Polub nas na Facebooku
Czytasz: Vivomixx - jak działa ten preparat i kiedy warto po niego sięgnąć?
menu
Polub nas na Facebooku

Vivomixx - jak działa ten preparat i kiedy warto po niego sięgnąć?

Tabletki

Fot: anilakkus / gettyimages.com

Vivomixx to suplement diety. Preparat polecany jest osobom, które mają zaburzoną florę bakteryjną jelit. Jak działa ten suplement i jak stosować go bezpiecznie?

Vivomixx to suplement diety. Preparat zawiera bakterie probiotyczne przywracają i pomagają utrzymać prawidłową florę bakteryjną w jelitach.

W składzie preparatu znajdują się żywe, liofilizowane bakterie probiotyczne z rodzaju Bifidobacterium i Lactobacillus. Szczepy te zostały bardzo dokładnie przebadane, a ich korzystny wpływ na mikrobiotę jelitową został potwierdzony naukowo.

Bakterie kwasu mlekowego naturalnie występują w przewodzie pokarmowym zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Probiotyk - w odpowiednio dobranych proporcjach - może mieć korzystny wpływ na zdrowie. Vivomixx pomaga odtworzyć i, co najważniejsze, utrzymać prawidłową mikroflorę jelit. Dodatkowo preparat zapobiega gromadzeniu się szkodliwych mikroorganizmów.

Preparat może być stosowany przez osoby dorosłe oraz dzieci powyżej trzeciego roku życia. W przypadku kobiet w ciąży oraz tych, które karmią dziecko piersią o tym, czy podanie leku jest zasadne może zdecydować tylko specjalista.

Jedna kapsułka preparatu zawiera 112 mld CFU bakterii: Streptococcus thermophilus DSM24731, Bifidobacterium longum DSM24736, Bifidobacterium breve DSM24732, Bifidobacterium infantis DSM24737, Lactobacillus acidophilus DSM24735, Lactobacillus plantarum DSM24730, Lactobacillus paracasei DSM24733, Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus DSM24734. W jednym opakowaniu znajduje się dziesięć kapsułek. Vivimixx dostępny jest także w formie saszetek.

Vivomixx - przeciwwskazania

Mimo że Vivomixx to suplement diety, to rozpoczęciem kuracji należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W niektórych przypadkach, nawet jeśli istnieją wskazania do podaniu leku, jego przyjmowanie nie jest możliwe. Preparatu nie mogą stosować osoby uczulone lub nadwrażliwe na choćby jeden ze składników leku.

Osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości, co do stosowania leku powinny skonsultować się z lekarzem. Przyjmowanie leku bez porozumienia ze specjalistą może się wiązać wystąpieniem poważnych problemów ze zdrowiem.

Vivomixx - dawkowanie

Dzieci oraz osoby dorosłe powinny przyjmować od 1–4 kapsułek na dobę lub 1–2 saszetek na dobę. Preparat należy połknąć w całości i popić wodą lub innym płynem (np. jogurtem, mlekiem lub sokiem). Kapsułkę można także otworzyć i połączyć z letnim płynem (z wodą, sokiem, jogurtem lub mlekiem). Zawartości kapsułki nie można mieszać z bardzo gorącymi lub bardzo zimnymi pokarmami. Duża różnica temperatur może zniszczyć wszystkie "dobre bakterie", które znajdują się w suplemencie. Preparatu nie można też łączyć z napojami gazowanymi.

Jak działają probiotyki? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Jak bezpiecznie przyjmować probiotyki? Źródło: Dzień Dobry TVN

Podobnie należy postępować w przypadku saszetek. Jej zawartość należy rozpuścić w letniej wodzie lub innym płynie (mleko, sok, jogurt) i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Proszku nie można łączyć z gorącymi, mrożonymi lub gazowanymi płynami.

Vivomixx - interakcje z innymi lekami

Nie ma żadnych badań, które wskazywałyby, że suplement diety Vivomixx wchodzi w reakcję z innymi lekami. Mimo to osoby, które chcą zacząć stosować preparat i na stałe przyjmują jakieś leki, także te wydawane bez recepty, przed rozpoczęciem kuracji powinny skonsultować się z lekarzem.

Vivomixx - działania niepożądane

Nie ma badań, które potwierdziłyby, że stosowanie preparatu Vivomixx wiąże się z występowaniem działań niepożądanych.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
75
9
Polecamy
Nifuroksazyd Gedeon Richter – ulotka.
Jak działa lek i kiedy go stosować?
Nifuroksazyd Gedeon Richter – ulotka. Jak działa lek i kiedy go stosować? TVN zdrowie
Enterol 250 - ulotka, dawkowanie, działanie i skutki uboczne leku
Enterol 250 - ulotka, dawkowanie, działanie i skutki uboczne leku TVN zdrowie
Leki homeopatyczne - co to takiego?
Leki homeopatyczne - co to takiego? Dzień Dobry TVN
Polacy przyjmują do 2 mld tabletek rocznie!
Większość z nich to leki bez recepty.
Jesteśmy w europejskiej czołówce
Polacy przyjmują do 2 mld tabletek rocznie! Większość z nich to leki bez recepty. Jesteśmy w europejskiej czołówce Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?