Polub nas na Facebooku
Czytasz: Zobacz zapis czatu o schorzeniach stawu ramiennego. Na pytania odpowiadał dr Jakub Ślusarski, ortopeda, lekarz sportowy
menu
Polub nas na Facebooku

Zobacz zapis czatu o schorzeniach stawu ramiennego. Na pytania odpowiadał dr Jakub Ślusarski, ortopeda, lekarz sportowy

Ew Drzyzga i dr Jakub Ślusarski, ortopeda

Fot: Iwona Lisowska

Problemy ze stawami ramiennymi to dolegliwości, z którymi zmagamy się coraz częściej. Styl życia, jaki większość z nas prowadzi sprawia, że układ kostny nie ma łatwego życia. Co zrobić, aby nie mieć problemów i uniknąć m. in. zamrożonego barku? Gdzie szukać pomocy, gdy pojawiają się przykre dolegliwości? Na te i inne Wasze pytania odpowiadał dr Jakub Ślusarski, ekspert programu 36,6 °C, ortopeda i specjalista medycyny sportowej.

Do problemów z układem kostnym może przyczynić się bardzo wiele czynników. Zazwyczaj winne są siedzący tryb życia, brak ruchu czy niewłaściwa dieta. Czasem dolegliwości ze strony układu kostnego to konsekwencja przetrenowania lub niewłaściwego przygotowania do aktywności fizycznej. Do najczęściej rozpoznawanych dolegliwości należą zwichnięcia, skręcenia czy naderwania.

Bardzo przykrą dolegliwością dla pacjentów są problemy ze stawami ramiennymi. W programie 36,6 °C poruszony został temat zamrożonego barku, który dotyka najczęściej kobiet w grupie wiekowej 40-60 lat. Skąd się bierze schorzenie i jak je leczyć? Tego dowiecie się w programie 24 listopada 2018 roku o godzinie 18.00 na antenie TVN. Jeśli jednak nurtują Was problemy związane z leczeniem schorzenia lub innych problemów w obrębie stawów ramiennych - zapraszamy na czat z ekspertem! Na Wasze pytania odpowiadał dr Jakub Ślusarski, ortopeda i specjalista medycyny sportowej.

Nie daj się chorobie!

Wiele problemów ze stawami wynika z przebytych urazów i dotyczy to nie tylko osób czynnie uprawiających sport. Jak wygląda leczenie urazów, rehabilitacja i późniejsze funkcjonowanie? O wszystko możecie zapytać eksperta - dr. Jakuba Ślusarskiego. 

Dr Jakub Ślusarski jest ortopedą i specjalistą medycyny sportowej. Na co dzień pracuje na Oddziale Klinicznym Ortopedii i Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jako starszy asystent. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem urazów oraz schorzeń narządu ruchu, a w szczególności patologią stawu biodrowego, kolanowego i barku. W swojej pracy stosuje mało inwazyjne techniki artroskopowe. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z zawodowymi sportowcami jako licencjonowany lekarz PZPN w sztabach klubowych ekstraklasy oraz Reprezentacji Polski.

W codziennej pracy wykorzystuje nowoczesne metody diagnostyczne jak USG, tomografię komputerową 3D, rezonans magnetyczny z kontrastem dostawowym. Posiada doświadczenie w organizacji opieki medycznej podczas zawodów sportowych (m.in. jako koordynator Medyczny Mistrzostw Europy Amatorów UEFA Regions Cup).

Zdobytą wiedzę przekazuje podczas szkoleń, kursów i wykładów. Jest wykładowcą w Szkole Medycznej dla Obcokrajowców.

Drogi Użytkowniku serwisu zdrowie.tvn.pl pamiętaj, że jeśli zamieszczasz wypowiedź, zarówno w formie komentarza jak i wymiany zdań w trakcie czatu, zawierającą dotyczące Cię informacje, to tym samym upubliczniasz informacje mogące zawierać Twoje dane osobowe w tym np. dane o Twoim stanie zdrowia.

Korzystanie z czatu odbywa się na zasadach określonych w regulaminie serwisu zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczenie usług drogą elektroniczną.

Czat z ekspertem ma charakter edukacyjny i nie zastępuje wizyty u lekarza. Jeśli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości związane ze swoim stanem zdrowia, omów je ze swoim lekarzem.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
35
6
Polecamy
Paradontoza to Twój problem?
Zobacz zapis czatu ze stomatologiem, dr Joanną Rozwadowską
Paradontoza to Twój problem? Zobacz zapis czatu ze stomatologiem, dr Joanną Rozwadowską TVN zdrowie
Halluksy to Twój problem?
Zobacz zapis czatu z ekspertem
Halluksy to Twój problem? Zobacz zapis czatu z ekspertem TVN zdrowie
Wywiad lekarski.
Jak się do niego przygotować?
Wywiad lekarski. Jak się do niego przygotować? Dzień Dobry TVN
Problemy oddechowe i kardiologiczne po przejściu COVID-19.
Dr Elżbieta Dudzińska:
"Temat wymaga atencji"
Problemy oddechowe i kardiologiczne po przejściu COVID-19. Dr Elżbieta Dudzińska: "Temat wymaga atencji" Dzień Dobry TVN
Komentarze (14)
Ivona
Witam! Trochę o innym stawie, ale bardzo potrzebuję pomocy. Moj mąż miał trzy operacje, artroskopie bioder. Ma zwyrodnienie stawów. We wrześniu tego roku miał podane osocze. Niestety cały czas ma problem z poruszaniem się.Dwa lata temu usłyszał od neurochirurga , że kręgosłup ma sześdziesięciolatka . Co zrobić, gdzie iść. ?
Czytaj całość
Marek 72
Witam Pana doktora.Panie doktorze mam 46 lat rok temu wykryto u mnie martwice kosci bioder i mam już dwie protezy calkowite ale choroba postępuje i teraz mam martwice barku lewego..czekam na proteze..ale czy mozna zatrzymac chorobe?.Proszę o pomoc.
Czytaj całość
Ilona
Witam, mam 32 lata i od około 10 lat mam problem z prawą łopatką i barkiem - łopatka strzela przy niemal każdym ruchu, a od jakiegoś czasu mam także strzelanie w barku. Nie miałam wypadku przy którym mogłabym uszkodzić bark, nie uprawiałam wyczynowo sportów, posiadam pracę biurową, przez którą bark i łopatka bolą coraz bardziej. Nikt do tej pory nie zdiagnozował mojego schorzenia, przechodziłam wiele rehabilitacji, miałam podane 2 tzw. "blokady" pod łopatkę, jednak nic na dłużej niż tydzień nie pomaga w bólu. Na ostatniej rehabilitacji fizjoterapeuta stwierdził, że być może łopatka "wyszła" spod mięśnia i przez to słychać strzelanie i może powodować to ból. Czy wie Pan co to może być za schorzenie i jak można je leczyć?
Czytaj całość
Marta
Witam P. DOKTORZE u syna w rezonansie magnetycznym z kontrastem wykryto chrzęstniaka śródkostnego zmiana 4cm w tronie kości ramienia ale w różnicowaniu należy uwzględnić ognisko martwicy szpiku.
U Nas ortopedii nie leczą wysyłają Nas do Zakopanego czego możemy się spodziewać.
Będę bardzo wdzięczna za odp. Pozdrawiam Marta
Czytaj całość
Dorota
Witam, jestem mamą 18 letniego chłopaka. Syn w okresie noworodkowym zachorował na gronkowcowe zapalenie kości powikłane sepsą, co w konsekwencji doprowadziło do zupełnego zniszczenia stawu barkowego oraz do wolniejszego wzrost kości ramiennej. W wieku 11 lat syn miał wydłużoną rękę o 7 cm ale ruchomość jest znacznie zaburzona. Obecnie ręka jest krótsza o około 3-4 cm. Chcielibyśmy zoperować staw, ponieważ brak ruchomości oraz ból ręki stają się przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu.
Czytaj całość
Marek 72
