Po przerwie program 36,6°C wraca na antenę. Już w najbliższą sobotę, 7 marca, o godzinie 18.00 będziecie mogli obejrzeć premierowy odcinek najzdrowszego programu w polskiej telewizji.
Jak działa egzoszkielet?
Czy osoba z przerwanym rdzeniem kręgowym może chodzić? Okazuje się, że tak! Ostatnio świat obiegła informacja o francuskim egzoszkielecie, który odczytuje sygnał bezpośrednio z mózgu. Jest to osiągnięcie na skalę światową, jednak projekt ten jest nadal na etapie badań i potrzeba kilku lat, żeby był dostępny. Tymczasem jest wiele egzoszkieletów, które pomagają w rehabilitacji. Jak działają? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę, 7 marca, o godzinie 18.00!
Trzustka w 3D
Polscy naukowcy wydrukowali na drukarce 3D pierwszą na świecie bioniczną trzustkę. Dzięki temu, że zbudowana jest z żywych komórek, jest w stanie produkować insulinę, a co za tym idzie uwolnić pacjentów od zażywania jej w formie zastrzyków. Jak to możliwe? Odpowiedź znajdziecie w premierowym odcinku programu 36,6°C!
Zamiast skalpela mucha
Brzmi jak żart? Choć trudno w to uwierzyć, ale zamiast skalpela do leczenia trudno gojących się ran lekarze coraz częściej sięgają po larwy muchy plujki! W ciągu kilkudziesięciu godzin larwy wykonują zadanie, które chirurgowi może zająć nawet kilka tygodni! Tylko w 36,6°C dowiecie się jak działają opatrunki z larw much!
Zobacz zapowiedź nowego sezonu programu 36,6°C!
Niezwykłe właściwości kobiecego mleka
O tym, że kobiece mleko ma niezwykłe właściwości wiedzą chyba wszyscy. Dzieci karmione piersią mają lepszą odporność, lepiej rozwija się u nich układ nerwowy. Najnowsze badania pokazują, że potrafi znacznie więcej. Jeden ze składników kobiecego mleka, nazwany Hamlet, może likwidować komórki nowotworowe. W najnowszym odcinku Ewa Drzyzga porozmawia z prof. Catheriną Svanborg, która odkryła tę substancję. Jakie nowotwory już niebawem będzie można leczyć z pomocą kobiecego mleka? Odpowiedź poznacie już w sobotę, 7 marca, o 18.00!
Wszystko o koronawirusie
Od początku roku, cały świat żyje w obawie przed Koronawirusem Covid-19. Czy stanowi dla nas realne zagrożenie? Jak sztuczna inteligencja pomaga w stworzeniu skutecznej szczepionki? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę!