Odpowiedź: Wymaga to pogłębionej diagnostyki - czasami jest tak, że lekarze nie są w stanie usunąć całego trzeciego migdałka. Problem mógł powrócić, ponieważ trzeci migdał odrasta, jeśli nie jest usunięty w całości. Po usunięciu trzeciego migdała jego funkcje przejmują migdałki podniebienne, które mogą przerastać. Powinna Pani zabrać syna do laryngologa, który postawi odpowiednią diagnozę.
Na pytanie odpowiedział laryngolog, dr Michał Michalik. Dr Michał Michalik jest założycielem i właścicielem Centrum Medycznego MML. Ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Jest członkiem polskich i międzynarodowych towarzystw medycznych. Publikuje także prace naukowe, jest ekspertem i konsultantem naukowym portali medycznych i serwisów internetowych.
Specjalizuje się w otolaryngologii, chirurgii głowy i szyi oraz medycynie lotniczej. Od początku swojej pracy interesował się chirurgią laryngologiczną, a wprowadzenie technik endoskopowych oraz innych mało inwazyjnych operacji laryngologicznych spowodowało jego zainteresowanie chirurgią precyzyjną. Przez lata działalności medycznej rozwijał prace z dziedziny Funkcjonalnej Endoskopowej Chirurgii Nosa i zatok. Jako jeden z pierwszych w Polsce rozpoczął wykonywanie mało inwazyjnych zabiegów płukania zatok metodą Hydrodebrider. Wprowadził również metodę balonoplastyki zatok (cewnikowania endoskopowego zatok) oraz innowacyjną metodę poszerzenia ujść zatok XprESS. Założyciel pierwszego w Polsce Snoring Center – Centrum Leczenia Chrapania. W roku 2010 został wyróżniony przez dwa najbardziej prestiżowe stowarzyszenia leczenia zaburzeń snu – American Academy of Sleep Medicine oraz International Surgical & Sleep Society.
Kolejne pytanie
W jakim wieku można usuwać trzeci migdał? Czy jest to wskazane?
Czy w trakcie leczenia anginy można stosować inhalacje?
Co zrobić, żeby pozbyć się kataru zatokowego u dziecka?
Polecamy: Zobacz zapis czatu z laryngologiem dr. Michałem Michalikiem