Polub nas na Facebooku
Czytasz: Oksybrazja, czyli delikatny zabieg oczyszczania twarzy – na czym polega i jakie efekty wywołuje
menu
Polub nas na Facebooku

Oksybrazja, czyli delikatny zabieg oczyszczania twarzy – na czym polega i jakie efekty wywołuje

kosmetyczka

Fot.: Prostock-studio / stock.adobe.com

Oksybrazja jest delikatnym zabiegiem, którego zdaniem jest oczyszczenie, nawilżenie i dotlenienie skóry. Zabieg wykonywany jest bezdotykowo, dlatego nie wywołuje podrażnień i może być stosowany nawet przez osoby z cerą wrażliwą czy naczynkową.

Oczyszczanie twarzy jest jednym z najważniejszych etapów dbania o cerę. Aby składniki odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych mogły wniknąć w głąb skóry, powinna ona być pozbawiona zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i warstwy martwych komórek, tworzący swego rodzaju pancerz na powierzchni skóry. Poza tym, jeśli skóra nie jest odpowiednio oczyszczana, w porach zalega stwardniałe sebum i resztki zanieczyszczeń, które gromadzą się na skórze w ciągu dnia, mogą pojawiać się liczne niedoskonałości w postaci zaskórników, wyprysków czy przebarwień. Cera nieoczyszczana jest doskonałym miejscem wzmożonej pracy wolnych rodników, które mają destrukcyjny wpływ na komórki skóry i przyspieszają procesy starzenia się skóry.

Aby odpowiednio zadbać o cerę, należy oczyszczać ją dokładnie każdego dnia – zarówno rano, jak i wieczorem – i pamiętać o złuszczaniu naskórka dwa razy w tygodniu. Pielęgnację można uzupełnić o zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej czy w salonach kosmetycznych. Jednym z takich zabiegów jest oksybrazja (inaczej oxybrazja). 

Mikrodermabrazja a oksybrazja – na czym polegają zabiegi i czym się różnią

Oksybrazja jest zabiegiem, który polega na oczyszczeniu, dotlenieniu i odżywieniu skóry. Jest on alternatywą dla popularnego zabiegu mikrodermabrazji, a przez niektórych nazywany jest miękką mikrodermabrazją. Warto dowiedzieć się, na czym polegają różnice w obu zabiegach.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, polegającym na ścieraniu warstw naskórka przy pomocy specjalnego urządzenia. Urządzenie to wyposażone jest w głowice ścierające, pokryte mikrokryształkami – delikatnie, stopniowo i skutecznie złuszczają one naskórek, oczyszczając tym samym twarz z warstwy martwych komórek, zanieczyszczeń i stwardniałego sebum. Do efektów mikrodermabrazji zalicza się między innymi:

  • oczyszczenie, wygładzenie i ujędrnienie skóry,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • wypełnienie zmarszczek (mikrodermabrazja powoduje wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny),
  • zmniejszenie blizn i rozstępów.

Mikrodermabrazję poleca się osobom, które mają problem z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, wypryskami, bliznami czy przebarwieniami. Może być wykonywany także na innych niż twarz partiach ciała i wykorzystywać jako narzędzie do walki z cellulitem czy rozstępami. Mimo iż mikrodermabrazja jest zabiegiem delikatnym, nie powinny z niego korzystać osoby z wyjątkowo wrażliwą cerą, a także posiadacze i posiadaczki cery naczynkowej i trądzikowej (zwłaszcza gdy na twarzy pojawiają się duże, zmiany, zwłaszcza ropne). W takich sytuacjach poleca się wykonanie zabiegu oksybrazji.

Oksybrazja nazywana jest także peelingiem tlenowo-wodnym. Jego głównym zadaniem jest nie tylko oczyszczenie, ale także odżywienie i dotlenienie skóry. W przeciwieństwie do mikrodermabrazji oksybrazja wykonywana jest bezdotykowo, dlatego nie wywołuje podrażnień i nie uszkadza skóry. Z tego powodu mogą z niego korzystać wszystkie osoby – niezależnie od typu skóry.

Podczas zabiegu oksybrazji naskórek zostaje złuszczany przy pomocy strumienia tlenu i rozproszonych kropli soli fizjologicznej. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 30 minut.

Towarzyszy mu przyjemne uczucie chłodu i odprężenia. Polecany jest osobom, które borykają się z następującymi problemami:

  • rozszerzone pory,
  • zaskórniki, grudki,
  • trądzik,
  • nadmiar sebum i błyszczenie się skóry,
  • rozszerzone naczynka,
  • widoczny rumień,
  • szara, zmęczona, sucha skóra.

Oxybrazja – efekty

Po wykonanym zabiegu oksybrazji efekty zauważalne są od razu. Tlen, wtłaczany w skórę pod ciśnieniem, wywołuje efekt odświeżenia i ukojenia skóry. Ponadto oksybrazja sprawia, że:

  • poprawia się cyrkulacja krwi,
  • komórki skóry zostają odżywione,
  • skóra jest nawilżona,
  • reguluje się praca gruczołów łojowych,
  • pory zostają zwężone,
  • wyrównuje się koloryt skóry,
  • skóra staje się jędrna, zwiotczenia zlikwidowane, a włókna kolagenowe odbudowane.

Osoby, które nie borykają się z poważnymi problemami skórnymi, mogą być usatysfakcjonowane już po 1 zabiegu. W przypadku silnego zanieczyszczenia skóry, wyjątkowo rozszerzonych porów czy licznych wyprysków i grudek, zdarza się, że trzeba wykonać serię zabiegów.

Oksybrazja – przebieg zabiegu

Przed wykonaniem oksybrazji skóra musi zostać dokładnie oczyszczona z kosmetyków do makijażu oraz innych zanieczyszczeń. Na oczy zakładane są także specjalne okulary ochronne. Do wykonania oksybrazji  wykorzystuje się specjalne urządzenie, które emituje strumień powietrza o prędkości około 200 metrów na sekundę. Pod wpływem ciśnienia ze skóry usuwane są martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, a w głąb skóry wtłaczany jest tlen.

Kosmetyczka przykłada do twarzy aparat, który kształtem przypomina długopis i przy pomocy strumienia tlenu oczyszcza i dotlenia skórę. Warto pamiętać, że zabieg jest bezdotykowy – aparat, który emituje strumień tlenu, utrzymywany jest w odległości około 1 centymetra od twarzy.

Oksybrazję wykonuje się często jako wstęp do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ skóra po peelingu tlenowo-wodnym jest doskonale oczyszczona.

Zobacz film: Efekty uboczne zabiegów medycyny estetycznej. Źródło: Dzień Dobry TVN


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
13
1
Komentarze (0)
Nie przegap
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć?