Polub nas na Facebooku
Czytasz: Poznaj ukryte właściwości kremu ze śluzu ślimaka. Kiedy go stosować?
menu
Polub nas na Facebooku

Poznaj ukryte właściwości kremu ze śluzu ślimaka. Kiedy go stosować?

twarz-skóra-krem

Fot.: ALDECAstudio / stock.adobe.com

Śluz ślimaka obecny jest w kosmetyce od wielu lat. To jeden z głównych składników kremów. Wykazuje silne właściwości regenerujące i pielęgnujące. Likwiduje zarówno blizny, jak i oznaki starzenia na skórze.

Kosmetyki ze śluzem ślimaka to zdobywający coraz większe rzesze fanów hit kosmetyczny. Wykorzystywany głównie przy produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych, w widoczny sposób poprawia stan cery, ale też znakomicie sprawdza się do zadań specjalnych, np. spłyca blizny. Krem ze śluzu ślimaka produkuje coraz więcej firm, zarówno premium, jak i drogeryjnych, dając kobietom możliwość spróbowania tego cudownego specyfiku. Jak działa śluz ślimaka zamknięty w słoiczku kremu?

Krem ze śluzu ślimaka – właściwości

Śluz ślimaka doceniono już w starożytności, m.in. w Grecji i Rzymie, gdzie wykorzystywano go w formie leku. Szybko odkryto jego właściwości regeneracyjne, dlatego znalazł zastosowanie w łagodzeniu dolegliwości wrzodowych, leczeniu trudno gojących się ran i skaleczeń. Wytwarzany przez ślimaka śluz zawiera kryptozynę – substancję, która chroni ślimaka podczas poruszania się. Kryptozyna zabezpiecza delikatne tkanki i komórki, jednocześnie regenerując je. Znane od wieków pozytywne działanie śluzu poddano ponownej i dogłębnej analizie w XIX wieku. Badania jedynie potwierdziły wartościowe działanie śluzu na skórę człowieka. Rozpoczęto tym samym produkcję naturalnych kremów ze śluzem ślimaka. Co zawiera śluz ślimaka? Jego niezwykłe właściwości związane są z występowaniem substancji, które mają aktywny wpływ m.in. na budowę skóry, jej elastyczność i sprężystość. Kolagen, elastyna, kwas glikolowy i alantoina to cudowna czwórka, której potrzebuje skóra szczególnie po 25 roku życia, kiedy proces produkcji tych substancji zostaje zahamowany. Skład śluzu uzupełniają witaminy, kwas hialuronowy, proteiny, organiczne związki chemiczne. Czyni go to skutecznym i naturalnym składnikiem stosowanym w kosmetyce i medycynie.

Jak wybrać najlepszy kosmetyk do pielęgnacji skóry twarzy? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Jak wybierać kosmetyki do pielęgnacji skóry? Źródło: 36,6.

Zastosowanie kremu ze śluzu ślimaka

Śluz ślimaka obecnie wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym i medycznym do produkcji kremów pielęgnacyjnych oraz tych o specjalistycznym działaniu. Szczególnie sprawdza się do niwelowania widocznych na skórze zmian. Krem ze śluzu ślimaka na zmarszczki docenią szczególnie panie w dojrzałym wieku, którym zależy na spłyceniu bruzd na czole, wokół ust i na szyi. Profilaktycznie może być stosowany na całą twarz. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się aktywne serum ze śluzem ślimaka, które oparte na skoncentrowanych składnikach widocznie odżywia i uelastycznia skórę, czyniąc ją sprężystą i jędrną. Panie po 25 roku życia mogą wprowadzić do swojej pielęgnacji krem ze śluzu ślimaka pod oczy. Stosowany regularnie, spłyca kurze łapki i napina delikatną skórę pod oczami i na powiekach. Osoby z problematyczną skórą docenią krem ze śluzu ślimaka na trądzik. Zawarta w nim alantoina łagodzi stany zapalne i wspomaga skórę w regeneracji. Podobny efekt uzyskamy stosując krem ze śluzu ślimaka na blizny. Zaleca się go kobietom borykającym się z problemami rozstępów. Przez osoby starsze lub prowadzące siedzący tryb życia doceniany jest przy leczeniu żylaków.

Krem ze śluzu ślimaka – efekty

Naturalne pochodzenie i silne zdolności regeneracyjne czynią śluz ze ślimaka substancją o szerokim zastosowaniu. Kremy, balsamy, serum i maści z dodatkiem śluzu wyróżniają się na tle innych skutecznością, zapewniając widoczne efekty. Mają wszechstronne zastosowanie, bowiem mogą używać je osoby o różnych typach cery. Nie sposób wymienić ich wszystkich zalet i efektów. Pielęgnują, wygładzają, regenerują, rozjaśniają przebarwienia, uelastyczniają.

Śluz ze ślimaka jest substancją wykazującą biozgodność z ludzkim organizmem, dlatego może być stosowany nawet przez alergików. Pozyskiwany jest pod kontrolą laboratoryjną ze ślimaków hodowlanych, które egzystują w kontrolowanych i sterylnych warunkach, żywiąc się dobrej jakości roślinami. Dodatkowo pozyskany śluz poddaje się dokładnej analizie i oczyszczaniu, tak by mógł być dopuszczony do przemysłu kosmetycznego i medycznego.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
6
3
Polecamy
Ekstrakt ze śluzu ślimaka, złoto, kolagen.
Jakie aktywne składniki pomogą pozbyć się zmarszczek?
Ekstrakt ze śluzu ślimaka, złoto, kolagen. Jakie aktywne składniki pomogą pozbyć się zmarszczek? Dzień Dobry TVN
Cudowne obrzydliwości w kosmetykach.
"Jad żmii ma właściwości podobne do botoksu"
Cudowne obrzydliwości w kosmetykach. "Jad żmii ma właściwości podobne do botoksu" Dzień Dobry TVN
Śluz ślimaka w kosmetyce - jak działają kosmetyki ze śluzem ślimaka i dla kogo są przeznaczone?
Śluz ślimaka w kosmetyce - jak działają kosmetyki ze śluzem ślimaka i dla kogo są przeznaczone? TVN zdrowie
Obrzydliwe składniki w kosmetykach, które działają cuda
Obrzydliwe składniki w kosmetykach, które działają cuda TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Badanie CRP wykrywa stan zapalny w organizmie: norma CRP, interpretacja wyników
Badanie CRP wykrywa stan zapalny w organizmie: norma CRP, interpretacja wyników
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Powiększone węzły chłonne pod pachami – przyczyny i rozpoznanie
Powiększone węzły chłonne pod pachami – przyczyny i rozpoznanie