Ćwiczyć może każdy i ćwiczyć można wszędzie. Jeśli więc twoją wymówką do tej pory były brak miejsca czy czasu, to wiedz że i bardzo zapracowani są w stanie się poruszać. Oczywiście nie zawsze jest opcja, by wybrać się na siłownie czy biegać rano po parku. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że czasami wystarczy parę krótkich minut, by zapewnić ciału dobrą dawkę ruchu.
A przekonasz się o tym chociażby czekając na autobus. W jaki sposób można wówczas trenować swoją sylwetkę? Zapytaliśmy o radę trenera.
Jeżeli na przykład idziemy obok wiaty przystanku, możemy złapać się jedną ręką wystającej części i powoli, powoli schodzić sobie w dół, tak jak do przysiadu. Pamiętajmy tylko, żeby nie zaginać miednicy pod siebie. […] Możemy powoli opuszczając się, schodzić w dół w tym przysiadzie i powoli wrócić. Powoli schodzić i powoli wrócić – podpowiada trener, Jean Ekwa.
Potrzebujesz więcej inspiracji? Koniecznie zobacz ten materiał.
A co zrobić, gdy wiele godzin spędza się za biurkiem? Jak się okazuje i podczas pracy przed komputerem można zapewnić sobie trochę ćwiczeń. Zresztą już kilka rozciągających ruchów może przynieść ulgę twoim obolałym plecom.
Przeczytaj też: Trening ABT – jakie ćwiczenia się wykonuje i jakie daje efekty?
Wyciągnę jedną rękę i zaplotę ją za siebie. Będę w ten sposób starać się palcami zejść w dół w kierunku kręgosłupa. To już otwiera mi mięśnie tricepsa oraz delikatnie angażuje mięsień najszerszy grzbietu. Już sam fakt, że otworzę się do tyłu […], jednocześnie lekko przechylając się na krześle, spowoduje, że poczuje się lekkie otwarcie w klatce piersiowej, otwarcie w barku czy obolałych dolnych częściach pleców – dodaje nasz ekspert.
Jeśli szukasz pomysłów na to, by choć trochę poruszać się w trakcie pracy w biurze, mamy dla ciebie również i w tym przypadku krótki materiał inspiracyjny. Zobacz koniecznie.
Przeczytaj też: Czym się zajmuje trener personalny? Jak wygląda jego praca?
Zobacz całą naszą rozmowę!