Wykonanie waginoplatyki nie jest możliwe jeśli kobieta przechodziła już operacje pochwy np. zakładanie taśm i siatek polipropylenowych Nie jest to możliwe również wtedy gdy jest wypadanie pochwy. Przeciwwskazaniem do waginoplastyki jest planowanie ciąży i chęć rodzenia silami natury przez pacjentkę. Ogólnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest infekcja dróg rodnych (wówczas najpierw należy ją wyleczyć), a także cukrzyca, podczas której tkanki źle się goją.
Na pytanie odpowiedział: lek. med. Tomasz Basta – Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiadający specjalizację z ginekologii i położnictwa. Wykładowca Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej (PTGP) oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej. Prowadzi liczne badania naukowe m.in. nad skutecznością laserów ginekologicznych lub leczeniem wysiłkowego nietrzymania moczu. Jest twórcą kilku autorskich terapii m.in. pierwszej w Polsce metody leczenia pochwicy.
Jest założycielem krakowskiej Intima Clinic. Placówka oferuje ponad 50 zabiegów i konsultacji z zakresu ginekologii i położnictwa, ginekologii plastycznej, ginekologii estetycznej, laseroterapii, chirurgii naczyniowej i ogólnej, endokrynologii, diabetologii, hipertensjologii, angiologii, dietetyki, psychologii i seksuologii. Klinka wyposażona jest w najnowszej generacji sprzęt medyczny.
Kolejne pytania:
Jakie są najskuteczniejsze metody leczenia endometriozy?
Jakie trzeba spełnić kryteria, żeby móc wykonać waginoplastykę?
Ile musi minąć czasu od porodu, żeby wykonać waginoplastykę?