Polub nas na Facebooku
Czytasz: Kulki analne – Co to są kulki analne, do czego służą i jak ich używać?
menu
Polub nas na Facebooku

Kulki analne – Co to są kulki analne, do czego służą i jak ich używać?

NAN

Fot: marshacks / fotolia.com

Kulki analne to popularny gadżet erotyczny, który służy pobudzeniu odbytu, czyli sfery bardzo wrażliwej na bodźce seksualne. Mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Służą przygotowaniu do odbycia stosunku analnego, ale również profilaktyce prostaty czy masażowi mięśni Kegla.

Kulki analne pobudzają odbyt i jego okolice – to miejsca bardzo unerwione i wrażliwe na stymulację, u wielu osób będące nawet najsilniejszą strefą erogenną. Ich pobudzanie daje głębokie doznania, jakich często nie można osiągnąć w inny sposób; stanowi również ciekawe urozmaicenie miłości fizycznej. Kulki analne służą niekiedy przygotowaniu do seksu analnego, którego inicjatorami zazwyczaj są mężczyźni, ponieważ wiele kobiet uważa go za najmniej przyjemną formę stosunku. Umiejętne zastosowanie kulek analnych może jednak zmienić ich podejście.

Co to są kulki analne?

Kulki analne to gadżet składający się z kilku połączonych ze sobą kul, czasami o zwiększającej się wielkości, powodujących stymulację seksualną poprzez wsuwanie ich do odbytnicy, a następnie wyjmowanie z różną, dopasowaną do osobistych preferencji prędkością, co prowadzi często do wzmocnienia orgazmu. Niektóre osoby czerpią przyjemność z samego umieszczania kulek analnych w odbytnicy, innym mocniejsze doznania zapewnia ich przechodzenie przez wąski zwieracz odbytu.

Kulki analne, dzięki zwiększającej się średnicy, działają stymulująco już podczas wkładania, a gdy wyjmie się je tuż przed osiągnięciem orgazmu, wyraźnie go wzmacniają i wydłużają. Osoby zaczynające przygodę z tym gadżetem powinny stosować kulki o mniejszej średnicy, około 2,5 centymetra.

Kulki analne wykonane są najczęściej z silikonu, co czyni je przyjemnie miękkimi, a także bezpiecznymi i higienicznymi. Jednak warto dobrze sprawdzić, jaki materiał został wykorzystany przez producenta, ponieważ – jak wykazały badania – w wielu gadżetach erotycznych są wielokrotnie przekroczone normy stężenia ftalanów, czyli szkodliwych związków, których wysokie stężenie zaburza funkcjonowanie układu hormonalnego. Jest to zwłaszcza niebezpieczne dla kobiet w ciąży, ponieważ ekspozycja na ftalany prowadzi niekiedy do przedwczesnego porodu. Zwiększa także ryzyko zachorowania na alergię i astmę, powoduje zaburzenia pracy wątroby czy nerek.

Kulki analne musimy dokładnie umyć przed i po każdym użyciu, najlepiej specjalnym środkiem do dezynfekcji zabawek erotycznych. Należy je również stosować razem ze specjalnym lubrykantem do zabawek analnych, czyli gęstym środkiem nawilżającym, najlepiej wyprodukowanym na bazie wody, zapewniającym ochronę przed ewentualnymi otarciami i podrażnieniami, a także mającym działanie przeciwgrzybicze, antybakteryjne i antywirusowe.

Kulki analne – do czego służą

Kulki analne mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, ponieważ przedstawiciele obu płci mają bardzo mocno unerwione okolice odbytu. U mężczyzn gruczoł prostaty, do którego najprostsza droga wiedzie przez odbyt, stanowi również punkt G i jego stymulacja zapewnia szczególnie silne doznania seksualne. Stymulacja kulkami analnymi może też sprzyjać profilaktyce prostaty, sprawiającej sporo problemów współczesnym mężczyznom – jej rak jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u Polaków, natomiast co drugiemu z nich grozi uciążliwy przerost tego gruczołu.

Kulki analne pomagają mężczyznom w trenowaniu mięśni Kegla, wprawiają je w drgania, co z kolei powoduje ich mimowolne kurczenie się i zaciskanie. Takie ćwiczenia służą wzmocnieniu i wydłużeniu erekcji, pozwalają opóźniać wytrysk, zwiększają doznania podczas orgazmu, dzięki nim można też uniknąć kłopotów z oddawaniem moczu.

Kulki analne służą również przygotowaniu do odbycia stosunku analnego, który stanowi ciekawe urozmaicenie życia seksualnego, ale jest bardziej lubiany przez mężczyzn niż przez kobiety, między innymi dlatego, że wiele par rozpoczyna tego typu współżycie bez wcześniejszego przygotowania. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że odbyt nie jest anatomicznie przystosowany do penetracji i stosunek z najbardziej nawet delikatnie postępującym partnerem powoduje niekiedy infekcje i urazy. Poza tym kobieta uprawiająca regularny seks analny przez dłuższy czas może utracić kontrolę nad zwieraczem odbytu, co powoduje nietrzymanie kału.

Kulki analne pomagają przystosować odbyt do stosunku analnego, do którego należy przygotowywać się stopniowo, przed całkowitą penetracją warto stosować techniki pobudzania tej części ciała. Najprostszą jest samo dotykanie okolic odbytu podczas stosunku czy seksu oralnego, skuteczniejsze jest jednak wsunięcie nawilżonego palca (pod warunkiem, że nie jest objęty infekcją czy innym stanem chorobowym) i jednoczesne uciskanie nasadą dłoni okolic między odbytem a sromem.

Czy stosowałeś kiedyś kulki analne?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Zobacz film: Jak przebiega erekcja? Źródło: 36,6

Jak zrobić kulki analne?

Kulki analne, o różnych formach, kształtach i kolorach, bez trudu kupimy w licznych internetowych sklepach z akcesoriami erotycznymi. Takie profesjonalne gadżety są lepszym, a przede wszystkim bezpieczniejszym rozwiązaniem niż kulki analne wykonane w domu. Pomysłów na nie jednak nie brakuje – do przygotowania wykorzystuje się m.in. kulki ze zużytych dezodorantów, w których rozgrzanym drutem wykonuje się dziurki i przeciąga sznurek lub rzemyk. Niektórzy stosują też piłeczki kauczukowe i kasztany, jednak lepiej unikać tego typu wynalazków, pamiętając, że odbyt i jego okolice to bardzo wrażliwa strefa.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
127
17
Komentarze (0)
Nie przegap
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Maślak pstry (bagniak, jakubek, miodówka) - czy jest jadalny? Suszenie grzybów
Maślak pstry (bagniak, jakubek, miodówka) - czy jest jadalny? Suszenie grzybów
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?