Polub nas na Facebooku
Czytasz: Seks tantryczny – duchowa forma stosunku seksualnego
menu
Polub nas na Facebooku

Seks tantryczny – duchowa forma stosunku seksualnego

Getty Images

Seks tantryczny to długi rytuał. Składa się z kilku etapów, wymaga ćwiczeń, poznania odpowiednich technik. Podczas zasadniczego stosunku, czyli tańca miłości, można wykorzystać jedną z pięciu pozycji tantry. Pierwszym etapem seksu tantrycznego jest medytacja tantryczna.

Sekst tantryczny jest to rodzaj współżycia seksualnego, doprowadzającego do niesamowitego orgazmu, dającego obojgu partnerom ogromną satysfakcję. Seks tantryczny to nie jedna z możliwych pozycji seksualnych. Jest to pewnego rodzaju rytuał zapewniający bardzo długi stosunek seksualny. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju maraton seksualny. To technika zaczerpnięta ze Wschodu.

Sekst tantryczny, czyli taniec miłości

Tantryzm to filozofia, ezoteryka, która sięga historią przeszło 4000 lat wstecz. Bierze początek w religii indyjskiej i hinduizmie, a także zawiera elementy tantry buddyjskiej. Samo słowo tantra oznacza ciągłość świadomości. W tantrze mężczyzna bez kobiety nie istnieje.

Ona jest źródłem jego energii i mocy. Im bardziej kobieta jest spełniona, im bardziej rozbudzona jest w niej energia bogini, tym bardziej spełniony jest mężczyzna. Oznacza to, że w świecie tantry kobieta stanowi dopełnienie mężczyzny. Tanta nie ma nic wspólnego ze spontanicznością. Jest wypracowanym rytuałem na bardzo wysokim poziomie. Seks tantryczny nie jest więc żadną rozrywką, w przeciwieństwie do pojmowania seksu w naszej kulturze. Jest to przeżycie duchowe, pełne skupienie się partnerów na stosunku seksualnym i świadomym seksie. Poprzez medytację oddziałuje się na intuicję i empatię.

Co zrobić, by utrzymać namiętność w związku? Dowiesz się tego z filmu

Źródło: X-news

Kto powinien spróbować seksu tantrycznego?

Seks tantryczny to metoda zbliżenia dla par. Niejako terapia seksualna dla par. Absolutnie nie jest to praktyka dla osób poszukujących przygodnych zbliżeń i traktujących seks wyłącznie jako zabawę. Konieczne jest wydzielenie przez parę sypialni, będącej miejscem intymnym, oddzielonym od otoczenia. Musi być to pomieszczenie kojarzone wyłącznie z seksem, by pozwolić parze skupić się wyłącznie na sobie. Mogłoby się wydawać, że seks tantryczny, skoro nie jest spontaniczny, przeznaczony jest dla osób pragnących rutyny. Jednak jest on po prostu dla osób chcących pogłębić relację w związku i przeżyć seks głębiej niż dotychczas.

Od czego zacząć seks tantryczny?

Początek stanowi tzw. medytacja zasilająca. Kobieta i mężczyzna leżą w pozycji na tzw. łyżeczkę. Czyli para leży na boku, kobieta ułożona jest plecami do mężczyzny, a ciało mężczyzny ściśle przylega do kobiety. W ten sposób dochodzi do harmonizowania energii.

Dąży się do wyrównania oddechów, skoncentrowania na bliskości drugiej osoby. Mężczyzna w tej pozycji stanowi osobę dającą poczucie bezpieczeństwa, przekazuje energię. Oczywiście można się zamieniać miejscami, w zależności od tego, kto potrzebuje w danym dniu być bardziej otoczony opieką. W dalszych etapach, poza kontaktem fizycznym, ważne jest również prawienie komplementów, budowanie więzi.

Anatomia w seksie tantrycznym

W seksie tantrycznym penis określany jest jako jaspisowa łodyga, berło światła czy jadeitowa różdżka. Pochwa natomiast określana jest drogocennymi wrotami, jaspisową bramą czy złotym lotosem. Punkt G to święte miejsce, natomiast łechtaczka – klejnot w koronie.

Taniec miłości

Zasadniczy stosunek seksualny w seksie tantrycznym określany jest mianem tańca miłości. Zaczyna się od pocałunku i dotyku. Kolejnym krokiem jest stosunek seksualny, czyli 1001 ruchów. Absolutnie nie chodzi o liczenie, wręcz przeciwnie, o symbol nieskończoności.

Książki opisujące seks tantryczny mówią o pięciu pozycjach seksu tantrycznego:

  • pozycja horyzontalna, kiedy mężczyzna jest na dole,
  • pozycja horyzontalna, w której kobieta jest na dole,
  • pozycja boczna, gdy partnerzy zwróceni są do siebie,
  • pozycja boczna, gdy kobieta jest zwrócona plecami do mężczyzny,
  • pozycja tantryczna.

Pozycja tantryczna polega na tym, że partnerzy siedzą naprzeciwko siebie (kobieta na udach mężczyzny), patrząc sobie w oczy. Należy pamiętać, że kontakt wzrokowy jest kluczem seksu tantrycznego. Ważnym elementem stosunku są również odgłosy wydawane przez kobietę. Kulminacją tańca miłości jest orgazm.

Zobacz film i dowiedz się dlaczego libido może spadać

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
92
16
Polecamy
Na czym polega miłość tantryczna?
Techniki i pozycje
Na czym polega miłość tantryczna? Techniki i pozycje Dzień Dobry TVN
Sex tantryczny.
Na czym polega miłość tantryczna
Sex tantryczny. Na czym polega miłość tantryczna Dzień Dobry TVN
Seks hiszpański – na czym polega ta forma zbliżenia?
Seks hiszpański – na czym polega ta forma zbliżenia? TVN zdrowie
Co to jest karezza?
Jakie są różnice między seksem wstrzymywanym a przerywanym?
Co to jest karezza? Jakie są różnice między seksem wstrzymywanym a przerywanym? TVN zdrowie
Komentarze (1)
Mati
Warto dodać, że seks tantryczny przedłuża orgazm mężczyzny z kilku do kilkunastu sekund. Sprawdziłem na sobie i działa
Czytaj całość
Nie przegap
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć?