Polub nas na Facebooku
Czytasz: Jak wyszczuplić twarz? Ćwiczenia, zabiegi i triki optyczne
menu
Polub nas na Facebooku

Jak wyszczuplić twarz? Ćwiczenia, zabiegi i triki optyczne

Piękna, szczupła kobieta na zielonym tle.

Fot. deagreez / Getty Images

Niektóre kobiety, nawet pomimo szczupłej sylwetki, mają pełną, zaokrągloną twarz. Czy wyszczuplenie twarzy u takich osób można uzyskać wyłącznie u chirurga plastycznego lub poprzez zabiegi w gabinecie kosmetycznym? Zabiegi takie są dość kosztowne. A jak schudnąć na twarzy w sposób tani i nieinwazyjny?

Wyszczuplanie twarzy może być dokonane na wiele sposobów. Do dyspozycji mamy ćwiczenia lub zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Rozwiązania można szukać również u chirurga plastycznego, jest to jednak drogie i inwazyjne rozwiązanie. Jak najlepiej wyszczuplić twarz? Wybór metody zależy od indywidualnych predyspozycji. Większość osób może jednak wykonywać proste ćwiczenia w domu. Regularność i konsekwencja mogą przynieść zaskakująco dobre efekty.

Ćwiczenia na szczupłą twarz

Aby wyszczuplić twarz, nadać jej wyraźniejszych rysów i ujędrnić skórę, warto wykonywać ćwiczenia odchudzające twarz. Nie są one trudne ani czasochłonne, jednak aby dostrzec efekty, należy wykonywać je w sposób regularny. Oto kilka ćwiczeń, które warto wykonywać.

  1. Rybka – zasysamy do środka wewnętrzne części policzków, przez co nasze usta ułożą się w charakterystyczny “dzióbek”. Pozycję należy utrzymać przez ok. 5 sekund, a następnie puścić. Wykonujemy 10 powtórzeń.
  2. Uśmiechanie się – ćwiczenie polega na możliwie jak najszerszym uśmiechnięciu się. Taki “uśmiech jokera” powtarza się 15 razy.
  3. Pompowanie balonika – pomimo nazwy, do wykonania ćwiczenia nie jest potrzebny balon. Należy “napompować” policzki i zatrzymać na 10 sekund. Ćwiczenie powtarza się 10 razy.
  4. Nabranie powietrza i “przesuwanie” go z jednego policzka do drugiego. To ćwiczenie wyszczuplające twarz jest skuteczne szczególnie w przypadku pełniejszych policzków.
  5. Ćwiczenia czoła – palce wskazujące przykładamy do miejsca, gdzie rozpoczynają się brwi (od strony nosa). Następnie próbujemy zmarszczyć czoło, pokonując opór palców. Metoda ta nie tylko pomaga wyszczuplić czoło, ale też zapobiega powstawaniu pionowych zmarszczek na czole.

Efekt ćwiczeń będzie bardziej widoczny, jeśli będzie im towarzyszyć zdrowa dieta. Warto ograniczyć słodycze, słone przekąski i białe pieczywo, a na ich miejsce wprowadzić warzywa, owoce i chleb pełnoziarnisty. Nie jest to tylko dieta wyszczuplająca twarz – jej efekty będą widoczne na całym ciele.

Wyszczuplanie twarzy – wizyta u kosmetyczki, kremy

Wyszczuplenie twarzy można uzyskać za pomocą odpowiednich zabiegów kosmetycznych. Trudno jednak polecić konkretny, uniwersalny zabieg. Najlepiej dobierze go kosmetyczka, która zbada stan skóry oraz dowie się, jakich efektów oczekujemy. Do ujędrniania i wygładzania twarzy stosowana jest wolumetria twarzy lub botoks. Oba zabiegi polegają na wypełnieniu problemowych miejsc za pomocą botoksu lub kwasu hialuronowego. Wyszczuplająco i liftingująco działają również nici liftingujące. Zabiegi te należy regularnie powtarzać. Nie są one w stanie zmienić kształtu twarzy, ale mogą ją znacznie wyszczuplić.

Niestety, wyszczuplenie twarzy wyłącznie za pomocą kremów i maseczek nie jest możliwe. Nie wynaleziono jeszcze preparatu, który byłby w stanie zmienić naturalny kształt twarzy lub zlikwidować zbyt okrągłe policzki. Mogą one jednak pomóc w ujędrnieniu skóry i nadaniu jej większej sprężystości, co wpłynie korzystnie na ogólny wygląd skóry i twarzy.

Jakie zabiegi poprawiają owal twarzy? Zobaczcie:

Zobacz film: Zabiegi, które poprawiają i przywracają owal twarzy. Źródło: Klinika urody

Fryzury wyszczuplające twarz

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: “jakie są fryzury wyszczuplające twarz okrągłą?” lub “jaki kolor włosów wyszczupla twarz?” Warto poznać kilka fryzjerskich trików, które mogą nieco zmienić kształt buzi. Jaka fryzura wyszczupla twarz? Pierwszy trik to odpowiedni przedziałek – najlepiej taki, który jest ułożony w sposób asymetryczny. Asymetria w ogóle jest “przyjaciółką” kobiet, które chcą mieć szczuplejszą twarz. Wystarczy ułożyć grzywkę na bok lub dodać do fryzury kilka postrzępionych, luźnych pasemek. Panie o okrągłych twarzach mogą wyszczuplić je za pomocą pofalowanego, “roztrzepanego” boba. Nie należy również unikać upięć. Aby odjąć twarzy kilka milimetrów, wystarczy wypuścić kilka luźnych pasemek. Fryzury “przyklapnięte”, dokładnie zaczesane i ściśle upięte tylko uwydatnią krągłości. Zdecydowanym sprzymierzeńcem jest tutaj objętość. Włosów wyszczuplających twarz musi być więc dużo.

Jak wyszczuplić twarz makijażem?

Makijaż wyszczuplający twarz to przede wszystkim umiejętne konturowania. Ten prosty trik makijażowy może zdziałać cuda! Potrzebny jest bronzer i rozświetlacz. Jak nakładać bronzer, by wyszczuplić twarz? Traktujemy nim wszystkie partie twarzy, które chcemy ukryć – podbródek, zagłębienia pod kośćmi jarzmowymi lub zbyt wysokie partie czoła. Z kolei rozświetlacz nakłada się na strefę T – dzięki temu jest ona uwydatniona, a miejsca muśnięte bronzerem wydają się ukryte. Należy jednak pamiętać, aby nakładać niewielkie ilości produktów i dobrze je rozetrzeć, aby nie pozostawiały odciętych linii. Całość należy lekko przypudrować. 

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
4
2
Komentarze (0)
Nie przegap
Cztery partie leku przeciwalergicznego wycofane z obrotu
Cztery partie leku przeciwalergicznego wycofane z obrotu
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Zespół Aspergera - objawy, przyczyny i leczenie zaburzenia ze spectrum autyzmu
Zespół Aspergera - objawy, przyczyny i leczenie zaburzenia ze spectrum autyzmu
Badanie CRP wykrywa stan zapalny w organizmie: norma CRP, interpretacja wyników
Badanie CRP wykrywa stan zapalny w organizmie: norma CRP, interpretacja wyników
Bezpłatne szczepienia przeciwko HPV dla dzieci od 9. do 18. roku życia 
Bezpłatne szczepienia przeciwko HPV dla dzieci od 9. do 18. roku życia