Nowy program wsparcia dla osób po amputacji kończyn
Program, który ruszył we Wrocławiu adresowany jest do osób, które pozbawione są kończyny w wyniku uwarunkowań genetycznych oraz osób po amputacji. Program obejmuje kompleksowe wsparcie. Podopieczni programu mogą liczyć na opiekę psychologów, protetyków, rehabilitantów. Pacjenci z amputowaną kończyną zyskują dzięki temu szansę na powrót do zdrowia oraz samodzielność w codziennym życiu.
Wszechstronne wsparcie
Uczestnicy programu mogą liczyć nie tylko na pomoc terapeutyczno-rehabilitacyjną, ale także organizacyjną, w tym przy pozyskiwaniu środków na protezę kończyn. Fundacja Moc Pomocy, która zaangażowała się w program „Po Amputacji” wesprze finansowo beneficjentów programu w zakupie protez.
Oprócz tego pacjenci mogą odbyć bezpłatne konsultacje prawne dot. spraw pracowniczych, ZUS czy orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w południowo-zachodniej Polsce.
– Cały program „Po Amputacji” został opracowany na podstawie wieloletnich doświadczeń naszych specjalistów. Podopieczny, który przystępuje do programu, od samego początku prowadzony jest przez nas krok po kroku. Otrzymuje indywidualny plan działania, obejmujący dokładne instruktaże ćwiczeń pod okiem naszych fizjoterapeutów oraz zalecenia niezbędne do sprawnego powrotu do zdrowia. Wszystko dopasowane do jego indywidualnych potrzeb, stanu zdrowia oraz możliwości fizycznych. W kontekście dochodzenia do pełnej sprawności czas od przystąpienia do programu do pierwszych samodzielnych kroków w protezie staje się w efekcie znacznie krótszy – zaznacza Bartosz Kaczmarek, właściciel Rehacompleks, manager rehabilitacji w programie „Po Amputacji”.
Jak dołączyć do programu?
Dołączenie do programu możliwe jest poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej poamputacji.pl i oczekiwanie na kontakt ze strony managera rehabilitacji. Dokonuje on kwalifikacji do programu oraz wstępnie ocenia potrzeby pacjenta.