Polub nas na Facebooku
Czytasz: Co to jest aquavibron? Masaż wibracyjny – wskazania i przeciwwskazania do stosowania
menu
Polub nas na Facebooku

Co to jest aquavibron? Masaż wibracyjny – wskazania i przeciwwskazania do stosowania

 elektryczna maszyna do masażu ramion, karku i ramion

Fot. PORNCHAI SODA / Getty Images

Aquavibron, określany jako suchy masaż wodny, to zabieg, który ma wiele wskazań medycznych. Przynosi odprężenie psychiczne, relaks, poprawia samopoczucie. Przeprowadza się go przy wykorzystaniu specjalnej głowicy z wibrującymi, gumowymi końcówkami.

Aquavibron to masaż wibracyjny, który poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie, zwiększa sprężystość tkanek, łagodzi dolegliwości bólowe, zapewnia odprężenie psychiczne. Nazywany bywa masażem wodnym na sucho, gdyż masowany nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą, która odpowiada za powstanie wibracji.

Co to jest aquavibron?

Aquavibron to leczniczy masaż wibracyjny, który zaliczany jest do grupy masaży mechanicznych. Przeprowadza się go przy użyciu specjalnego aparatu wyposażonego w głowicę wibracyjną. Ta zakończona jest membranami z naturalnego kauczuku, które napędzane wodą przepływającą pod ciśnieniem przez aparat, przenoszą na tkanki ciała wibrację o częstotliwości od 2000 do nawet 7000 drgań na minutę. W zestawie z urządzeniem znajduje się 10 różnych membran, które zmienia się w zależności od celu zabiegu. Do wyboru jest membrana: płaska, trzyrzędowa, pięciokulkowa, stożkowa, z kolcami, małym lub dużym guzkiem, w kształcie grzebienia lub wklęsłego grzybka, pokryta specjalną gąbką. Zabieg wykonywany powinien być ruchem owalnym, który stopniowo przesuwa się z obwodu do środka ciała.

Wskazania do masażu wibracyjnego

Masaż aquavibron to zabieg o szerokim wykorzystaniu. Korzysta się z niego m.in. w neurologii, reumatologii, onkologii, laryngologii, dermatologii, kardiologii, ortopedii, psychiatrii, medycynie sportowej. Pozwala złagodzić lub pozbyć się wielu uciążliwych dolegliwości, a dzięki temu poprawia komfort życia.

Polecamy: Masaż bańkami chińskimi – na czym polega? Wskazania i przeciwwskazania do masażu bańkami chińskimi

Suchy masaż wodny zalecany jest osobom zmagającym się z uporczywymi dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, które często związane są z dyskopatią. Korzystają z niego chorzy z reumatoidalnym zapaleniem stawów, bólami międzyżebrowymi i mięśniowymi, przykurczami stawowymi, porażeniem mięśni, zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa. Zaleca się go w dnie stawowej, reumatyzmie, łokciu tenisisty lub golfisty, zespole barku, zapaleniu ścięgna Achillesa. Masaż wibracyjny przeprowadza się w przypadku nerwobóli (zwłaszcza nerwu kulszowego), niedowładów, lumbago, niesprawności u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona.

Aquavibron stosuje się w stanach zaburzenia krążenia obwodowego, wyczerpania psychicznego, pourazowych, po odmrożeniach, w miażdżycy naczyń obwodowych, w nerwicy. Stanowi częsty element rehabilitacji po usunięciu piersi, czyli mastektomii. Aquavibron wskazany jest przy przewlekłych nieżytach oskrzeli, zaburzeniach przemiany materii, gośćcu stawowym i tkanek miękkich. Pozwala zniwelować silny stres, zaburzenia nerwicowe tkanki podskórnej i skóry (przeczulicę lub znieczulicę), usuwa cellulit, blizny, odleżyny, redukuje zaparcia i dolegliwości spowodowanych zrostami pooperacyjnymi w jamie brzusznej. Coraz częściej korzysta się z niego w stomatologii w leczeniu i zapobieganiu paradontozie oraz chorobom przyzębia czy też w laryngologii w łagodzeniu bólu zatok czołowych, szumów w uszach.

Masaż wibracyjny – przeciwwskazania

Mimo iż masaż wibracyjny jest pomocny w łagodzeniu wielu dolegliwości, to istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania go. Aquavibron to zabieg, który nie powinien być wykonywany w przypadku: stanów zapalnych skóry, świeżych, powierzchownych uszkodzeń skóry, żylaków, kamieni w drogach żółciowych i moczowych, stanów zapalnych w obrębie miednicy i jamy brzusznej, kruchości naczyń włosowatych, wybroczyn, gorączki, świeżych blizn. Inne przeciwwskazania to: osteoporoza, zakrzepy i zapalenia żył, ciąża, choroba nowotworowa, gruźlica, nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze krwi.

Sprawdź ile powinien trwać masaż? wskazania i przeciwwskazania dowiecie się z filmu: 

Zobacz film: Ile powinien trwać masaż, wskazania i przeciwwskazania. Źródło: Dzień Dobry TVN

Ile kosztuje masaż wibracyjny i jakie pełni funkcje?

Masaż wibracyjny aquavibron trwa średnio 10 minut. Zapłaci się za niego 13–20 zł. Wykonywany jest w licznych placówkach opieki zdrowotnej, a zwłaszcza w przychodniach rehabilitacyjnych, sanatoriach, uzdrowiskach.

Suchy masaż wodny poprawia ogólną trofikę tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe (zwłaszcza mięśni karku i obręczy barkowej), usprawnia miejscowe krążenie krwi i oddziałuje korzystnie na przepływ chłonki, intensyfikuje odżywianie i dotlenianie tkanek. Zabieg łagodzi dolegliwości bólowe wpływając na receptory nerwowe znajdujące się w obszarze działania głowicy wibracyjnej, poprawia ukrwienie mięśni, ścięgien i wiązadeł. Przynosi uczucie odprężenia i relaksu, podnosi sprawność ruchową. Dzięki masażowi wibracyjnemu skóra staje się bardziej elastyczna, ujędrniona, wygładzona, odżywiona, oczyszczona, a działanie mechaniczne pozwala usunąć nagromadzony martwy naskórek. Zabieg poprawia sprężystość mięśni, w konsekwencji usprawnia modelowanie sylwetki. Zmniejsza ciśnienie tętniczego krwi. Przyspiesza usuwanie zbędnych produktów przemiany materii.

Zabieg aquavibron a cellulit

Zabieg aquavibron rozbija nagromadzoną tkankę tłuszczową, zwalczając tym samym problem tzw. pomarańczowej skórki. Wibracje rozpulchniają podskórną tkankę tłuszczową, a towarzyszące temu przyspieszone miejscowe krążenie krwi i wzmożony przepływ chłonki ułatwiają proces odchudzania. Dochodzi do wykorzystania przez organizm energii zmagazynowanej w formie tkanki tłuszczowej z części ciała poddawanych masażowi.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
310
28
Polecamy
Jak pozbyć się cellulitu przed sylwestrem?
Wypróbuj masaż podciśnieniowy
Jak pozbyć się cellulitu przed sylwestrem? Wypróbuj masaż podciśnieniowy Dzień Dobry TVN
Masaż lodem i jego zalety.
Jak go wykonać?
Jak używać przyrządu do masażu lodem?
Masaż lodem i jego zalety. Jak go wykonać? Jak używać przyrządu do masażu lodem? Dzień Dobry TVN
Masaż kręgosłupa – na czym polegają wybrane rodzaje masaży?
Masaż kręgosłupa – na czym polegają wybrane rodzaje masaży? TVN zdrowie
Masaż podwodny – wskazania, przeciwwskazania, efekty stosowania
Masaż podwodny – wskazania, przeciwwskazania, efekty stosowania TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?