikolwiek kompleksami, ponieważ woda i piana wiele tuszują.

Ciepła woda działa odprężająco na organizm. Dlatego redukcja stresu ma znaczenie nie tylko odnośnie do kompleksów partnerów, ale również napięcia związanego z problemami dnia codziennego. Dzięki głębszemu odprężeniu partnerzy łatwiej potrafią skupić się na sobie nawzajem i czerpać większą przyjemność z seksu.

Jak podkręci atmosferę w sypialni? Dowiesz się tego z filmu

Zobacz film: Jak podgrzać atmosferę w łóżku? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Seks w wannie – wady

Wadą dla niektórych osób chcących uprawiać seks w wannie jest utrudnienie w stosowaniu prezerwatyw jako barierowego środka antykoncepcyjnego. Teoretycznie jest możliwość założenia prezerwatywy przed wejściem do wody, natomiast istnieje ogromne ryzyko, że prezerwatywa ulegnie uszkodzeniu pod wpływem płynów i środków rozpuszczonych w wodzie, a przede wszystkim się zsunie. Kochając się w wannie, należy zwrócić także uwagę na higienę. Ciepła woda to doskonałe siedlisko dla różnych bakterii. Wanna powinna więc być regularnie myta. Absolutnie niewskazany jest sekst w publicznym jacuzzi, gdzie ilość patogenów jest ogromna. Sama kąpiel w takiej wannie stwarza ryzyko infekcji intymnych, nie mówiąc już o stosunku seksualnym, kiedy dochodzi do penetracji pochwy i dalszego wprowadzania bakterii do pochwy.

Należy też pamiętać, że jeżeli nie zastosuje się właściwych lubrykantów, to woda nie jest sprzymierzeńcem właściwego nawilżenia pochwy. Nieodpowiednie środki higieniczne w postaci mydeł czy płynów mogą ją dodatkowo wysuszać. Utrudniony „poślizg” sprzyja otarciom i mikrourazom błony śluzowej pochwy.

Dodatki do seksu w wannie

Istnieje wiele akcesoriów przydatnych podczas seksu w wannie – zapachowe płyny, olejki, mydła w formie romantycznych kształtów, płatki róż. Należy jednak pamiętać, że wiele z tych substancji może wywołać reakcję alergiczną w obrębie wrażliwych okolic intymnych. Można więc je wykorzystać np. do masażu ciała, natomiast nie do bezpośredniego stosowania na okolice narządów płciowych.

Pozycje do igraszek w wodzie

Najbezpieczniejszą i najwygodniejszą pozycją w wannie jest pozycja na jeźdźca. Polega na tym, że mężczyzna siedzi bądź przybiera półleżącą pozycję ze złączonymi nogami, a kobieta siedzi na nim w rozkroku. Istnieje wtedy najmniejsze niebezpieczeństwo ślizgania się czy też dyskomfortu związanego z niewielką ilością miejsca. Pozycja na jeźdźca może zostać zmodyfikowana, kiedy to mężczyzna siedzi, a kobieta oplata go nogami. W tej pozycji partnerzy czują dodatkowo dużo większą bliskość. W wannie wygodną pozycją może okazać się również pozycja lotosu. Jest bardzo podobna do poprzedniej, mężczyzna rozchyla nogi, kobieta siada naprzeciwko pomiędzy jego nogami, oplata go w pasie i przybliża się do partnera. Obydwoje są podparci z tyłu na prostych rękach. W wąskich wannach kobieta może siąść tyłem na partnerze, obydwoje wtedy mają nogi skierowane w tę samą stronę.

Niekiedy wanna jest na tyle mała, że nie pozwala na igraszki na siedząco. Można więc wypróbować pozycję na pieska, kiedy to kobieta klęczy i opiera się o brzeg wanny, a mężczyzna klęczy za nią.

Podczas każdej z pozycji warto dołączyć dodatkowe pobudzenie ciała partnera bądź partnerki dłońmi. Niektórzy decydują się również na dodatkowe stymulacje partnera, a nawet seks oralny w wodzie. Każda para z pewnością znajdzie coś dla siebie, biorąc pod uwagę swoje umiejętności czy wielkość wanny.

Zobacz film i dowiedz się gdzie szukać punktu G

Zobacz film: Punkt G, czyli co? Źródło: Stylowy Magazyn.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
16
7
Polecamy
Najlepsze pozycje analne - jak przygotować się do seksu analnego?
Najlepsze pozycje analne - jak przygotować się do seksu analnego? Dzień Dobry TVN
Jak wygląda pozycja na pieska?
Jak wygląda pozycja na pieska? Dzień Dobry TVN
Seks pod prysznicem – gorąca kąpiel we dwoje.
Najlepsze pozycje
Seks pod prysznicem – gorąca kąpiel we dwoje. Najlepsze pozycje TVN zdrowie
Pozycja misjonarska.
Jak wygląda pozycja na misjonarza (na misjonarkę)?
Pozycja misjonarska. Jak wygląda pozycja na misjonarza (na misjonarkę)? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?