Dobry miód to taki, który jest zdrowy - to najważniejsze i powinno być dla nas istotne. Jednak czy można miód oszukać? Co wyczytamy na etykiecie produktu? Przede wszystkim powinno być tam napisane, skąd pochodzi miód, czyli etykieta musi mieć informację o nazwie pasieki oraz o dacie rozlania miodu. Poza tym powinien być podany telefon do właściciela pasieki.
Co w miodzie powinno nas zaniepokoić? Czy to, że uległ zcukrzeniu wpływa na jego właściwości? Na szczęście nie - zaniepokoić nas powinny raczej miody, które nie zcukrzyły się po upływie pół roku. Oznacza to, że były podgrzewane w procesie produkcji, a takie miody tracą swoje prozdrowotne właściwości. Więcej o tym znajdziecie na filmie:
Należy także pamiętać, że miód podgrzewany przez nas także traci swoje właściwości. Dodawanie go do gorącej herbaty sprawia, że z miodu robimy zwykły słodzik. Prof. Krzysztof Łabuzek zachęca, aby miód jeść sam - można go nałożyć na kanapkę, jednak nie powinno się go dodawać do herbaty. Chyba, że zimnej.
W programie 36,6°C Ewa Drzyzga i prof. Łabuzek rozwiali wszystkie mity na temat miodu. Zobaczcie koniecznie.