Ból kręgosłupa, ramion, barków, szyi czy rąk. Wrzynające się ramiączka stanika powodujące głębokie bruzdy na skórze, a czasami nawet rany. To tylko niektóre dolegliwości, na które skarżą się kobiety o bardzo dużym biuście. One też mogą wykonać zabieg zmniejszenia piersi w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia. Jakie warunki trzeba spełnić?
Co zrobić, aby wykonać operację w ramach NFZ?
Narodowy Fundusz Zdrowia refunduję taką operację, jeżeli zniweluje ona schorzenia wywołane przez zbyt obfity biust. Jednak, aby uzyskać skierowanie na taką operację w ramach NFZ trzeba mieć dokumentację, która jednoznacznie pokazuje, że przyczyną problemów są zbyt obfite piersi. Jak zdobyć wymagane dokumenty? W pierwszej kolejności kobieta powinna udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który po wywiadzie skieruje ją do konkretnego specjalisty. Konieczna może być konsultacja z neurologiem lub ortopedą, który za pomocą badań potwierdzi istniejące schorzenia kręgosłupa. Wskazaniem do zabiegu mogą być także problemy skórne, np. odparzenia. W takich sytuacjach lekarz rodzinny powinien skierować pacjentkę do dermatologa.
Przy zbyt obfitym biuście bardzo często cierpi nie tylko ciało, ile i psychika. Dlatego też niektóre panie, które z powodu rozmiaru piersi odczuwają silny dyskomfort powinny skonsultować się z psychiatrą, który także może wystawić skierowanie na operację.
Z pełną dokumentacją należy udać się do placówki Narodowego Funduszu Zdrowia. Tam każda pacjentka powinna otrzymać szczegółowe informacje o zabiegu i czasie oczekiwania na operację.
Warto zaznaczyć, że o taką refundację może ubiegać się praktycznie każda kobieta. Zabiegu nie wykonuje się jedynie u młodych dziewczyn, u których biust nadal rośnie.
Zobacz film i poznaj metody powiększania piersi, które mogą być niebezpieczne