Polub nas na Facebooku
Czytasz: Seks w miejscu publicznym – dlaczego ludzie to robią?
menu
Polub nas na Facebooku

Seks w miejscu publicznym – dlaczego ludzie to robią?

Para trzyma się za ręce przed schodami ruchomymi.

Fot. PictureNet Corporation / Getty Images

Wiele osób postrzega seks w miejscach publicznych jako podniecającą przygodę. W wielu krajach, również w Polsce, jest to nielegalne. Uprawiając seks w miejscu publicznym, możemy niechcący naruszyć czyjąś wolność i poczucie komfortu.

Seks w miejscach publicznych jest karalny. Mówi o tym art. 140 kodeksu wykroczeń. Za seks w miejscu publicznym można zapłacić 1500 zł kary lub nawet trafić do aresztu. Mimo to mnóstwo młodych ludzi decyduje się na uprawianie seksu w parkach, lasach, toaletach klubów muzycznych lub nawet w sklepowych przymierzalniach! Kara za seks w miejscach publicznych grozi wówczas, gdy ktoś, kto przyłapał kochanków, zgłosi ich zachowanie odpowiednim organom. Należy pamiętać również o kamerach, które mogą być zamontowane w miejscu schadzki. Zdarzało się bowiem, że para uprawiająca seks w lesie została przyłapana przez tzw. fotopułapkę – kamerę, która miała uchwycić ewentualnych złodziei drewna lub osoby wywożące śmieci.

Seks - czy nie ma dla Ciebie tajemnic? Sprawdź!

Odpowiedz na 10 pytań
Rozpocznij quiz

Nago w miejscu publicznym – seks i ekshibicjonizm

Seks w miejscach publicznych u wielu osób wywołuje bardzo silne podniecenie, wzmagane przez wydzielającą się adrenalinę. Często decydują się na niego pary, które chcą urozmaicić swoje pożycie. Nie szkodzi, jeśli seks jest uprawiany na odludnej łące, lesie czy w zaparkowanym daleko na uboczu samochodzie. Gorzej, jeśli para za miejsce igraszek obiera sobie park, gdzie bawią się dzieci, toaletę lub przymierzalnię. Zdarzają się również osoby, które celowo uprawiają seks w miejscu publicznym, aby zostać przyłapane. Podniecenie wywołuje u nich świadomość szoku i lęku, jakie przeżywa nakrywająca osoba. Takie zachowanie nazywane jest ekshibicjonizmem i uważane jest za zaburzenie seksualne. Ekshibicjoniści mogą publicznie uprawiać seks, masturbować się. Nie pojawiają się całkowicie nago w miejscach publicznych, ale niespodziewanie odsłaniają genitalia przed napotkanymi ludźmi.

Polecamy: Fetyszyzm w seksuologii – czym jest, jakie są jego rodzaje i w jaki sposób leczyć to zaburzenie

Seks w miejscu publicznym – nastolatki

Na igraszki w miejscach publicznych decydują się nie tylko osoby z zaburzeniami seksualnymi lub znudzone pary. Często wybierają je również nastolatki i młodzi dorośli. Dlaczego? Przyczyna jest prosta – nie mają gdzie uprawiać seksu. Hotele czy pensjonaty są poza zasięgiem finansowym nastolatka, poza tym zdarza się, że od osób meldujących się wymagany jest dowód osobisty. Wiadome jest również, że seks nie będzie uprawiany w domu, w którym przebywają rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Osoby po 18. roku życia mają ułatwioną sytuację, ponieważ mając samochód i prawo jazdy, zyskują nieco intymnej przestrzeni. W bardzo młodym wieku warto wstrzymać się z seksem i dobrze przemyśleć sprawę. Pierwsze kontakty seksualne mają ogromny wpływ na życie erotyczne w przyszłości i postrzeganie seksu. Żadna para nastolatków nie chciałaby zostać przywieziona przez policję do domu wraz z ogromnym mandatem do zapłacenia, bo „robiła to” w miejscu publicznym. Jeśli nie ma odpowiedniego miejsca do uprawiania seksu, warto się z nim wstrzymać.

Warto wiedzieć: Czy pierwszy raz boli? W jakim wieku rozpocząć współżycie?

W miejscu publicznym – czyli gdzie?

