Polub nas na Facebooku
Czytasz: Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa? Wskazania, efekty
menu
Polub nas na Facebooku

Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa? Wskazania, efekty

mikrodermabrazja

Fot.: YakobchukOlena / Getty Images

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg polegający na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą urządzenia do usuwania warstw naskórka. Metoda jest szczególnie polecana osobom z tłustą lub suchą skórą, rozstępami, łojotokiem oraz skłonnością do przebarwień. 

Mikrodermabrazja diamentowa, zwana także mikropeelingiem kontrolowanym, jest powszechnym kosmetycznym zabiegiem pielęgnacyjnym, stosowanym od lat 80. XX w. Zapewnia głęboką regenerację i odmłodzenie skóry.

Co to jest mikrodermabrazja diamentowa? Przebieg zabiegu

Jak informują kosmetolodzy, mikrodermabrazja diamentowa zdobywa coraz większą popularność. Polega na mechanicznym peelingu z użyciem specjalistycznego sprzętu do złuszczania naskórka, wyposażonego w diamentowe głowice. Zabieg pozwala na głębokie, ale zupełnie bezbolesne złuszczenie naskórka, dzięki czemu można pozbyć się wierzchnich warstw, których stan bardzo często sprawia problemy natury estetycznej. Wśród zalet mikrodermabrazji można wymienić wysoką skuteczność i uzyskanie pierwszych efektów bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Jednak zdaniem specjalistów, aby efekt stosowania mikrodermabrazji się utrwalił, należy wykonywać zabieg kilkakrotnie (minimum 3 razy, optymalnie 6 razy) co 2–4 tygodnie.

Mikrodermabrazję diamentową stosowano początkowo jedynie w gabinetach dermatologicznych, jednak bardzo szybko wykorzystano jej działanie w salonach urody. W czasie zabiegu dermabrazji diamentowej wytwarzane jest podciśnienie z wykorzystaniem próżni. Kryształki korundu uderzają zewnętrzną warstwę naskórka dzięki specjalnemu urządzeniu wyposażonemu w diamentową głowicę. Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej w trakcie zabiegu jest przesuwane po skórze, dzięki czemu równomiernie usuwa górne warstwy naskórka. Podczas wykonywania mikrodermabrazji diamentowej zrogowaciały naskórek oraz kryształki wodorotlenku glinu są na bieżąco usuwane z powierzchni skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa nazywana jest peelingiem kontrolowanym, ponieważ intensywność zabiegu jest w pełni kontrolowana przez kosmetyczkę. Dzięki temu mikrodermabrazja diamentowa jest o wiele bardziej bezpieczna niż inne metody peelingu. W jej trakcie odbywa się penetracja naskórka warstwa po warstwie, doprowadzająca do jego równomiernego złuszczenia. Peeling kontrolowany stosowany jest tylko w obrębie wierzchnich warstw skóry, dlatego nie ma możliwości powstania niepożądanych blizn lub niebezpiecznego, zbyt głębokiego złuszczenia skóry, co może być skutkiem ubocznym niewłaściwie przeprowadzonego peelingu chemicznego.

Mikrodermabrazja diamentowa – wskazania i przeciwwskazania

Mikrodermabrazja diamentowa może być przeprowadzana u osób o każdym typie skóry. Jest szczególnie zalecana w próbach usunięcia lub zminimalizowania płytkich zmarszczek, rozstępów, blizn. Tradycyjnie mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem polecanym w walce z nadmiernie rogowaciejącym naskórkiem, przebarwieniami, rogowaceniem okołomieszkowym, a nawet trądzikiem pospolitym (bez stanów zapalnych). Mikrodermabrazja może być bardzo skuteczna w próbie niwelowania zmian powstałych w wyniku fotostarzenia się, braku napięcia i właściwej elastyczności skóry. Dermatolodzy zalecają zabieg w celu eliminowania rozszerzonych porów, zaskórników, prosaków, uszkodzeń posłonecznych oraz przebarwień i odbarwień. Mikrodermabrazja może pomóc w ukryciu cellulitu oraz blizn.

Niestety, istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia mikrodermabrazji diamentowej. Zabieg nie powinien być wykonywany u osób cierpiących na grzybicę skóry głowy, łuszczycę, z licznymi znamionami na skórze twarzy oraz włókniakami. Kolejnymi przeciwwskazaniami są: trądzik różowaty, stany ropne na powierzchni skóry twarzy, aktualnie trwające choroby skóry o podłożu bakteryjnym lub wirusowym (liszajec, brodawki, opryszczka, zapalenie mieszków włosowych) oraz przerwanie ciągłości skóry. Nie powinno wykonywać się mikrodermabrazji diamentowej u osób po niedawno przebytych zabiegach chirurgicznych, z naczyniakami płaskimi, naczyniakami jamistymi, nowotworami skóry, a także skłonnością do tworzenia się na twarzy keloidów. Przed zabiegiem zaleca się konsultację z lekarzem.

Efekty mikrodermabrazji diamentowej

Błyskawicznym efektem mikrodermabrazji diamentowej jest regeneracja skóry oraz wizualny efekt odmłodzenia skóry. Aby efekty były widoczne przez dłuższy czas, należy zastosować regularne zabiegi odbywające się w serii. Dzięki temu mikrodermabrazja pozwoli na zwiększenie zdolności obronnych skóry, przyspieszenie krążenia limfy oraz krwi w obrębie skóry, jej regenerację wraz z odnową komórkową. Pożądanymi efektami są zwiększenie zdolności absorpcji kosmetyków oraz głębokie nawilżenie skóry. Regularne stosowanie mikrodermabrazji diamentowej stymuluje produkcję elastyny oraz kolagenu.

Zobacz film: Co wiesz o mezoterapii? Źródło: Bez skazy


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
1
1
Polecamy
Co to jest mikrodermabrazja diamentowa?
Jakie efekty daje zabieg?
Co to jest mikrodermabrazja diamentowa? Jakie efekty daje zabieg? Dzień Dobry TVN
Co to jest peeling chemiczny?
Jakie są efekty peelingu chemicznego?
Czy warto go wykonywać na jesień?
Co to jest peeling chemiczny? Jakie są efekty peelingu chemicznego? Czy warto go wykonywać na jesień? Dzień Dobry TVN
Mikrodermabrazja diamentowa, korundowa czy tlenowa?
Opis zabiegów, wskazania, efekty
Mikrodermabrazja diamentowa, korundowa czy tlenowa? Opis zabiegów, wskazania, efekty TVN zdrowie
Mikrodermabrazja korundowa w domu i salonie urody – działanie, opis wykonania
Mikrodermabrazja korundowa w domu i salonie urody – działanie, opis wykonania TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia