Polub nas na Facebooku
Czytasz: Jakie są ćwiczenia na zmniejszenie biustu? Nieoperacyjne metody zmniejszenia piersi
menu
Polub nas na Facebooku

Jakie są ćwiczenia na zmniejszenie biustu? Nieoperacyjne metody zmniejszenia piersi

Kobieta, która ćwiczy na siłowni

Fot: FluxFactory / gettyimages.com

Ćwiczenia na zmniejszenie biustu i liposukcja nie stanowią alternatywy dla operacyjnej redukcji bardzo dużych piersi. Wykonywane regularnie, systematycznie i dokładnie ćwiczenia aerobowe oraz z użyciem bosu mogą tylko w niewielkim stopniu zmniejszyć biust.

Większość kobiet narzeka na zbyt małe piersi, ale istnieją też przypadki, kiedy problem stanowi zbyt duży biust. Zmniejszenie bardzo dużych piersi możliwe jest dzięki zabiegom chirurgicznym. W łagodniejszych przypadkach sprawdzić się mogą nieoperacyjne sposoby. W tym celu opracowywane są specjalne zestawy ćwiczeń fizycznych i dieta. Możliwe jest też odessanie tłuszczu z biustu.

Czy możliwe jest zmniejszenie biustu bez operacji?

Istnieje niewiele sposobów na zmniejszenie biustu bez operacji i nie stanowią one w żaden sposób alternatywy dla mammoplastyki, czyli jego chirurgicznej redukcji. Zbyt duże piersi to nierzadko problem kobiet o nadmiernej masie ciała. Wówczas pomocna okazuje się zmiana nawyków żywieniowych. Dostarczanie organizmowi mniej kalorii sprawia, że chudniemy, a wówczas chudnie też biust, który zbudowany jest w dużej mierze z tkanki tłuszczowej. Dietetycy informują, że jednym ze składników, jakiego należy wyzbyć się z diety, żeby schudnąć, jest soja. Z kolei grupa szwedzkich naukowców pod kierownictwem dr Heleny Jernström z Lunds Universitet donosi, że na zmniejszenie piersi wpływa kawa, a dokładniej zawarta w niej kofeina, która powoduje redukcję tkanki gruczołowej. Dodatkowo picie kawy ogranicza ryzyko wystąpienia nowotworu sutka.

Hormony a zmniejszenie biustu

Bezpośredni wpływ na rozwój piersi mają hormony. Rozrost przewodów mlecznych powodują estrogeny, FSH (hormon folikulotropowy) i hormon wzrostu, a powiększenie gruczołu piersiowego prolaktyna, progesteron i estrogeny. Po menopauzie w wyniku naturalnego obniżenia poziomu hormonów płciowych ma miejsce stopniowy zanik tkanki gruczołowej piersi. Hamująco na odkładanie się tłuszczu na piersiach wpływa testosteron.

Jakie ćwiczenia pomogą ujędrnić biust? Odpowiedź znajdziesz w filmie:

Zobacz film: Jakie ćwiczenia pomogą ujędrnić biust? Źródło: Stylowy Magazyn.

Optyczne zmniejszenie piersi

Optyczne pomniejszenie biustu można uzyskać dzięki odpowiednio dobranym ubraniom. Główną rolę odgrywa prawidłowo dopasowany biustonosz. W przypadku kobiet z dużym biustem stanik powinien mieć usztywnione miseczki, które okalają całą pierś oraz grube ramiączka, które nie będą wbijać się w ciało pod wpływem ciężaru piersi. Ponadto stanik powinien solidnie trzymać się na obwodzie, a jego tylna część nie może unosić się pod łopatki. Ważne jest, aby biustonosz nie przemieszczał się podczas ruchu, a fiszbina sięgała środka pachy. Kobiety o dużych piersiach nie powinny nosić biustonosza typu push-up, plunge i balkonetek. Specjalnie z myślą o nich powstały minimizery, czyli biustonosze zmniejszające piersi.

Warto wybierać bluzki z dekoltem w kształcie litery V, w ciemnych i jednolitych kolorach, pozbawione ozdób i dużych nadruków. Zmniejszanie piersi umożliwią bluzki kopertowe, a krzyżujący się między piersiami ściągacz sprawia dodatkowo, że szyja wydaje się dłuższa. W przypadku dużych piersi sprawdza się też odzież o pionowych lub skośnych pasach, a kategorycznie nie powinno się zakładać golfów lub bluzek z okrągłym dekoltem, gdyż podkreślają one rozmiar piersi.

Liposukcja a zmniejszenie biustu

Zmniejszenie biustu o jeden rozmiar można osiągnąć dzięki liposukcji, która w porównaniu z operacyjną redukcją biustu nie powoduje blizn, zaburzeń czucia w brodawkach czy utraty możliwości karmienia piersią. Możliwa jest w przypadku przewagi tkanki tłuszczowej nad gruczołową w piersi oraz u kobiet o jędrnej skórze. Kosztuje około 3000 zł.

Liposukcja piersi trwa około godziny. Nie wymaga pozostania w szpitalu. Rekonwalescencja jest bardzo krótka, a powrót do codziennych zajęć możliwy jest już kilka dni po zabiegu. W tym czasie utrzymuje się obrzęk i miejscowa bolesność, które znikają samoistnie. Wówczas należy ograniczyć wysiłek fizyczny, ekspozycję na działanie promieni słonecznych i wysokich temperatur. Szwy po małych nacięciach po kaniuli odsysającej tłuszcz zdejmuje się po 10–14 dniach. Przez co najmniej miesiąc po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego stanika. Efekt pomniejszenia biustu widoczny jest od razu po zabiegu, ale ostateczny rezultat osiąga się po około 6 miesiącach.

Ćwiczenia na zmniejszenie biustu

Niewielkie zmniejszanie biustu możliwe jest dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom fizycznym, przy wykonywaniu których konieczne jest dobre zabezpieczenie piersi przez wysokiej jakości biustonosz sportowy. Na duże piersi korzystnie będą działały ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie, taniec, pływanie, jazda na rolkach i rowerze, stepper. Dzięki nim szybko spala się tkanka tłuszczowa, która jest głównym budulcem piersi. Pomocne mogą okazać się pompki, ćwiczenia z użyciem hantli lub wyciskanie na ławce. Ćwiczenia siłowe tonizują znajdujące się pod biustem mięśnie klatki piersiowej.

Dobre ćwiczenia na zmniejszenie biustu stanowią te wykonywane na bosu. Jest to przyrząd gimnastyczny, który wygląda jak przecięta na pół kula o elastycznej powłoce, oparta na twardej podstawie. Średnia cena za ten przyrząd wynosi 550 zł. Pozycja wyjściowa do ćwiczeń wygląda następująco: na przyrządzie umieszcza się jedną dłoń, drugą zaś na podłodze. Proste w łokciach ręce powinny znajdować się na szerokości ramion. Złączone nogi ugina się w kolanach, a stopy ze ściągniętymi palcami unosi się w powietrzu. Jest to tzw. pozycja flex. Ćwiczenie polega na powolnym opuszczaniu ciała i powrocie do pozycji wyjściowej. W trakcie ćwiczenia należy zmieniać dłoń opartą na bosu. Wydech powietrza ma miejsce przy schodzeniu w dół, a wdech przy powrocie do pozycji wyjściowej.

Na efekty ćwiczeń na zmniejszenie biustu zazwyczaj długo się czeka, ale wykonywane regularnie, systematycznie i dokładnie przyniosą pewien rezultat.

Zobacz film i dowiedz się jak bez skalpela zmienić kształt biustu:

Zobacz film: Jeśli nie operacja to, co? Jak można powiększyć lub zmienić wygląd piersi bez użycia skalpela? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
13
17
Polecamy
Jakie metody na powiększanie biustu dają najlepsze efekty?
Czy są po nich powikłania?
Jakie metody na powiększanie biustu dają najlepsze efekty? Czy są po nich powikłania? Dzień Dobry TVN
Walka o kobiece piękno, czyli wszystko o zabiegach powiększania piersi
Walka o kobiece piękno, czyli wszystko o zabiegach powiększania piersi Dzień Dobry TVN
Na czym polega operacja zmniejszenia biustu?
W jakim celu zmniejsza się piersi?
Na czym polega operacja zmniejszenia biustu? W jakim celu zmniejsza się piersi? TVN zdrowie
Jak wygląda zabieg zmniejszenia piersi i czy można po nim karmić?
Jak wygląda zabieg zmniejszenia piersi i czy można po nim karmić? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Pierwiosnek – najbardziej znane gatunki roślin z rodziny pierwiosnkowatych
Pierwiosnek – najbardziej znane gatunki roślin z rodziny pierwiosnkowatych
Egzema na dłoniach – leczenie domowe, przyczyny, czy jest zaraźliwa?
Egzema na dłoniach – leczenie domowe, przyczyny, czy jest zaraźliwa?
Badanie CRP wykrywa stan zapalny w organizmie: norma CRP, interpretacja wyników
Badanie CRP wykrywa stan zapalny w organizmie: norma CRP, interpretacja wyników
Kaszel suchy czy mokry? Rozpoznanie, leczenie, domowe sposoby na kaszel
Kaszel suchy czy mokry? Rozpoznanie, leczenie, domowe sposoby na kaszel
Dreszcze - nagłe uczucie zimna? Co oznaczają dreszcze bez gorączki?
Dreszcze - nagłe uczucie zimna? Co oznaczają dreszcze bez gorączki?
Kolonoskopia – jak prawidłowo przygotować się do badania? Dieta zalecana przed planowanym badaniem
Kolonoskopia – jak prawidłowo przygotować się do badania? Dieta zalecana przed planowanym badaniem