Mężczyzna, który trafił do łódzkiego szpitala miał dużego krwiaka i obrzęk. Na postawie badania tomograficznego udało się ustalić, gdzie doszło do uszkodzenia, które - szczęśliwie - nie było zbyt rozległe. Aby pomóc mężczyźnie konieczne było wykonanie zabiegu polegającego na zszyciu powięzi.
Zabieg został przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym i trwał zaledwie pół godziny. Zdaniem lekarzy mężczyzna nie powinien mieć w przyszłości żadnych problemów z seksem.
Złamanie penisa - jak to możliwe?
Złamanie prącia stanowi zaledwie 1-2 proc. wszystkich urazów penisa. Jak dochodzi do złamania części ciała, w której nie ma kości? W czasie silnego podniecenia ciało gąbczaste, które otacza cewkę moczową, bardzo szybko wypełnia się krwią i twardnieje. Tak samo dzieje się z ciałami jamistymi. Mają one kształt rurek i znajdują się po obu stronach ciała gąbczastego. Ciało jamiste pokryte jest błoną białawą, która zazwyczaj jest bardzo elastyczna. Ale nie zawsze tak jest. To właśnie jej pęknięcie odpowiada za charakterystyczny trzask, który pojawia się w chwili załamania penisa.
Jak zbudowany jest męski układ rozrodczy? Dowiesz się tego z filmu:
Złamanie penisa - kiedy może dojść do złamania narządu?
Do złamania penisa dochodzi najczęściej podczas seksu. Szczególnie groźne mogą być trzy pozycje tj. na jeźdźca, na pieska oraz sytuacja, gdy mężczyzna stoi i trzyma kobietę na rekach. Czasem zdarza się, że do złamania penisa dochodzi podczas intensywnej masturbacji.