Polub nas na Facebooku
Czytasz: Estratetraenol – właściwości, działanie, zastosowanie
menu
Polub nas na Facebooku

Estratetraenol – właściwości, działanie, zastosowanie

Mężczyzna i kobieta na randce.

Fot. ZoneCreative / Getty Images

Naukowcy prowadzą ciągłe badania na temat występowania feromonów u ludzi. Estratetraenol to feromon żeński, który wzmaga pobudzenie seksualne u mężczyzn. Kobieta dzięki niemu staje się boginią seksu.

Ponieważ naturalnie występuje tylko u kobiet ciężarnych można wspomóc się jego syntetycznymi odpowiednikami. Estratetraenol używany jest jako preparat do rozpryskiwania na ciele, może być perfumowany lub nie. Działa na płeć przeciwną od razu po zastosowaniu, co może pomóc w budowaniu miłosnej relacji podczas randki.

Feromon kobiecy – estratetraenol

Feromony to substancje wydzielane przez ludzkie ciało, które działają jako nośnik informacji. Substancje te nie są charakterystyczne tylko dla człowieka – ich działanie powszechne jest w świecie zwierząt. Do feromonów należą substancje, takie jak androsteron, androstadienon, kopuliny i estratetraenol. Nie są wyczuwalne świadomie, oddziałują na narząd lemieszowy znajdujący się w jamie nosowej, a dokładnie w części jej przegrody, skąd sygnały wywołane przez te substancje dostają się do mózgu, a dokładniej do podwzgórza, gdzie są przetwarzane i wpływają na obszary związane z seksem. Feromony płciowe odpowiedzialne są za przyciąganie osobników płci przeciwnej, wzbudzenie w nich zwiększonego uczucia pożądania. Na podstawie wydzielania feromonów zwierzęta określają swoją atrakcyjność i dobierają się w pary.

U kobiet jednym z ważniejszych feromonów jest estratetraenol, który budową przypomina estrogeny – żeńskie hormony płciowe. Pod względem chemicznym jest hormonem z grupy steroidów. U mężczyzn jego odpowiednikiem jest adrostadienon. Znajduje się w moczu kobiecym, ale tylko u ciężarnych, jego obecność znaleziono w moczu kobiet będących w ostatnim – trzecim – trymestrze ciąży oraz w łożysku. Nawet w dużym stężeniu jest niewyczuwalny i nieszkodliwy dla zdrowia.

Estratetraenol – działanie

Estratetraenol sygnalizuje kobiecość. Jest „wabikiem” zwłaszcza na heteroseksualnych mężczyzn, o wysokim poziomie androsteronu – feromonu męskiego. Udowodniono jednak, że zarówno heteroseksualni mężczyźni, jak i homoseksualne kobiety chętniej wybierają partnerki, które wydzielają więcej estratetraenolu.

Pod wpływem estratetraenolu mężczyzna odczuwa silniejsze podniecenie. Feromon aktywizuje mózg, powoduje wzrost tętna i temperatury ciała, przyspiesza oddech. Mężczyzna staje się bardziej opiekuńczy w stosunku do kobiety. Oprócz efektu wywieranego na sferę seksualną zaobserwowano, że estratetraenol skraca czas odpoczynku sennego nawet o 2 godziny u mężczyzn przebywających w kontakcie z kobietą używającą estratetraenol. Estratetraenol wpływa na pamięć i funkcjonowanie układu nerwowego w charakterystycznych i ściśle określonych kontekstach.

Nawet w niskich dawkach estratetraenol poprawia nastrój zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Redukuje w nich negatywne emocje. Kobiety pod jego wpływem stają się bardziej pobudzone, zrelaksowane.

Przekonajcie się, dlaczego niektóre kobiety nie mają orgazmu:

Zobacz film: Dlaczego niektóre kobiety nie mają orgazmu? Źródło: Dzień Dobry TVN

Estratetraenol – zastosowanie

Estratetraenol stosuje się w postaci perfumowanego feromonu w celu zwiększenia zainteresowania i pociągu seksualnego u mężczyzn. Może zwiększyć szanse kobiety u potencjalnego partnera podczas inicjowania relacji intymnej. Estratetraenol podkreśla atuty płci pięknej, dodaje pewności siebie. Jeśli kobieta chce być postrzegana jako bardziej seksowna, atrakcyjna i pewna siebie w oczach mężczyzn, to zakup produktu zawierającego estratetraenol jest wspaniałym pomysłem. 

Należy jednak zwrócić uwagę na stężenie feromonu w produkcie, który zamierzamy kupić, bo nie każda ilość dodanej substancji do preparatu wywrze odpowiedni efekt. Kupowanie produktu, w którym na etykiecie nie widnieje stężenie, nie jest dobrym pomysłem. Należy pamiętać, że substancji należy używać z umiarem, rozpryskując ją na całym ciele, przed randką. Cena produktu zależy od stężenia estratetraenolu w perfumach, można go kupić już za kilkadziesiąt złotych. W sprzedaży internetowej znajduje się cała gama produktów, które można wypróbować. Często estratetraenol występuje w połączeniu z innymi feromonami – kopulinami.

Estratetraenol – stosowanie i cena

Estratetraenol jest dostępny w postaci preparatów perfumowanych lub jako czysta substancja do rozpryskiwania na ciele. Używać należy go przed kontaktem z płcią przeciwną, na której chcemy wywrzeć zamierzony efekt. Zakupić można go w internetowych sklepach zajmujących się sprzedażą feromonów oraz w niektórych sex shopach.

Cena estratetraenolu wynosi około 200 zł za 10 ml. Istnieją tańsze produkty zawierające ten feromon, często jednak nie wiadomo, w jakim stężeniu. Mogą być zatem mniej skuteczne.

Polecamy: Jak podnieść libido: afrodyzjaki, masaż, sport, relaks i sen, pewność siebie oraz urozmaicona gra wstępna

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
252
24
Polecamy
Androstadienon – feromon miłości.
Właściwości i zastosowanie
Androstadienon – feromon miłości. Właściwości i zastosowanie TVN zdrowie
Androsteron – hormon i feromon męskości.
Właściwości i działanie
Androsteron – hormon i feromon męskości. Właściwości i działanie TVN zdrowie
Feromony - co to takiego?
Jak działają feromony damskie i feromony męskie?
Feromony - co to takiego? Jak działają feromony damskie i feromony męskie? Dzień Dobry TVN
Rewolucja w antykoncepcji.
Czy teraz panowie będą zażywać pigułki?
Rewolucja w antykoncepcji. Czy teraz panowie będą zażywać pigułki? Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?