Polub nas na Facebooku
Czytasz: Czy e-papieros jest bezpieczny? Jak chronić się przed pestycydami w żywności? Dowiecie się tego z nowego odcinka programu 36,6°C!
menu
Polub nas na Facebooku

Czy e-papieros jest bezpieczny? Jak chronić się przed pestycydami w żywności? Dowiecie się tego z nowego odcinka programu 36,6°C!

e-papierosy

Fot: kadr z programu 36,6

Polacy szczególnie pokochali e-papierosy. Czy ich stosowanie jest zdrowsze od zwykłych papierosów? Czy trzeba prać dopiero co kupione ubrania? Jak prawidłowo zmywać makijaż? To tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone w najnowszym odcinku programu 36,6°C. O czym jeszcze będzie mowa? Dowiecie się tego już w sobotę, 9 marca o godzinie 18.00 na antenie stacji TVN!

Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek od 2017 roku co tydzień przyglądają się najnowszym badaniom i osiągnięciom ze świata medycyny. Pod lupę biorą także nasze nawyki oraz styl życia. W prosty sposób tłumaczą zawiłe procesy zachodzące w ludzkim ciele. Prowadzący najzdrowszy program w telewizji wyjaśniają do czego może doprowadzić choćby unikanie profilaktycznych badań czy stosowanie niezdrowej diety. Jakie tematy poruszą w najnowszym odcinku programu 36,6°C?

E-papieros to mniejsze zło?

Polska znajduje się w światowej czołówce, jeśli chodzi o sprzedaż elektronicznych papierosów. Wiele osób uważa, że są one bezpieczniejsze od klasycznych papierosów. Czy faktycznie tak jest? Czy nikotyna, którą wdycha palacz tytoniu działa inaczej niż ta, którą przyjmuje e-palacz? Aby to ustalić Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek przeprowadzili eksperyment, który jednoznacznie rozwieje Wasze wątpliwości. Jego wyniki poznacie już w sobotę 9 marca o godzinie 18.00!

Czy na ubraniach mogą znajdować się bakterie?

Co jakiś czas wraca temat „groźnych mikrobów”, które znajdują się na nowo zakupionych ubraniach. Czy faktycznie są one siedliskiem niebezpiecznych bakterii czy pasożytów? Czy rzeczywiście jest się czego bać? Ewa Drzyzga postanowiła to sprawdzić - między innymi na te pytania odpowiedzieli eksperci z zakresu dermatologii, mikrobiologii, włókiennictwa i higieny.

Pestycydy – jak skutecznie się ich pozbyć?

Środki ochrony roślin, czyli pestycydy,  mają za zadanie zabijać chwasty, glony, bakterie czy grzyby. Czy mogą również szkodzić nam? Mało kto zadaje sobie sprawę, że znajdują się one w owocach i warzywach, które zjadamy każdego dnia. Czy są jakieś sposoby na usunięcie ich z żywności? Czy przelanie ich wrzątkiem wystarczy, a może trzeba użyć sody oczyszczonej? Odpowiedzi na te pytania poznacie już w sobotę 9 marca! Oglądajcie program 36,6°C o godzinie 18.00 na antenie stacji TVN.

O czym będzie mowa w najbliższym odcinku programu 36,6°C? Odpowiedź znajdziesz w filmie:

Zobacz film: Zapowiedź nowego odcinka programu 36,6. Źródło: 36,6

Zmywanie makijażu. Co sprawdza się najlepiej?

Czy źle zmyty makijaż może przyczynić się do powstania pryszczy? Jak robić to prawidłowo? Czy niemyte pędzle i gąbki do demakijażu to siedlisko bakterii i brudu? Czy wiecie, jak dbać o przybory do malowania? Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosmetyków? Dowiecie się tego z programu 36,6°C. Po programie będziecie mogli porozmawiać z ekspertką - kosmetologiem Anetą Suchowierską na naszym czacie: Zapraszamy na czat z kosmetologiem. Na Wasze pytania będzie odpowiadać Aneta Suchowierska - start 9 marca, godz. 19.00

Jak wirtualna rzeczywistość pomaga lekarzom?

Specjalne gogle, które lekarz nosi podczas zabiegu pozwalają mu cały czas nie tylko śledzić pole operacyjne, czyli ciało pacjenta, ale też widzieć wyjątkowo precyzyjny, wirtualny trójwymiarowy obraz z tomografu komputerowego, czyli hologram operowanej części ciała. Lekarz cały czas może obraz dowolnie przybliżać, oddalać, wyłączać poszczególne struktury, bez konieczności otwierania pacjenta. Dodatkowo lekarz może lepiej przygotować się do operacji i na sucho przećwiczyć zabieg. Jakie jeszcze możliwości ma technologia VR, czyli rozszerzona rzeczywistość? Do czego może być wykorzystywana? Odpowiedzi na te pytania poznacie już w najbliższą sobotę, 9 marca o godzinie 18.00!

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
7
8
Polecamy
Czy bakterii trzeba się bać?
Jak szkodzi nam hałas?
Dowiecie się tego w sobotę 2 marca o 18.00 z programu 36,6 °C!
Czy bakterii trzeba się bać? Jak szkodzi nam hałas? Dowiecie się tego w sobotę 2 marca o 18.00 z programu 36,6 °C! TVN zdrowie
Program 36,6°C wraca na antenę!
Jakie tematy zostaną poruszone w nowym sezonie?
Program 36,6°C wraca na antenę! Jakie tematy zostaną poruszone w nowym sezonie? TVN zdrowie
Discovery Life - jedyny polski kanał poświęcony zdrowiu.
Ambasadorkami:
Ewa Drzyzga i Agata Młynarska
Discovery Life - jedyny polski kanał poświęcony zdrowiu. Ambasadorkami: Ewa Drzyzga i Agata Młynarska Dzień Dobry TVN
Opaski telemedyczne dla ozdrowieńców.
Ile osób je otrzyma?
Opaski telemedyczne dla ozdrowieńców. Ile osób je otrzyma? Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko