Polub nas na Facebooku
Czytasz: Uwaga! TVN: Lekarze zaszyli kobiecie chustę w brzuchu
menu
Polub nas na Facebooku

Uwaga! TVN: Lekarze zaszyli kobiecie chustę w brzuchu

Zobacz film: Uwaga! TVN: Po porodzie zaszyto jej w brzuchu półmetrową chustę Źródło: Uwaga! TVN

Lekarze z prywatnej kliniki w Wyszkowie zaszyli kobiecie w brzuchu pół metrową chustę chirurgiczną. Jak mogło dojść do tak rażącego błędu i czy klinika poczuwa się do winy?

Ciąża pani Malwiny przebiegała prawidłowo. Niestety pod sam koniec pojawiły się komplikacje i lekarze zdecydowali się przeprowadzić cesarskie cięcie. Zabieg wykonano w prywatnej klinice w Wyszkowie. To, co miało być bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla kobiety, która rodzi swoje pierwsze dziecko, okazało się koszmarem.

Chusta w brzuchu

Po porodzie bardzo źle się czułam. Nie mogłam zajmować się dzieckiem. Nie byłam w stanie podnieść się z łóżka. To były najgorsze trzy dni w moim życiu – mówi Malwina Kotaś-Salwin w rozmowie z reporterką programu Uwaga! TVN.

Lekarze z kliniki nie potrafi stwierdzić, co jest przyczyną wysokiej gorączki i bólów brzucha. Kobieta dostała antybiotyk i została odesłana do domu. Kiedy stan kobiety zaczął się pogarszać lekarze z kliniki uznali, że trzeba dalej przyjmować i wykonywanie żadnych badań nie jest konieczne, a nawet, jeśli pojawi się ropa, w ocenie lekarza, znajdzie ona ujście w szwie.

Niestety, szwy na brzuchu Pani Malwiny w końcu puściły. Wtedy okazało się, że poza ropą w brzuchy kobiety znajduje się także półmetrowa chusta chirurgiczna.

Po pęknięciu rany kobieta trafiła do szpitala powiatowego w Wyszkowie. Dopiero tutaj lekarze usunęli pozostawioną w jamie brzusznej chustę chirurgiczną.

Chirurg zrobił wielkie oczy, spojrzał na pielęgniarkę i powiedział, że czego takiego w swojej karierze jeszcze nie widział. Powiedział, że da mi znieczulenie i szybko to zoperują – opowiada pani Malwina.

Pani Malwina nie była pierwszą kobietą, u której lekarze z prywatnej kliniki w Wyszkowie dopuścili się zaniedbania. Pani Magdalena, tuż po cesarskim cięciu została wypisana do domu z uszkodzonym jelitem.

Obie kobiety chcą skierować pozwy przeciwko placówce do sądu cywilnego. Sprawą kliniki z Wyszkowa i zaniedbań, których dopuścili się lekarze zajmuje się już Prokuratura Rejonowa w Pułtusku.

W ciele pacjentki pozostawiona była serweta gazowa. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył dyrektor szpitala powiatowego w Wyszkowie. Ważnym elementem będzie uzyskanie opinii biegłych, którzy wypowiedzą się, co do zabiegu chirurgicznego – mówi w programie Uwaga! TVN Elżbieta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Jak doszło do błędu?

Każdy zabieg czy operacja powinny przebiegać zgodnie z wcześniej ustalonymi procedurami. W ocenie prof. dr. hab. n. med. Krzysztofa Czajkowskiego, konsultanta krajowego w dziedzinie ginekologii i położnictwa nie były one przestrzegane.

Procedury polegają na tym, że pielęgniarka lub położna, która jest instrumentariuszką przy operacji, przed zamknięciem brzucha powinna sprawdzić materiał opatrunkowy i narzędzia. Dopiero po tej informacji można zamykać brzuch - mówi specjalista w rozmowie z reporterką programu Uwaga! TVN.

Tymczasem klinika nie przyznaje się do winy, a jej przedstawiciele nie zgodzili się porozmawiać z reporterką programu Uwaga! TVN. Placówka wystosowała jedynie oświadczenie, w którym podważała stawianie im przez pacjentki zarzuty.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
91
9
Polecamy
W jej brzuchu zaszyto półmetrową chustę.
Historia jak z horroru wydarzyła się w prywatnej klinice
W jej brzuchu zaszyto półmetrową chustę. Historia jak z horroru wydarzyła się w prywatnej klinice Dzień Dobry TVN
Dlaczego pielęgniarka z Kozienic zmarła?
Zobacz reportaż z programu Uwaga!
TVN
Dlaczego pielęgniarka z Kozienic zmarła? Zobacz reportaż z programu Uwaga! TVN TVN zdrowie
Czworo pacjentów straciło wzrok po zabiegu wykonanym w tej samej klinice.
Prokuratura bada sprawę od 5 lat
Czworo pacjentów straciło wzrok po zabiegu wykonanym w tej samej klinice. Prokuratura bada sprawę od 5 lat Dzień Dobry TVN
Przez błąd lekarzy dziecko nie widzi, nie płacze, nie reaguje na bodźce.
Zobacz reportaż z programu Uwaga!
TVN
Przez błąd lekarzy dziecko nie widzi, nie płacze, nie reaguje na bodźce. Zobacz reportaż z programu Uwaga! TVN TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby