Microblading to jedna z metod makijażu permanentnego brwi. Jest to zabieg, który sprawi, że malowanie łuków brwiowych odejdzie w zapomnienie. Wykonuje się go w gabinetach kosmetycznych. Efekt utrzymuje się przez kilka lat, pod warunkiem, że regularnie będziemy wykonywać poprawki (zazwyczaj jest to jedna poprawka na rok). Jaka jest cena tego zabiegu? Widełki są oczywiście różne, choć raczej nie jest to koszt większy niż 1000 złotych. Na czym dokładnie polega microblading brwi i kto może sobie na niego pozwolić? Sprawdź.
Przeczytaj też: Henna pudrowa do brwi. Czy taki sposób koloryzacji brwi jest bezpieczny dla zdrowia?
Microblading brwi – na czym polega te zabieg?
Co konkretnie kryje się pod pojęciem microblading brwi? Jest to zabieg, polegający na dorysowywaniu włosków na skórze, w miejscach, gdzie brwi rosną rzadziej. Robi się to za pomocą mikroostrza. Podczas zabiegu wprowadza się pigment do warstwy kolczystej naskórka.
Microblading brwi – jak się przygotować do zabiegu i jak on wygląda?
Około 21 dni przed wykonaniem zabiegu nie powinno się regulować brwi ani farbować ich za pomocą henny. Poza tym przed microbladingiem wraz z kosmetyczką należy wybrać odpowiedni dla siebie barwnik. Kiedy wszystko zostanie już ustalone, na brwi kładzie się specjalną maść o działaniu znieczulającym. Zanim jednak zacznie ona działać specjalistka wyrysuje kredką odpowiedni kształt brwi i stworzy kontur, który wypełni barwnikiem. Co dalej? Dalej stylistka brwi specjalnym piórkiem natnie skórkę i stworzy zarys włoska. W to miejsce aplikuje się też pigment. Zabieg trwa około 60 minut i niestety należy zaliczyć go do bolesnych.
Przeczytaj też: Makijaż permanentny brwi – metody, efekty, pielęgnacja po zabiegu
Microblading brwi – jak się zachować po zabiegu?
Wiesz już, jak przygotować się do zabiegu i jak on przebiega, więc zastanówmy się teraz, jak należy się zachować, po jego wykonaniu. A zatem? Tuż po mictrobladingu brwi nie powinno się dotykać tej części twarzy, ani myć buzi. Należy natomiast po trzech godzinach od zabiegu smarować brwi specjalną maścią – na przykład taką, którą stosuje się po wykonaniu tatuażu. Chodzi o to, by przyspieszyć proces gojenia rany. Warto mieć też na uwadze, że kilka dni po microbladingu nie wolno myć twarzy żadnymi kosmetykami, a także wykonywać makijażu. Z kolei powstałe na brwiach strupki lepiej pozostawić w spokoju (powinny same odpaść). Przez około 14 dni od zabiegu zrezygnuj też z opalania, sauny, basenu czy peelingów.
Microblading brwi – przeciwwskazania
Czy istnieją kobiety, które nie powinny mieć wykonywanego microbladingu brwi? Zdecydowanie tak. Do grupy tej z pewnością można zaliczyć kobiety w ciąży i karmiące matki, a także osoby, które są uczulone na lidokainą czy epinefrynę. Czerwone światło otrzymują też pacjentki z nowotworem, hemofilią, padaczką, opryszczką, łuszczycą, nieustabilizowaną cukrzycą oraz chorą tarczycą.
Przeczytaj też: Jak skutecznie leczyć opryszczkę na ustach? Sprawdzone sposoby
Zobacz też film: Podpowiadamy, jak nadać brwiom idealny kształt