Polub nas na Facebooku
Czytasz: Wibrator – dla kobiet i mężczyzn, analny, łechtaczkowy czy „króliczek”
menu
Polub nas na Facebooku

Wibrator – dla kobiet i mężczyzn, analny, łechtaczkowy czy „króliczek”

NAN

Fot: fotolia.com

Wibrator jest urządzeniem, które zwykle przypomina męski członek i zazwyczaj stosuje się je do pobudzania łechtaczki, warg sromowych oraz wnętrza pochwy, a w przypadku wibratora analnego – do penetracji odbytu. Wibrator męski może natomiast posłużyć także do masażu i stymulacji prostaty.

Wibrator (w znaczeniu sztucznego członka) ma bardzo długą historię. Najstarszy kamienny penis, odnaleziony przez archeologów na terenie Niemiec, pochodzi sprzed 28 000 lat. W starożytności miejsca intymne pobudzano podobno za pomocą papirusowych worków wypełnionych mrówkami, muchami albo pszczołami.

W 1880 r. angielski wynalazca Joseph Mortimer Granville skonstruował pierwszy wibrator zasilany bardzo dużą, choć przenośną baterią. W 1902 r. amerykańskie przedsiębiorstwo Hamilton Beach, produkujące sprzęt gospodarstwa domowego, opatentowało i wypuściło na rynek pierwszy ręczny wibrator na prąd. W 1966 r. Jon Tavel opatentował urządzenie nazwane „bezprzewodowym elektrycznym wibratorem do używania na ludzkim ciele”, czyli tubę o kształcie fallusa, w której ukryto potencjometr regulujący wibrację i maleńki, zasilany bateriami silniczek.

Dziś – jak wynika z raportu „Seksualność kobiet 2016” – wibrator stosuje nawet co trzecia Polka.

Wibratory dla kobiet

Wibrator pobudza miliony zakończeń nerwów czuciowych znajdujących się w skórze warg sromowych oraz łechtaczki. Efektywność działania tego urządzenia jest zwykle większa niż nawet najsprawniejszego penisa. Wibratory dla kobiet to dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy są one niezdolne do osiągnięcia orgazmu podczas stosunku i podejrzewają siebie o nieprawidłowości anatomiczne, uniemożliwiające szczytowanie. Stosowanie wibratora, czyli masturbacja zakończona orgazmem, może wówczas rozwiać te wątpliwości. Fakt jego osiągnięcia stwarza podstawy emocjonalne i fizjologiczne do doznania orgazmu także podczas stosunku.

Wibrator może zlikwidować barierę winy, wstydu i pruderii, które pozbawiają wiele kobiet możliwości spełnienia w życiu seksualnym. Urządzenie wywołuje też intensywne podniecenie, wystarczające do przezwyciężenia przeszkód emocjonalnych, powodując zgodną i gwałtowną reakcję mózgu oraz narządów płciowych.

Wibratory dla kobiet różnią się kształtami, kolorami, a także przeznaczeniem. Najpopularniejsze z nich to:

  • wibrator analny,
  • wibrator łechtaczkowy,
  • wibrator „króliczek”,
  • wibrator waginalny,
  • wibrator punktu G.

Wibrator analny

Wibrator analny zazwyczaj jest urządzeniem wykorzystywanym jako przygotowanie do stosunku analnego. Odbyt, który nie jest anatomicznie przystosowany do penetracji, wymaga odpowiedniego dopasowania wibratora, by kobieta mogła uniknąć ewentualnego bólu, a także rozmaitych urazów.

Wibrator analny musi mieć odpowiedni kształt – zwykle charakteryzuje się szeroką nasadą. Nie bez znaczenia jest także wielkość urządzenia. By zabawa z wibratorem dostarczała przyjemności, na początku warto używać sztucznych członków o niewielkich rozmiarach; zwłaszcza dotyczy to ich średnicy, choć w przypadku wibratora analnego ważna jest także jego długość – nie powinna być zbyt duża.

Wibrator łechtaczkowy

Wibrator łechtaczkowy jest bardzo popularny wśród kobiet, ponieważ u większości z nich łechtaczka stanowi najbardziej wrażliwy narząd płciowy, w dodatku jego jedyne zadanie to odbieranie i przekazywanie bodźców zmysłowych, tylko po to, żeby inicjować lub powiększać napięcie seksualne. Wibrator łechtaczkowy, zwykle niewielkich rozmiarów, jest skonstruowany tak, by pobudzać ten organ, znajdujący się w pobliżu przedniego połączenia warg sromowych mniejszych.

Wibrator „króliczek”

Wibrator, zwany „króliczkiem” cieszy się ogromnym powodzeniem, zwłaszcza od czasu, gdy pojawił się w popularnym serialu „Seks w wielkim mieście”. To urządzenie, którego budowa pozwala kobiecie pobudzać jednocześnie kilka wrażliwych miejsc. Zabawa z wibratorem „króliczkiem” stymuluje bowiem i podrażnia zarówno wejście do pochwy, jak i łechtaczkę oraz punkt G, czyli obszar znajdujący się na przedniej ścianie pochwy, około 2,5–5 cm od jej wejścia, którego pobudzenie prowadzi do wyjątkowo silnego podniecenia i orgazmu.

Wibrator męski

Wibrator nie jest urządzeniem tylko dla kobiet. Mężczyzna również może posłużyć się nim, drażniąc członek i jego okolice, aby wzmóc swoje doznania. Jest mało prawdopodobne, by wibrator wywołał równie gwałtowną reakcję, jak u kobiety, może jednak wzmóc przyjemne wrażenia płynące z intymnych okolic męskiego ciała.

Obszar tuż za nasadą członka i przed odbytem jest szczególnie wrażliwy na ruch wibracyjny, pobudzanie tej okolicy wibratorem zwiększa odczucia przyjemności seksualnej. Wrażliwość na wibrację wykazuje też trzon prącia niemal na całej długości, a zwłaszcza jego dolna część; jest ona zwiększona także w pobliżu czubka. Szczególne doznania powoduje również ruch wibracyjny zastosowany wokół wędzidełka, masowanie zaś wibratorem samej żołędzi jest tak podniecające, że można stosować tę technikę jako lek na impotencję.

Wibrator męski analny może również służyć do masażu i stymulacji prostaty, powoduje nie tylko przyjemne doznania seksualne, ale też lepsze ukrwienie tego gruczołu i zapobiega jego rozrostowi, który może zachodzić naturalnie wraz z upływem lat i doprowadzać do problemów z oddawaniem moczu i uzyskaniem pełnej erekcji.

Wibrator dla dwojga

Na rynku dostępne są również wibratory, które oboje partnerów może stosować równocześnie. Kobieta stymuluje wówczas łechtaczkę oraz wnętrze pochwy, a mężczyzna jest penetrowany analnie. Pobudzają się wzajemnie, a także przełamują pewne tabu i stereotypy, co może być ciekawym urozmaiceniem życia seksualnego.

Zobacz film: Jak przebiega erekcja? Źródło: 36,6

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
23
6
Komentarze (0)
Nie przegap
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć?