Seks wiąże się z sercem - ma na nie dobroczynny wpływ. Wyrzut hormonów (adrenaliny czy noradrenaliny) sprawia, że serce pompuje krew dużo szybciej, nawet 3 razy szybciej. Sprawia to, że nasze narządy są dużo lepiej ukrwione, a w żyłach krew krąży szybciej, co zmniejsza ryzyko zakrzepicy czy zatorowości.
Endorfiny, które w trakcie seksu się wydzielają, wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie oraz redukują ból i nadciśnienie. Seks obniża także poziom kortyzolu.
Seks wpływa także na układ odpornościowy - przeciwciała, które powstają u osób regularnie uprawiających seks sprawiają, że łatwiej nam uporać się z bakteriami i wirusami, w tym z wirusem grypy. Z kolei oksytocyna, wytwarzana w trakcie orgazmu, wpływa na redukcję bólu.
Co więcej powinniśmy wiedzieć o uprawianiu seksu? Zobaczcie na filmie:
Seks dobrze wpływa na naszą pamięć i koncentrację, bowiem dobrze dotleniony mózg łatwiej wykonuje zadania. Podnosi się także poziom serotoniny, co z kolei działa przeciwdepresyjnie. A dodatkowo należy wspomnieć, że zwiększony poziom estrogenu wpływa pozytywnie na kolagen w skórze. Oznacza to, że dzięki regularnemu uprawianiu seksu nasza skóra jest bardziej elastyczna i... możemy spalić trochę tkanki tłuszczowej!
Polecamy: Seks-wypadki. Kiedy przyjemność z seksu jest ryzykowna