Polub nas na Facebooku
Czytasz: Infuzja tlenowa – nowoczesny zabieg kosmetyczny. Dla kogo jest przeznaczony?
menu
Polub nas na Facebooku

Infuzja tlenowa – nowoczesny zabieg kosmetyczny. Dla kogo jest przeznaczony?

młoda kobieta podczas wykonywania zabiegu infuzji tlenowej na twarzy.

Fot. RobertoDavid / Getty Images

Infuzja tlenowa jest zabiegiem odmładzającym, opartym na technologii hiperbarycznej. Do jego wykonania używa się różnych rodzajów kwasu hialuronowego. Zdecydowaną zaletą zabiegu są jego natychmiastowe efekty, dlatego wciąż zyskuje na popularności. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do jego wykonania.

Technologia hiperbaryczna jest dobrze znana w medycynie dzięki coraz częściej stosowanym komorom hiperbarycznym. Zabieg w takiej komorze polega na dostarczeniu do organizmu dużych ilości czystego tlenu. Jest to możliwe za pośrednictwem wysokiego ciśnienia – dzięki niemu tlen wnika głęboko do tkanek. Ciśnienie panujące w komorze hiperbarycznej jest 2,5 raza większe niż atmosferyczne.

Infuzja tlenowa – jak wygląda zabieg?

Duże dawki „dodatkowego” tlenu usprawniają odbudowę komórek, gojenie się ran, poprawiają krążenie, zmniejszają obrzęki i działają bakteriobójczo. Jest to więc również dobra terapia dla skóry – dlatego opatentowano zabieg infuzji tlenowej lub pod inną nazwą – bioinfuzji tlenowej, który działa bardzo podobnie to komory hiperbarycznej. Jego działanie skupia się jednak wyłącznie na komórkach skóry twarzy, a nie jak w przypadku komory hiperbarycznej – na całym ciele.Zabieg wykonywany jest u kosmetyczki, w gabinetach odnowy biologicznej i w SPA za pomocą specjalistycznego sprzętu do infuzji tlenowej. Tlen podawany jest do skóry twarzy poprzez specjalny aplikator, który zapewnia czystość i świeżość aplikowanych substancji. Specjalista dobiera do rodzaju cery odpowiednią ampułkę witaminową, zawierającą jednocześnie dwa rodzaje kwasu hialuronowego. Składniki odżywcze są wtłaczane w skórę za pomocą tlenu pod ciśnieniem – dzięki sile, jaką ono wywiera, odpowiednie substancje trafiają do najgłębszych warstw skóry. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Efekty są widoczne natychmiast – skóra odzyskuje blask, jest ujędrniona, wygląda zdrowo i naturalnie. Zabieg infuzji tlenowej trwa około 1,5 godziny i nie wymaga rekonwalescencji.

Infuzja tlenowa – efekty i wskazania

Bioinfuzja tlenowa jest wskazana dla wszystkich osób, które chcą poprawić ogólną kondycję skóry. Odnotowuje się również jej dobre działanie w niektórych stanach chorobowych cery. Infuzja tlenowa na twarz jest zalecana osobom cierpiącym na trądzik różowaty – wspomaga gojenie zmian i odnowę komórek, zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych. Seria zabiegów reguluje wydzielanie sebum. Poza tym zabieg nadaje się dla osób ze zmęczoną i szarą skórą. Chwalą go sobie panie, u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Już po pierwszym zabiegu widoczne jest spłycenie zmarszczek. Ze względu na ujędrniające właściwości infuzja tlenowa jest polecana osobom dojrzałym przy skórze wiotczejącej. Odpowiednia jest również na cerę wrażliwą. Wskazaniem do bioinfuzji tlenowej mogą być plamy pigmentacyjne – po serii zabiegów zauważalne jest rozjaśnienie plamek i przebarwień.

Zobacz film i przekonaj się jak wygląda bezinwazyjny lifting twarzy:

Zobacz film: Jak wygląda bezinwazyjny lifting twarzy? Źródło: Klinika urody.

