Polub nas na Facebooku
Czytasz: Drożdże na porost włosów – jak stosować maski drożdżowe, tabletki i drożdże do picia?
menu
Polub nas na Facebooku

Drożdże na porost włosów – jak stosować maski drożdżowe, tabletki i drożdże do picia?

Kobieta, która dotyka swoich włosów

Fot: bowie15 / gettyimages.com

Maska drożdżowa na włosy wzmacnia je, powodując, że mniej wypadają. Odżywcza maseczka przyspiesza również ich porost, hamuje proces siwienia, a także przeciwdziała przetłuszczaniu się włosów. Picie drożdży bądź przyjmowanie ich w postaci tabletek poprawi wygląd i zdrowie kosmyków.

Drożdże dzięki zawartości cennych minerałów i witamin, zwłaszcza z grupy B, działają dobroczynnie nie tylko na wygląd włosów, ale również skóry i paznokci. Wspomagają one układ odpornościowy, łagodzą bezsenność, a także bóle głowy.

Drożdże na włosy – działanie i właściwości

Drożdże są bogatym źródłem pełnowartościowego białka, a także cennych składników mineralnych oraz witamin, które korzystnie wpływają na ogólną kondycję włosów. Drożdżowe mieszanki można stosować od wewnątrz, np. w formie napoju do picia lub gotowych tabletek doustnych lub na zewnątrz, jako maseczki odżywcze. Drożdże zawierają w sobie biotynę, która hamuje wypadanie włosów, nadaje kosmykom sprężystości, zmniejsza ich przetłuszczanie się i spowalnia proces siwienia. Dzięki zawartości witamin z grupy B oraz cynku, selenu, miedzi, potasu, wapnia, chromu i fosforu w drożdżach, włosy stają się zdrowsze i mocniejsze.

Maseczka z drożdży na włosy

Maska do włosów z dodatkiem drożdży przeznaczona jest głównie do pielęgnacji suchych, zniszczonych i łamliwych kosmyków z tendencją do wypadania. Kuracja drożdżowa sprawdza się również na włosach przetłuszczających się i z łupieżem. Maseczki do pielęgnacji osłabionych i cienkich kosmyków można wykonać samodzielnie w domu, bądź kupić gotowe w sklepie kosmetycznym. Profesjonalne kosmetyki do włosów zawierają w sobie najczęściej piwne drożdże, które stymulują porost włosów, a także głęboko odżywiają je i wzmacniają. Maski drożdżowe mogą być również wzbogacone o takie składniki, jak: sok z brzozy czy olej z dzikiej róży, szyszki syberyjskiej, nasion białej porzeczki lub kiełków pszenicy. Kosmetyk nakłada się na wilgotne i umyte włosy i spłukuje obficie wodą po kilku minutach.

Jak poprawić porost włosów? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film:Jak poprawić porost włosów? Źródło: Klinika urody.

Drożdże na włosy – przepis na domową maseczkę na porost włosów

Domową maskę drożdżową na włosy można wykonać ze świeżych drożdży, kefiru lub jogurtu naturalnego oraz miodu. Jogurt wygładzi kosmyki, miód głęboko nawilży i odżywi, z kolei drożdże zapobiegną ich przetłuszczaniu się i wypadaniu oraz przyspieszą ich porost. Do wykonania maseczki na włosy wystarczy pół kostki świeżych drożdży wymieszać z 1 łyżką miodu i 1 łyżką jogurtu naturalnego, aż do uzyskania jednolitej i gładkiej konsystencji. Gotową mieszankę należy nałożyć na włosy, szczególnie uwzględniając skalp głowy. Delikatny masaż opuszkami palców przyspieszy wchłanianie się składników odżywczych w cebulki włosów. Głowę można owinąć folią spożywczą i ręcznikiem, a dla lepszego efektu ogrzać ciepłym nawiewem suszarki. Po około 60 minutach maskę należy zmyć wodą i umyć głowę delikatnym ziołowym szamponem wzmacniającym. Kuracja drożdżowa na włosy może być stosowana 2 razy w tygodniu.

Picie drożdży na włosy

Cenne właściwości drożdży można dostarczyć organizmowi od wewnątrz w postaci napoju. Zaleca się stosować suplementację przez 3 miesiące, a następnie odstawić na kolejny miesiąc. Nie należy również słodzić napoju, gdyż cukry proste zmniejszają ilość składników aktywnych w drożdżach. Picie drożdży wspomaga porost włosów i powoduje, że kosmyki stają się mocniejsze i mniej wypadają. Aby przygotować napój, wystarczy około 1/5 świeżych drożdży zalać gorącą wodą i po ostudzeniu wypić. Specyficzny smak składnika poprawi dodanie łyżeczki kakao.

Drożdże w tabletkach na włosy

Smak droży do picia jest specyficzny, dlatego osoby, którym on nie odpowiada mogą skorzystać z gotowych suplementów. Tabletki drożdżowe na włosy można dostać w aptece bez recepty. Preparaty tworzone są na bazie drożdży piwowarskich i są bogatym źródłem witamin z grupy B, zwłaszcza B1 i B2 a także niacyny. Tabletki drożdżowe są łatwo przyswajane przez organizm i zalecane na wypadanie włosów, problemy ze skórą, a także łamliwe i rozdwajające się paznokcie.

Drożdże na włosy – efekty uboczne

Drożdże do picia na włosy mogą okazać się niewystarczające w przypadku, np. problemów hormonalnych czy braku zbilansowanej i zdrowej diety na co dzień. Żywe drożdże fermentują z wytworzeniem dwutlenku węgla, co przyczynia się po ich przyjęciu do np.: wzdęć, uczucia pełności czy problemów trawiennych. Aby składnik nie wywoływał niepożądanych skutków, należy go zalewać zawsze wrzącą wodą bądź gorącym mlekiem. Maseczka z drożdży na włosy ma specyficzny zapach, który nie zawsze da się usunąć po pierwszym myciu, co może powodować dyskomfort w ciągu dnia.


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
253
11
Komentarze (0)
Nie przegap
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Maślak pstry (bagniak, jakubek, miodówka) - czy jest jadalny? Suszenie grzybów
Maślak pstry (bagniak, jakubek, miodówka) - czy jest jadalny? Suszenie grzybów
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?