Polub nas na Facebooku
Czytasz: Co to jest spanking? Jak zadawać erotyczne klapsy? Akcesoria do spankingu
menu
Polub nas na Facebooku

Co to jest spanking? Jak zadawać erotyczne klapsy? Akcesoria do spankingu

Kobieta i mężczyzna w zmysłowych objęciach

Fot: Deagreez / GettyImages

Spanking po raz pierwszy został przedstawiony w doniesieniach na temat pornografii z epoki wiktoriańskiej. Klapsy wymierzane są zwłaszcza w pośladki i uda. Organizowane są nawet specjalne kursy spankingu, a w sklepach erotycznych dostępna jest szeroka gama akcesoriów stosowanych do zadawania klapsów.

Spanking często kojarzony jest z praktykami ze sfery seksualnego tabu. Wśród części społeczeństwa traktowany jest jako dewiacja. Odpowiednio wykonany może okazać się ciekawym rozwiązaniem w związku i przynieść satysfakcję w łóżku. Zanim postanowi się wprowadzić ten element do życia erotycznego, należy uzyskać pozwolenie od partnera. Tylko wówczas spanking będzie źródłem obustronnych korzyści. Podczas zadawania klapsów dochodzi do pobudzenia erotycznego, co sprawia, że krew napływa zarówno do uderzanych części ciała, jak i genitaliów.

Co to jest spanking?

Spanking (z ang. lanie, bicie) to zachowanie, które polega na zadawaniu klapsów bądź uderzeń w celu uzyskania większego podniecenia seksualnego u obojga partnerów. Powszechnie wiąże się go z grupą zachowań typu BDSM. Nazwa ta wywodzi się od następujących słów z języka angielskiego: bondage & discipline (B&D), czyli związanie i dyscyplina, domination & submission, (D&S), czyli dominacja i uległość, oraz sadism & masochism (S&M), czyli sadyzm i masochizm. Należy szczególnie uważać, aby podczas spankingu zachować rozsądek – celem zabawy nie jest zadanie bólu fizycznego, ale odczuwanie satysfakcji ze współżycia.

Jak podkręcić atmosferę w łóżku? Odpowiedź znajdziesz w filmie

Zobacz film: Jak podgrzać atmosferę w łóżku? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Jak odpowiednio podejść do spankingu?

Najważniejszą kwestią w spankingu jest obustronna zgoda partnerów. Zanim przejdzie się do zadawania klapsów, należy zorientować się, czy partner wykazuje na to chęć. Jeśli ktoś stanowczo odmawia wprowadzenia spankingu, trzeba to zaakceptować, a nie usilnie namawiać go czy zmuszać. Inicjatorem i stroną aktywną w spankingu może być zarówno mężczyzna, jak i kobieta. Można też zamieniać się rolami, czyli raz dawać klapsy, a raz być klepanym. Konieczne jest wcześniejsze ustalenie, w jakie miejsca będą zadawane klapsy, jak często i czy przy użyciu gadżetów. Określenie zawczasu takich kwestii zapobiegnie powstaniu nieporozumień w kwestii granic i preferencji erotycznych. Warto też ustalić bezpieczne słowo klucz, które zatrzyma zabawę. Powinno być ono krótkie, zrozumiałe i nieoczekiwane. Należy uważnie obserwować, jak osoba uległa reaguje na klapsy – czy jej się to podoba, czy nie.

Klapsy najczęściej zadawane są w pośladki i uda. Są to najbezpieczniejsze miejsca na ciele do spankingu. Nie znajdują się tu ważne organy wewnętrzne, a skóra nie styka się bezpośrednio z kośćmi. Klapsy w pupę są też stymulujące ze względu na bliskość narządów płciowych. Nie powinno się uderzać w kręgosłup czy okolice nerek.

Zanim przejdzie się do zadawania klapsów należy wcześniej przygotować ciało przez masowanie okrężnymi ruchami i rozgrzanie, co znacznie zmniejszy doświadczenie bólu. W innym wypadku klapsy okażą się zbyt bolesne, a przez to nieprzyjemne. Częstym zjawiskiem przy tego rodzaju formach są siniaki i otarcia. Warto wetrzeć w uderzane miejsce oliwkę lub zaopatrzyć się w smakowe i zapachowe olejki. Na przemian można zmysłowo masować i całować pośladki, przesuwać po nich paznokciami bądź piórkiem, a następnie zadawać im klapsy. Dla osoby uległej przyjemne okażą się oczekiwanie i niepewność, kiedy nastąpi kolejne uderzenie.

Wprowadzenie spankingu do życia erotycznego wiąże się z odpowiednim przygotowaniem przestrzeni, gdyż jest to dość głośna rozrywka, która wymaga intymnej atmosfery. Ponadto wiele par decyduje się na ustalenie scenariusza, w którym odgrywają role. Często wiąże się to także z przebierankami.

Jakie są pozycje do spankingu?

Istnieje kilka pozycji do spankingu, a ich wybór determinowany jest wykorzystywanymi akcesoriami, miejscem erotycznych zabaw i posturą ciała jej uczestników. Najczęściej wybieranymi pozycjami są:

  • przełożenie przez kolano – partner dominujący siedzi, a drugi kładzie się w poprzek jego kolan; pośladki powinny znajdować się po stronie dominującej dłoni zadającego klapsy;
  • klęczenie na czworaka – w tej pozycji klapsy są bardziej bolesne z uwagi na napiętą na udach i pośladkach skórę;
  • stanie z lekko rozchylonymi nogami i opieranie się o stół.

Jakie są akcesoria do spankingu?

Spanking może być zadawany zarówno dłonią ułożoną w łódkę, a podczas uderzania przesuwaną w górę, jak i specjalnie przeznaczonymi do tego przyrządami, które można zakupić w sklepach erotycznych. Nierzadko używa się przedmiotów codziennego użytku, takich jak pasek do spodni czy szczotka do włosów. Wśród najczęściej wybieranych gadżetów do spankingu znajduje się pejcz, który składa się z połączonych ze sobą batów i wykonany jest ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Może być też sznurkowany. Kochankowie nierzadko decydują się na packi – im szersze i mniej ozdobione, tym łagodniejsze. Niektóre pikowane są nawet przyjemną satyną, a inne posiadają ćwieki lub wycięcia, przez co zadają więcej bólu. Do wyboru są także szpicruty (elastyczny pręt pokryty skórą lub rzemienna plecionka), baty i bicze. W sprzedaży znajdują się też floggery, które często błędnie określane są jako bat lub pejcz. Ich rękojeść może być wykonana ze stali, tworzyw sztucznych lub drewna. Składają się z długich odcinków rzemieni, które są z naturalnej skóry, kauczuku lub skaju. Klapsy można urozmaicić, sięgając po kulki gejszy – waginalne lub analne. Pozwalają one na zintensyfikowanie doznań.

Dlaczego libido spada? Dowiesz się tego z filmu

Zobacz film: Spadek libido. Dlaczego mężczyzna traci ochotę na seks? Źródło: Dzień Dobry TVN.


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
30
8
Polecamy
Jak wygląda pozycja na pieska?
Jak wygląda pozycja na pieska? Dzień Dobry TVN
Na czym polega i jak wygląda pozycja 69?
Na czym polega i jak wygląda pozycja 69? TVN zdrowie
Całowanie po szyi - ważny element gry wstępnej
Całowanie po szyi - ważny element gry wstępnej Dzień Dobry TVN
Masaż erotyczny – jak zrobić masaż erotyczny kobiecie i mężczyźnie?
Masaż erotyczny – jak zrobić masaż erotyczny kobiecie i mężczyźnie? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Wrzody żołądka - dlaczego dokuczają jesienią? Czy domowe leczenie jest skuteczne?
Wrzody żołądka - dlaczego dokuczają jesienią? Czy domowe leczenie jest skuteczne?
Serce płucne a przerost prawej komory serca – jak rozpoznać? Objawy i leczenie
Serce płucne a przerost prawej komory serca – jak rozpoznać? Objawy i leczenie
Koper włoski – składniki odżywcze, właściwości lecznicze
Koper włoski – składniki odżywcze, właściwości lecznicze
Jakie witaminy działają na trądzik? Gdzie występują naturalnie?
Jakie witaminy działają na trądzik? Gdzie występują naturalnie?
Jakie są objawy egzemy? Kryteria rozpoznania atopowego zapalenia skóry
Jakie są objawy egzemy? Kryteria rozpoznania atopowego zapalenia skóry
Ostre zapalenie migdałków podniebiennych i gardła
Ostre zapalenie migdałków podniebiennych i gardła