Polub nas na Facebooku
Czytasz: Zabiegi wyszczuplające – jak wymodelować twarz i ciało. Rodzaje zabiegów
menu
Polub nas na Facebooku

Zabiegi wyszczuplające – jak wymodelować twarz i ciało. Rodzaje zabiegów

NAN

Fot: carballo / fotolia.com

Zabiegi wyszczuplające ciało, wykonywane w salonach kosmetycznych i klinikach chirurgii estetycznej, modelują sylwetkę, przyspieszają spalanie tłuszczu, poprawiają krążenie i pomagają pozbyć się cellulitu. Poznaj najpopularniejsze metody na wyszczuplanie twarzy czy wyszczuplenie ud.

Stosunkowo płytko, bo już w warstwie podskórnej, gromadzone są komórki tłuszczowe. Dzięki temu ich rozbicie wbrew pozorom nie jest trudne i nie zawsze trzeba w tym celu wykorzystywać skalpela. Aby doprowadzić do rozpadu komórek, można wykorzystać na przykład ultradźwięki lub masaż. Po tym, jak warstwy komórek tłuszczowych zostaną rozbite, organizm będzie naturalnie je wydalać. Zabiegi wyszczuplające polecane są osobom, które nie cierpią na otyłość, a jedynie nie mogą pozbyć się nadmiaru tłuszczu z problematycznych partii ciała, np. z ud, ramion, bioder czy dolnych partii brzucha.

Jak wybrać zabieg modelujący sylwetkę? Dowiesz się tego z naszego filmu

Zobacz film: Zabieg modelujący sylwetkę - jak wygląda i na czym polega? Źródło: Klinika urody.

Wyszczuplanie twarzy

Często zdarza się, że nawet osoby bardzo szczupłe narzekają na zbyt okrągłe policzki, czy drugi podbródek. Jest to uwarunkowane na przykład rozmieszczeniem kości policzkowych, długością szczęki czy rozłożeniem tkanki tłuszczowej. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z kształtu i „objętości” twarzy, możemy skorzystać z nieinwazyjnych lub małoinwazyjnych metod wyszczuplających. Oto kilka z nich:

  • Chirurgiczne zmniejszenie tak zwanych chomików i pyz – zabieg polegający na wykonaniu nacięcia w jamie ustnej (okolice zębów trzonowych) i usunięciu poduszki tłuszczowej. Jest to łagodniejsza i bezpieczniejsza wersja liposukcji. Po zabiegu od razu można opuścić gabinet, jednak mogą wystąpić zasinienia i obrzęk, a na ostateczny efekt trzeba poczekać mniej więcej miesiąc.
  • Botox – wstrzyknięcie preparatu w mięśnie żwacza (które mogą poszerzać żuchwę i nadawać jej ostry, męski wygląd) powoduje, że mięśnie te stają się osłabione i mniejsze. Dzięki temu żuchwa nabiera łagodniejszych rysów i jest optycznie wyszczuplona.

Jak ujędrnić ciało? Dowiesz się tego z naszego filmu

Zobacz film: Zabiegi ujędrniające. Źródło: 36,6.

  • Ultradźwięki – przy pomocy specjalnego urządzenia, w głąb skóry emitowane są fale ultradźwiękowe, które pobudzają głębokie warstwy skóry do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Podczas zabiegu w żadnym stopniu nie zostaje naruszony naskórek, dlatego nie ma mowy o żadnych bliznach. Efekt liftingu, ujędrnienia, napięcia i podniesienia skóry widoczny jest od razu, jednak przez około 1,5 miesiąca systematycznie się nasila. Dzięki ultradźwiękom można na przykład podnieść poliki czy usunąć drugi podbródek.
  • Nici liftingujące – poprawiają owal twarzy, napinają skórę i sprawiają, że jest bardziej sprężysta, przez co wydaje się szczuplejsza. Wprowadzanie pod skórę nici liftingujących może unieść poliki i zniwelować drugi podbródek, a także poprawić owal twarzy.

Wyszczuplanie ultradźwiękami

Wyszczuplanie nóg, ramion czy brzucha przy pomocy ultradźwięków to nieinwazyjny, bezpieczny zabieg. Dzięki specjalnej głowicy ultradźwięki przenikają do głębokich warstw skóry i rozrywają wiązania komórek tłuszczowych. Podczas zabiegu specjalne urządzenie kontroluje temperaturę ciała pacjenta i schładza je, gdy zachodzi taka potrzeba. Dzięki temu ryzyko dyskomfortu znacznie maleje.

Zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków, nazywany też kawitacją ultradźwiękową, jest alternatywą dla tradycyjnego odsysania tłuszczu, czyli dla liposukcji. Dzięki niemu możemy m.in.: pozbyć się cellulitu, wysmuklić talię, kolana, uda i ramiona.

Zobacz film: Zabiegi na cellulit: fala radiowa i masaż próżniowy. Źródło: Bez skazy

Masaż odchudzający – różne rodzaje

Masaże wyszczuplające są jedną z bardziej popularnych metod modelowania sylwetki. Można wykonywać tradycyjne, manualne masaże z wykorzystaniem kosmetyków wyszczuplających, albo nowoczesne masaże z użyciem maszyn. Oto przykłady:

  • Drenaż limfatyczny – jest rodzajem dynamicznego, manualnego masażu ciała. Dzięki energicznym ruchom pobudzone zostaje krążenie limfy, a usuwanie toksyn, które utrudniają odchudzanie – usprawnione.
  • Endermologia – inaczej: masaż podciśnieniowy, do którego wykorzystuje się silny ucisk, wywołany działaniem specjalnej głowicy. Urządzenie to zbudowane jest z 2 rolek i komory ssącej. W czasie zabiegu głowica przykładana jest do ciała i przesuwana po jego powierzchni. Urządzenie zasysa skórę, roluje ją i wywołuje silny nacisk, działając tym samym na skórę i tkankę podskórną. W czasie zabiegu pacjenci wkładają kombinezon, który zapobiega bezpośredniemu kontaktowi skóry z maszyną.
  • Masaż próżniowy – podczas zabiegu do nawilżonej skóry przykładane jest urządzenie z pojemnikiem próżniowym, które zasysa skórę do jego wnętrza. Pobudza to krążenie limfy, osłabia wiązania komórek tłuszczowych i wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. Dzięki temu zauważalna jest redukcja cellulitu. Zabieg należy powtórzyć około 10 razy, aby uzyskać oczekiwane rezultaty.

Redukcja tłuszczu z użyciem elektrostymulacji

Ta metoda pozwala na ujędrnienie, wygładzenie i wyszczuplenie ud, ale można wykorzystywać ją także do wyszczuplania ramion czy brzucha. W czasie zabiegu do ciała mocowane są elektrody, które wysyłają do mięśni impulsy elektryczne, stymulując je do pracy. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna, układ limfatyczny pobudzony, komórki tłuszczowe rozbite, a zbędny tłuszcz zlikwidowany.

Co zrobić, aby kosmetyki ujędrniające skórę lepiej działały? Dowiesz się tego z naszego filmu 

Zobacz film: Jak poprawić działanie kosmetyków ujędrniających skórę? Źródło: Klinika urody.

Kriolipoliza – wyszczuplanie poprzez zamrażanie

Jedna z najnowocześniejszych, bezinwazyjnych metod modelowania sylwetki. Polega na zamrażaniu tłuszczu, co z kolei wywołuje zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej. Do wybranych partii ciała przykłada się aparat próżniowy, który zasysa skórę do jego wnętrza, a następnie za pomocą chłodzących płytek zabiera ciepło z tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe obumierają i rozpadają się. Proces obumierania i rozpuszczania się komórek trwa przez około 6 tygodni i po tym czasie można zaobserwować ostateczne rezultaty.

Warto pamiętać, że każdy zabieg należy wspomagać odpowiednią dietą, ćwiczeniami i pielęgnacją. Tylko kompleksowe działania pozwolą raz na zawsze pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej.

Zobacz film: Mezoterapia na cellulit. Źródło: Bez skazy

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
94
6
Polecamy
Jak pozbyć się cellulitu przed sylwestrem?
Wypróbuj masaż podciśnieniowy
Jak pozbyć się cellulitu przed sylwestrem? Wypróbuj masaż podciśnieniowy Dzień Dobry TVN
Masaż próżniowy twarzy i biustu – za co kochają go gwiazdy?
Jakie daje efekty?
Masaż próżniowy twarzy i biustu – za co kochają go gwiazdy? Jakie daje efekty? Dzień Dobry TVN
Ultradźwięki w kosmetyce i w medycynie estetycznej.
Zabiegi, efekty, przeciwwskazania
Ultradźwięki w kosmetyce i w medycynie estetycznej. Zabiegi, efekty, przeciwwskazania TVN zdrowie
Efekty zabiegu wyszczuplającego i odmładzającego EXILIS
Efekty zabiegu wyszczuplającego i odmładzającego EXILIS TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?