Polub nas na Facebooku
Czytasz: Jakie problemy ze zdrowiem można wyczytać z twarzy?
menu
Polub nas na Facebooku

Jakie problemy ze zdrowiem można wyczytać z twarzy?

Kobieca twarz

Fot: svetikd / gettyimages.com

Zgodnie z założeniami medycyny chińskiej z twarzy człowieka można wyczytać jego stan zdrowia. Jakie choroby da się zobaczyć gołym okiem?

Zmiany na twarzy czy na głowie mogą pojawiać się z bardzo różnych powodów. Po naszej buzi niemal od razu widać, że jesteśmy zmęczeni czy niewyspani. Zdaniem specjalistów od medycyny chińskiej z twarzy da się wyczytać znacznie więcej.

Oczy

Jeśli, mimo wyspania, oczy są podkrążone i spuchnięte warto wykonać badania z oznaczeniem hormonów tarczycy. Czasem zdarza się, że to właśnie zmiany wokół oczu sugerują, że gruczoł działa nieprawidłowo. Niepokoić powinny także  żółte nieregularne gródki wokół oczu. W niektórych przypadkach są one sygnałem, że poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi jest zbyt wysoki. Takie zmiany mogą także świadczyć o problemach z wątrobą. O nieprawidłowym działaniu tego narządu może świadczyć także zażółcenie białka w oku. Czasem podkrążone oczy sugerują zaburzenie krążenia.

Usta

Nawracające zajady to jeden z najbardziej charakterystycznych objawów anemii. Czasem są sygnałem, że organizmowi brakuje witamin z grupy B, cynku oraz żelaza. Popękane i spierzchnięte usta mogą także sugerować cukrzycę. W przypadku tej choroby nie można się sugerować jedynie wyglądem ust. U pacjentów z cukrzycą pojawia się szereg innych dolegliwości, które dopiero zestawione razem dają pełny obraz stanu zdrowia pacjenta.

Co można wyczytać z twarzy? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Choroba wypisana na twarzy. Co możemy z niej wyczytać? Źródło: Dzień Dobry TVN

Skóra 

Pierwsze objawy niepokojących zmian, które zachodzą w organizmie da się zauważyć także na skórze. Jeśli na skórze pojawił się rumień można podejrzewać nadciśnienie tętnicze. Zmiany na skórze nosa zgodnie z medycyną chińską mogą świadczyć o problemach z trzustką. Poprzeczne bruzdy na czole to z kolei sygnał ze strony układu pokarmowego

Włosy

Nadmierne wypadanie włosów także może mieć różne przyczyny. Najczęściej utratę włosów łączy się z anemią, niedoczynnością tarczycy, ale nie tylko. Wypadanie włosów pojawia się także u kobiet, które urodziły dziecko (to całkowicie naturalna sytuacja, która powinna minąć samoistnie, kiedy organizm odzyska równowagę) lub odstawiły antykoncepcję. Zdarza się, że wypadanie włosów pojawia się u kobiet w okresie menopauzy.

Diagnozę stawia lekarz

Medycyna chińska budzi spore kontrowersje. Specjaliści z tej dziedziny przy stawianiu diagnozy nie wykonują żadnych konkretnych badań. Rozpoznanie stawiają w oparciu o obserwację pacjenta, wygląd języka czy puls. Dlatego też wizyta u specjalisty z zakresu medycyny chińskiej może mieć jedynie charakter poglądy. Taki specjalista nie tylko nie wykonuje badań laboratoryjnych, ale nie przepisuje leków. Należy mieć tego świadomość i pamiętać, że leczeniem zajmuje się przede wszystkim tradycyjna medycyna.

Jak wygląda wizyta w gabinecie specjalisty z zakresu medycyny chińskiej? Dowiesz się tego z naszego materiału: Medycyna chińska - co oferuje pacjentom i czy warto z niej korzystać?

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
49
5
Polecamy
Zespół Ehlersa-Danlosa.
Jakie są objawy i metody leczenia?
Zespół Ehlersa-Danlosa. Jakie są objawy i metody leczenia? Dzień Dobry TVN
Wszystko, co warto wiedzieć o trądziku hormonalnym.
Jaki ma związek z depresją?
Wszystko, co warto wiedzieć o trądziku hormonalnym. Jaki ma związek z depresją? Dzień Dobry TVN
Wypadanie brwi – problem, który dotyczy nie tylko kobiet.
Przyczyny, leczenie i zapobieganie
Wypadanie brwi – problem, który dotyczy nie tylko kobiet. Przyczyny, leczenie i zapobieganie TVN zdrowie
Skąd się biorą podkrążone oczy u dziecka lub niemowlaka?
Skąd się biorą podkrążone oczy u dziecka lub niemowlaka? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Ile można żyć bez tlenu, wody czy jedzenia?
Ile można żyć bez tlenu, wody czy jedzenia?
Czerwone lub białe krosty w gardle. Jakie mogą być ich przyczyny?
Czerwone lub białe krosty w gardle. Jakie mogą być ich przyczyny?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Antybiotyki i leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – zasady terapii
Antybiotyki i leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – zasady terapii
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?