Do dobroczynnych efektów infuzji tlenowej należą m.in.:

  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry;
  • wygładzenie zmarszczek;
  • rozjaśnienie skóry i wyrównanie jej kolorytu;
  • poprawa metabolizmu komórek;
  • poprawa owalu twarzy;
  • głębokie nawilżenie;
  • widoczne odmłodzenie i rozpromienienie cery;
  • regulacja wydzielania sebum.

Mimo że efekty bioinfuzji tlenowej są widoczne już po pierwszym zabiegu, poleca się wykonanie całej serii, aby trwale poprawić stan skóry twarzy. Cena jednego zabiegu infuzji tlenowej to około 200 zł.

Infuzja tlenowa – przeciwwskazania

Niestety w niektórych stanach infuzja tlenowa nie jest wskazana. Przed zabiegiem należy poinformować kosmetyczkę o ewentualnych chorobach skórnych. Zabiegu nie wolno wykonać w przypadku alergii na jakikolwiek składnik ampułki witaminowej lub przy nawracającej egzemie i częstych podrażnieniach na kosmetyki. Czasowym przeciwwskazaniem jest opryszczka, ponieważ infuzja może spowodować rozprzestrzenienie się wirusa, a tlen pod ciśnieniem może „wepchnąć” go w głębsze warstwy skóry. Zabieg niewskazany jest również przy stanach zapalnych skóry. Nie mogą poddawać mu się kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Infuzja tlenowa a oxybrazja

Wiele osób uważa, że infuzja tlenowa jest tym samym co oxybrazja. Tymczasem są to dwa różne zabiegi o innych profilach. Również urządzenia do infuzji tlenowej i oxybrazji znacznie się od siebie różnią. Oxybrazja to zabieg oczyszczający, który za pomocą tlenu i wody o dużej prędkości oczyszcza skórę z martwego naskórka i wszelkich zanieczyszczeń. Urządzenie do oxybrazji przypomina długopis, z którego końcówki lecą powietrze i woda o prędkości 200 m na 1 s. Kosmetyczka trzyma urządzenie około 1 cm od powierzchni skóry. Wytworzone ciśnienie zmywa ze skóry martwe komórki, usuwa zanieczyszczenia i wszelkie pozostałości kosmetyków. Przy okazji w skórę wtłaczany jest tlen, który przyspiesza metabolizm komórek.

Infuzja tlenowa tym się różni od oxybrazji, że nie oczyszcza skóry, ale ją odżywia poprzez wtłoczenie do jej warstw tlenu, witamin i kwasu hialuronowego. Dobrym pomysłem jest więc, aby przed planowanym zabiegiem infuzji tlenowej wykonać oxybrazję, która przygotuje skórę na porządną dawkę odżywienia.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
27
1
Polecamy
Co to jest mikrodermabrazja diamentowa?
Jakie efekty daje zabieg?
Co to jest mikrodermabrazja diamentowa? Jakie efekty daje zabieg? Dzień Dobry TVN
Co to jest mezoterapia bezigłowa?
Jakie są efekty terapii?
Co to jest mezoterapia bezigłowa? Jakie są efekty terapii? Dzień Dobry TVN
Mikrodermabrazja diamentowa, korundowa czy tlenowa?
Opis zabiegów, wskazania, efekty
Mikrodermabrazja diamentowa, korundowa czy tlenowa? Opis zabiegów, wskazania, efekty TVN zdrowie
Oksybrazja, czyli delikatny zabieg oczyszczania twarzy – na czym polega i jakie efekty wywołuje
Oksybrazja, czyli delikatny zabieg oczyszczania twarzy – na czym polega i jakie efekty wywołuje TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Najzdrowsze miejsca do życia w Polsce
Najzdrowsze miejsca do życia w Polsce Materiał sponsorowany
Badanie CRP wykrywa stan zapalny w organizmie: norma CRP, interpretacja wyników
Badanie CRP wykrywa stan zapalny w organizmie: norma CRP, interpretacja wyników
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec?