Polub nas na Facebooku
Czytasz: Jak przedłużyć stosunek seksualny? Ćwiczenia, sposoby naturalne, farmakologia
menu
Polub nas na Facebooku

Jak przedłużyć stosunek seksualny? Ćwiczenia, sposoby naturalne, farmakologia

NAN

Fot: tycoon / fotolia.com

Przedwczesny wytrysk to powszechny problem seksualny u mężczyzn, który wpływa na ogólną przyjemność z odbywania stosunku. Na rynku istnieją leki na opóźnienie ejakulacji, jednak można także zastosować naturalne sposoby i ćwiczenia.

Stosunek seksualny z przedwczesnym wytryskiem jest frustrujący zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety, gdyż kończy akt współżycia po zaledwie kilku-kilkunastu sekundach. Nieleczony problem potrafi całkowicie zrujnować życie intymne. Jakiś czas temu wydawało się, że przedwczesny wytrysk to problem młodych, niedoświadczonych kochanków, tymczasem w obecnej rzeczywistości dotyczy to także dojrzałych mężczyzn.

Zobacz film: Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk. Źródło: 36,6

Rozpoznanie i przyczyny przedwczesnego wytrysku

Seksuolodzy stosują następującą definicję przedwczesnego wytrysku: niezdolność powstrzymania wytrysku przed wspólnym doznaniem przyjemności przez oboje partnerów przed upływem minimum dwóch minut od rozpoczęcia stosunku.

Trudno wskazać jednoznaczną przyczynę przyspieszonego wytrysku – w okresie dojrzewania może to być burza hormonów. W późniejszych latach przyczyn należy się doszukiwać w problemach ze zdrowiem, takich jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby prostaty czy nadczynność tarczycy. Do przyspieszonej ejakulacji prowadzą także: zbyt częsta masturbacja, zbyt długa abstynencja seksualna i częsta zmiana partnerów seksualnych. Do tego wszystkiego mogą dojść też problemy psychologiczne, takie jak niepewność uczuć, lęk przed kompromitacją, stres i nadużywanie alkoholu, papierosów i innych używek. W rezultacie przedwczesny wytrysk nie jest już wyłącznie sporadycznym problemem. Ze strony psychicznej niektórzy mężczyźni rzekomo mają predyspozycje do zbyt wczesnej ejakulacji – jej prawidłowość zależy w 98% od psychiki, nie fizjologii. Często mężczyźni starają się szukać alternatywnych metod walki z tym problemem, tymczasem w wielu przypadkach wystarczające jest pozytywne nastawienie do seksu.

Zobacz także: Ejakulacja – damskie wytryski, brak wytrysku, ejakulacja przedwczesna

Zobacz film: Co to jest przedwczesny wytrysk? Źródło: 36,6

Sposoby na przedłużenie stosunku

  • Prezerwatywy przedłużające stosunek

Na rynku dostępne są prezerwatywy nasączone benzokainą lub podobnie działającą substancją – opóźniają one wytrysk. Z jednej strony dają natychmiastowy efekt, bo używanie ich przedłuża stosunek aż do 5-10 minut, jednak są także efekty uboczne – może dojść do odrętwienia członka, mężczyzna będzie odczuwał mniejszą satysfakcję z seksu, a także może pojawić się problem z utrzymaniem erekcji.

  • Tabletki na przedłużenie stosunku

Można także wspomagać się specjalnymi suplementami. Na korzyść tej metody przemawia dyskrecja jej stosowania. Preparaty na przedłużenie stosunku regulują poziom serotoniny, potocznie nazywanej hormonem szczęścia. Ma ona bezpośredni wpływ na przedwczesny wytrysk. Efekty stosowania tabletek na przedłużenie stosunku powinny wystąpić już po kilku dniach od wzięcia ich pierwszej dawki.

