Polub nas na Facebooku
Czytasz: Kosmetyki z Morza Martwego – jak stosować sól czy błoto?
menu
Polub nas na Facebooku

Kosmetyki z Morza Martwego – jak stosować sól czy błoto?

Sól morska

Fot: alisafarov / gettyimages.com

Korzyści ze stosowania kosmetyków z Morza Martwego obejmują przede wszystkim możliwości lecznicze, jak i pielęgnacyjne skóry. Kąpiele w soli z Morza Martwego czy stosowanie błota może sprawdzić się również w leczeniu schorzeń układu kostno-stawowego.

Morze Martwe to źródło zdrowia i urody. Kąpiele w soli czy błoto pochodzące z Morza Martwego to prawdziwa uczta dla ciała. Morze Martwe stanowi bardzo popularne źródło dla naturalnej kosmetyki. Znane ze swoich cudownych właściwości jest już od czasów starożytnych. Z dobrodziejstw Morza Martwego można skorzystać zarówno u samego źródła, jak i poprzez stosowanie kosmetyków naturalnych z Morza Martwego.

Naturalne kosmetyki z Morza Martwego

Kosmetyki z minerałami pochodzącymi z Morza Martwego to bardzo szeroka gama produktów. Należą do nich mydła, sole, maski, kremy, błota, peelingi czy różnego rodzaju serum. Kosmetyki z Morza Martwego działają leczniczo na skórę, mają właściwości oczyszczające, regenerujące. Wspomagają leczenie zmian zapalnych skóry, w szczególności zmian trądzikowych czy łuszczycowych. Część mikroskładników zostaje wchłonięta przez skórę. Wykazano przez to korzystny wpływ kąpieli w Morzu Martwym na schorzenia reumatyczne i objawy przewlekłe, jak bóle kostno-stawowe. W celach kosmetycznych wykorzystuje się wodę, sól oraz błoto z Morza Martwego. Należy zwrócić uwagę, by kosmetyki zawierały jak najwięcej naturalnych składników, a nie laboratoryjnych substytutów. Dzięki odpowiedniej proporcji mikroskładników skóra bardzo szybko odzyskuje blask, sprężystość. Chemiczny skład Morza Martwego ulega stałym zmianom w odpowiedzi na czynniki zewnętrzne, jak temperatura, głębokość wody czy pora roku.

Zobacz film: Jak wybierać kosmetyki do pielęgnacji skóry? Źródło: 36,6.

Błoto z Morza Martwego

Jednym z najwyżej cenionych kosmetyków naturalnych jest błoto z Morza Martwego. Poza cudownymi właściwościami wpływającymi na wygląd skóry pod kątem urody, jest znane ze swoich leczniczych właściwości. Zastosowanie błota z Morza Martwego w chorobach skóry, typu łuszczyca, alergia, zmiany łojotokowe, wypryski, stany zapalne, to tylko niektóre wskazania, w których błoto z Morza Martwego może się doskonale sprawdzić. Warto też zwrócić uwagę na jego zastosowanie w przypadku chorób układu kostno-stawowego. Właściwości błota z Morza Martwego to przede wszystkim:

  • wzmacnianie włosów, zwalczanie łupieżu i wypadania włosów,
  • leczenie łuszczycy, zmian łojotokowych, atopowego zapalenia skóry i innych stanów zapalnych skóry,
  • odżywienie skóry,
  • regeneracja skóry, jej ujędrnienie i wygładzenie,
  • walka z redukcją tkanki tłuszczowej i cellulitem,
  • pobudzenie układu krążenia,
  • łagodzenie bólu mięśni i stawów.

Zobacz film: Budowa i funkcje skóry. Źródło: 36,6.

Jak stosować błoto z Morza Martwego?

Błoto można aplikować na owłosioną skórę głowy, rozrabiając je z wodą. Po ok. 15 min należy je zmyć. Zabieg można stosować 2–3 razy w tygodniu. Błoto z Morza Martwego, rozgrzane wcześniej do około 40℃, można ponadto nanieść na oczyszczoną skórę nóg. Nogi należy wówczas owinąć folią i kocem i trzymać w cieple przez 20 minut. Seria takich zabiegów sprzyja redukcji dolegliwości nóg, w postaci np. obrzęków. Zabieg można stosować wymiennie z kąpielą, nawet codziennie. Błoto z Morza Martwego przydaje się również w formie płukanek działających przeciwbakteryjnie, a także masek nakładanych miejscowo na problematyczne strefy ciała, np. na brzuch. Wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Sól z Morza Martwego

Bardzo bogate właściwości lecznicze i pielęgnacyjne ma sól z Morza Martwego. Poniekąd zawdzięcza to wysokiej zawartości minerałów w postaci związków wapnia, bromu, krzemu, magnezu, żelaza, fluoru, jodu i wielu innych pierwiastków wpływających na doskonały wygląd skóry. Bardzo skutecznie łagodzi podrażnienia, podobnie jak błoto działa wspomagająco na walkę z chorobami zapalnymi skóry. Kąpiel w wodzie z solą z Morza Martwego stanowi doskonałą formę odnowy biologicznej. Oczyszcza naskórek, absorbuje niepożądane substancje przez skórę, a także pobudza układ krążenia, co również przyczynia się do szybszego oczyszczania organizmu ze związków toksycznych. Regularne korzystanie z dobrodziejstw Morza Martwego zapobiega naturalnym procesom starzenia się. Woda do kąpieli powinna wynosić około 38℃. Rozpuszcza się w niej sól w odpowiedniej koncentracji. Kąpiel nie powinna przekraczać 20 minut.

Zobacz film: Jakie kosmetyki wybierać, aby poprawić wygląd skóry? Źródło: Stylowy Magazyn.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
7
0
Polecamy
Błoto z Morza Martwego to piękno i zdrowie z natury!
Jak działa?
Błoto z Morza Martwego to piękno i zdrowie z natury! Jak działa? Dzień Dobry TVN
Hydrolat różany, z kocanki, z zielonej herbaty, aloesowy, a może melisowy?
Który najlepiej wybrać?
Hydrolat różany, z kocanki, z zielonej herbaty, aloesowy, a może melisowy? Który najlepiej wybrać? Dzień Dobry TVN
Kosmetyki z Morza Martwego – przykłady, właściwości i zastosowanie
Kosmetyki z Morza Martwego – przykłady, właściwości i zastosowanie TVN zdrowie
Sól bocheńska – jakie ma właściwości i jak ją stosować
Sól bocheńska – jakie ma właściwości i jak ją stosować TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Gnida, czyli jajo wszy – jak wygląda i jak się jej skutecznie pozbyć?
Gnida, czyli jajo wszy – jak wygląda i jak się jej skutecznie pozbyć?
Podgrzybek zajączek - jak wygląda? Czy ten grzyb jest trujący?
Podgrzybek zajączek - jak wygląda? Czy ten grzyb jest trujący?
Goryczak żółciowy – co to za grzyb? Jak go rozpoznać? Czy jest jadalny?
Goryczak żółciowy – co to za grzyb? Jak go rozpoznać? Czy jest jadalny?