Witam..mam 46 lat rok temu wykryto u mnie martwice kosci bioder i mam dwie protezy ale choroba nadal postępuje i mam teraz martwice lewego barku czekam na operacje proteza barku mnie czeka...czy mozna zatrzymac ta chorobę ktora w ciagu poltora roku zajela mi trzy stawy.
Czytaj całość
Agatomek
Witam
Maz choruje. Od 12 lat cierpi na bole stawów kolanowych
Jest po kilkuktotnych artroskopiach stawow kolanowych z hromologacja rzepki 2i3 stopnia
Czy jest szansa na pomoc w ulzeniu
Czytaj całość
zaniepokojona
Panie doktorze od 6 lat mam problemy z kolanami z nie znanej przyczyny powstaje woda ,zostaje sciagnieta powstaje znowu i zawsze konczy sie blokada.Mialam ich juz 4 gdzie w tym roku 5 blokade w lipcu i tydzien temu 6 blokade w torbiel.Kolano bardzo boli czekam na artroskopie za 1,5 roku dopiero bedzie operacja. Jak moge sobie pomoc prawdopodobnie mam peknietą łąkotke i chondromalacja rzepki czy mozna uniknac tej operacji?
Czytaj całość
saimon
Witam mam 31 lat 6 lat temu zalozono u mnie endoproteze stawu barkowego z powodu nowotworu naczyniak jamisty po roku zdiagnozowano wyciek ropny oraz gronkowca od tego czasu do chwili obecnej jest wyciek tresci ropnej w dodatku okolo 3 miesiecy temu nastapilo zwichniecie protezy. Po zabiegu dalej utrzymuje sie wyciek z dwoch przetok nastapilo znaczne pogorszenie ruchomosci oraz bardzo silny bol od 3ch miesiecy nie funkcjonuje bez tabletek przeciwbolowych. Lekarz zalecil autoszczepionke ktora jest 3cia z kolei oraz doradzil aby usunac proteze lecz nie chcialbym w takim wieku stracic reki. Co robic Panie Doktorze prosze o pomoc. Pozdrawiam
Czytaj całość
Ania
Witam. Mam 44 i pracuje umysłowo. Od grudnia zeszlegobroky mam bóle baku, bez urazu. Zrobiłam RM i opisano uszkodzenie obrąbka, płyn w stawie oraz podejrzenie zespołu SLAP. Dostałam do stawu Diprophos i przez Ok. dwa tygodnie było przyzwoicie ale ból powrócił, jest bardzo dokuczliwy,doszły drętwienia palców. Codziennie Skudexa bo bez tego nie funckonuję. Lekarz nie ma pomysłu jak mi pomóc. Czy może mi Pan coś zasugerować, co robić by sobie ulżyć.
Czytaj całość
Grazia226
Witam syn ma 17 lat i taki opis białego barku ślad wysieku w stawie bankowo obojczykowym oraz oochewce ścięgna głowy długiej m.dwuglowego ramienia w tylnej części guzika większego kości kamiennej podchrzestna torbiel kostna śr. Około 5mm
Czytaj całość
Jowita
Witam. Mam problem, mialam robiony rezonans magnetyczny wykazało zapalenie mięśni , miałam robione dwa zastrzyki ze sterydami chodzę na rehabilitację i nic nie pomaga. Jak mogę sobie pomóc?
Czytaj całość
Andrzej156
Panie doktorze, mam 18 lat i mam krzywy kręgosłup. Co robić, aby temu zapobiegać? Kupić sobie tzw. "pajączka", chodzić na masaże? Bardzo dziękuję za każdą formę pomocy.
Czytaj całość
aha
Nie przegap
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Gnida, czyli jajo wszy – jak wygląda i jak się jej skutecznie pozbyć?
Gnida, czyli jajo wszy – jak wygląda i jak się jej skutecznie pozbyć?
Podgrzybek zajączek - jak wygląda? Czy ten grzyb jest trujący?
Podgrzybek zajączek - jak wygląda? Czy ten grzyb jest trujący?
Goryczak żółciowy – co to za grzyb? Jak go rozpoznać? Czy jest jadalny?
Goryczak żółciowy – co to za grzyb? Jak go rozpoznać? Czy jest jadalny?