Zobacz film: Metody leczena przedwczesnego wytrysku. Źródło: 36,6

  • Ćwiczenia mięśni Kegla

Można także unikać sposobów medycznych i samodzielnie zadbać o swoją aktywność seksualną. Pomagają w tym regularne ćwiczenia mięśni Kegla. Aby to zrobić, należy zlokalizować mięsień w czasie oddawania moczu poprzez powstrzymanie strumienia. Aktywny w tym działaniu mięsień łonowo-guziczny jest odpowiedzialny także za przedwczesny wytrysk. Następnie należy napinać ten mięsień kilkanaście razy dziennie, liczba powtórzeń jest indywidualna. Z czasem można ćwiczyć z większą intensywnością. Na efekty nie trzeba czekać długo – ćwiczenia znacznie wydłużają stosunek, a dodatkowo zwiększają doznania. W dodatku są łatwą i dyskretną metodą na powstrzymanie przedwczesnego wytrysku.

Zobacz film: Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk. Źródło: 36,6

  • Metoda STOP and GO

Metoda STOP and GO została wymyślona przez amerykańskich seksuologów. Polega ona na tym, by partner przerywał penetrację, kiedy jest bardzo blisko osiągnięcia orgazmu i od tego momentu skupiał się na pieszczotach partnerki. Stosunek można podjąć ponownie, jeżeli trochę opadnie erekcja. Warto z tego korzystać, gdyż przeplatanie stosunku z innymi formami seksu może go wydłużyć nawet dwukrotnie.

  • Metoda uciskowa

Metoda uciskowa to technika zbliżona do powyższej STOP and GO. Również polega ona na przerywaniu penetracji bezpośrednio przed orgazmem, z tym, że następnie należy delikatnie przez 30 sekund uciskać wędzidełko, by nie doszło do wytrysku. Czynność należy powtarzać, a z czasem powinno to wydłużyć stosunek do 15-20 minut.

  • Technika dziewięciu pchnięć

Technika dziewięciu pchnięć to dalekowschodnia technika polegająca na odpowiednim sterowaniu przypływem energii. Partner musi kontrolować częstotliwość i intensywność swoich pchnięć bez wychodzenia z partnerki. Cykl takiego stosunku to 9 serii – pierwsza to 9 płytkich pchnięć i 1 głębokie, następnie 8 płytkich i 2 głębokie, po czym dalsze zmniejszanie o 1 pchnięć płytkich oraz zwiększanie o 1 pchnięć głębokich, aż do osiągnięcia 1 płytkiego i 9 głębokich. Po każdej serii można przejść do pocałunków i pieszczot, by delikatnie doprowadzić do zmniejszenia podniecenia, a następnie wznowić stosunek. Ta metoda daje dużą kontrolę nad swoim organizmem.

Zobacz film: Jak przebiega erekcja? Źródło: 36,6

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
82
18
Polecamy
Jak przedłużyć stosunek domowymi sposobami lub ćwiczeniami?
Jak przedłużyć stosunek domowymi sposobami lub ćwiczeniami? Dzień Dobry TVN
Przedwczesny wytrysk - sposoby i ćwiczenia na opóźnienie wytrysku u mężczyzny
Przedwczesny wytrysk - sposoby i ćwiczenia na opóźnienie wytrysku u mężczyzny Dzień Dobry TVN
Przedwczesny wytrysk – przyczyny, leczenie i zapobieganie
Przedwczesny wytrysk – przyczyny, leczenie i zapobieganie TVN zdrowie
Co to jest karezza?
Jakie są różnice między seksem wstrzymywanym a przerywanym?
Co to jest karezza? Jakie są różnice między seksem wstrzymywanym a przerywanym? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Jakie są objawy grypy? Grypa a przeziębienie – zasadnicze różnice
Jakie są objawy grypy? Grypa a przeziębienie – zasadnicze różnice
Glejak– jak wygląda leczenie tego nowotworu?
Glejak– jak wygląda leczenie tego nowotworu?
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?
Co to jest woda strukturalna? Czy istnieją naukowe wyjaśnienia tego zjawiska? Mit wody strukturalnej
Co to jest woda strukturalna? Czy istnieją naukowe wyjaśnienia tego zjawiska? Mit wody strukturalnej
Ból receptorowy i neuropatyczny – rodzaje bólu i skala oceny bólu
Ból receptorowy i neuropatyczny – rodzaje bólu i skala oceny bólu
Antybiotyki i leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – zasady terapii
Antybiotyki i leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – zasady terapii