Henna pudrowa w kosmetyce stosowana jest od niedawna. Wykorzystuje się ją do farbowania brwi. Z takich zabiegów korzystają przede wszystkim te kobiety, które nie są zadowolone z kształtu oraz koloru swoich brwi. Dzięki koloryzacji stają się one wyraźniejsze, oczy bardziej wyraźne, a twarz nabiera charakteru i wyrazu.
Henna pudrowa do brwi – co to jest?
Henna pudrowa to alternatywa przede wszystkim dla makijażu permanentnego. W czasie zabiegu kosmetyczka nadaje brwiom właściwy kształt, tak aby pasował do kształtu oczu oraz twarzy. Po zabiegu brwi wyglądają bardzo naturalnie. Na skórze nie ma też odbarwień, które są widoczne przy farbowaniu brwi klasyczną henną.
Naturalny efekt, który bez wątpienia jest największą zaletą tej metody farbowania brwi zapewnia duża gama kolorów. Zazwyczaj solony mają do dyspozycji kilkanaście różnych barw, które można ze sobą dowolnie łączyć i mieszać. Dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniego koloru do każdego rodzaju karnacji i koloru włosów.
Henna pudrowa do brwi – jak wygląda zabieg?
Zabieg nakładania henny do brwi powinna poprzedzić rozmowa. W jej trakcie ustala się kolor oraz docelowy kształt brwi. Pierwszym etapem zabiegu jest zmycie makijażu jeśli znajduje się on na twarzy. Bardzo ważne jest także dokładne oczyszczenie skóry wokół brwi. Najczęściej używa się do tego specjalnych szamponów z peelingiem. Kolejny to nadanie brwiom właściwego kształtu. Dzięki specjalnym szablonom i miarkom kosmetyczka dobiera ich kształt tak, aby spełniał oczekiwania klienta, ale przede wszystkim pasował do kształtu twarzy. Po wyznaczeniu właściwego kształtu, kosmetyczka obrysowuje jego zarys specjalną białą pastą. Zabezpiecza ona skórę przed zafarbowaniem i ściekaniem henny. Następnie na brwi nakłada się hennę. Barwnik powinien pozostać na skórze przez około 20-30 minut. Ten czas można wydłużyć jeśli brwi mają być ciemniejsze – wszystko zależy od upodobań osoby, która poddała się zabiegowi. Następnie kosmetyczka zmywa hennę i reguluje brwi, aby nadać im właściwego kształtu. Cena zabiegu waha się od 50 do 80 złotych. Koloryzacja henną pudrową trwa zazwyczaj ok. godziny. Efekt utrzymuje się od 2 do 6 tygodni. Ostateczny kolor brwi klaruje się po 24 godzinach od wykonania zabiegu.
Jak poprawić kształt brwi? Dowiesz się tego z filmu:
Henna pudrowa do brwi – jak dbać o skórę po zabiegu?
Henna pudrowa to znacznie więcej niż barwnik. Henna odżywia włosy, wzmacnia je i przyspiesza ich porost, dzięki czemu robią się one bardziej gęste i wyraźne. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej o brwi po zabieg trzeba odpowiednio zadbać. Po farbowaniu brwi nie można dotykać ani pocierać. Przez 48 godzin nie można używać silnych kosmetyków, które mogłyby zmyć barwnik. Przez dobę odradza się korzystanie z sauny czy basenu. Skóry po zabiegu – przez co najmniej 24 godziny - nie można wystawiać na działanie promieniowania słonecznego.
Co zrobić, żeby kolor dłużej się utrzymał? Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie specjalnych olejków, które nie tylko utrwalą kolor, ale także odżywią i wzmocnią włoski (taki olejek powinien zostać nałożony przez kosmetyczkę na brwi tuż po zakończonej koloryzacji).
Henna pudrowa do brwi – kiedy nie można wykonać zabiegu?
Mimo że henna to zupełnie naturalny barwnik, to jak każdy inny kosmetyk może uczulać. Dlatego przed wizytą w salonie konieczne jest zrobienie tzw. próby uczuleniowej. Jak ją przeprowadzić? Wystarczy nałożyć na skórę – najlepiej w niewidocznym miejscu – niewielką ilość barwnika. Jeśli w przeciągu doby w miejscu nałożenia barwnika nie pojawią się żadne zmiany, skóra nie będzie swędziała, bez obaw można poddać się zabiegowi. W przeciwnym razie z zabiegu trzeba zrezygnować.
Zobacz także: Tatuaż z henny – jak go wykonać i czy jest bezpieczny dla zdrowia?
Pojawienie się reakcji alergicznej to niejedyna sytuacja, kiedy zabieg nie może być wykonany lub trzeba go przełożyć. Farbowanie brwi henną pudrową nie jest wykonywane, gdy wokół oczu lub powiek toczy się stan zapalny, znajdują się otarcia, rany, urazy, opuchlizna. Zabiegu nie wykonuje się u osób, które mają zapalenie spojówek lub zmagają się z chorobą skóry, np. łuszczycą. To samo tyczy się osób, które miały niedawno robiony makijaż permanentny. Osoby, które przechodzą chemioterapię przed wykonaniem takiej koloryzacji obowiązkowo muszą skonsultować się ze swoim lekarzem.