Czym właściwie jest miejsce publiczne i w jakich sytuacjach można otrzymać karę? Miejsca publiczne to te, z których korzysta ogół społeczności, ucząc się, odpoczywając, uprawiając rekreację czy spotykając się ze znajomymi. Miejsca publiczne najczęściej są własnością skarbu państwa, jednostek terytorialnych, czasem firm i organizacji pozarządowych. Są to takie tereny, jak ulice, place, szlaki turystyczne, drogi publiczne, lotniska cywilne, drogi wodne, porty i przystanie. Zaliczają się do nich też parki, tereny zielone użytku publicznego (np. błonia), cmentarze lub inne tereny związane z upamiętnieniem męczeństwa i walki ludzi. Za miejsca publiczne uważane są również wnętrza budynków użytku publicznego – szpitali, bibliotek, biurowców, uczelni itp. Miejscami publicznymi są przylegające do nich ogrody i dziedzińce.

Jak podgrzać atmosferę w sypialni? Dowiecie się tego z filmu:

Zobacz film: Jak podgrzać atmosferę w łóżku? Źródło: Dzień Dobry TVN

Seks w miejscu publicznym – miejsca, gdzie jest to legalne

W wielu miejscach na świecie seks w miejscu publicznym nie jest karalny. Jednym z nich jest park Vondelpark w Amsterdamie. Jednak nawet tam uprawianie miłości musi odbywać się po zmroku, z daleka od głównych alejek i placów zabaw. Kochające się pary nie mogą zostawiać po sobie prezerwatyw i innych odpadów. Za seks w miejscach publicznych nie otrzyma się mandatu również w Meksyku. W Wielkiej Brytanii trwają prace nad legalizacją tego procederu pod pewnymi warunkami.

Bezpiecznie w miejscu publicznym

Jeśli decydujemy się na seks w miejscu publicznym, należy pamiętać o bezpieczeństwie. Igraszki niosą ze sobą ryzyko nie tylko mandatu czy zgorszenia innych ludzi. Przede wszystkim, jeśli nie planujemy ciąży, nie wolno zapominać o zabezpieczeniu w postaci prezerwatywy. Należy pamiętać o możliwości pogryzienia przez mrówki czy inne owady żyjące w trawie. Warto więc zabrać ze sobą koc, na którym będzie można się położyć. Uprawiając seks w samochodzie, można odsunąć siedzenia, aby mieć więcej miejsca. W ciasnej przestrzeni nie trudno o urazy. Seks w miejscu publicznym należy uprawiać w bezpiecznych pozycjach, w których łatwo zachować równowagę. Stabilność pozycji pozwoli uniknąć upadków, stłuczeń czy nawet złamań. Warto mieć ze sobą coś do picia oraz chusteczki nawilżane lub higieniczne.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
340
38
Polecamy
Seks w samochodzie – najlepsze pozycje, jak się kochać w samochodzie?
Seks w samochodzie – najlepsze pozycje, jak się kochać w samochodzie? TVN zdrowie
Co wiesz o seksie?
Sprawdź swoją wiedzę!
Co wiesz o seksie? Sprawdź swoją wiedzę! TVN zdrowie
Grobla Olbrzyma – gdzie się znajduje i jaka jest jej historia?
Grobla Olbrzyma – gdzie się znajduje i jaka jest jej historia? Dzień Dobry TVN
Miłość na łonie natury.
"Listopad jest jednym z lepszych miesięcy na uprawianie seksu w lesie"
Miłość na łonie natury. "Listopad jest jednym z lepszych miesięcy na uprawianie seksu w lesie" Dzień Dobry TVN
Komentarze (1)
Mariusz20
Czyli gdzie ludzie uprawiaja ten seks
Czytaj całość
Nie przegap
Gluten - gdzie występuje? Co nie zawiera glutenu?
Gluten - gdzie występuje? Co nie zawiera glutenu?
Ból ramienia - ból kości i mięśni, przyczyny
Ból ramienia - ból kości i mięśni, przyczyny
Urobilinogen w moczu - przyczyny odchyleń
Urobilinogen w moczu - przyczyny odchyleń
Oleje do cery dojrzałej: opuncja figowa, dzika róża, rokitnik i orzechy brazylijskie
Oleje do cery dojrzałej: opuncja figowa, dzika róża, rokitnik i orzechy brazylijskie
Jak szybko zapuścić włosy: zapuszczanie włosów męskich i damskich, fryzury
Jak szybko zapuścić włosy: zapuszczanie włosów męskich i damskich, fryzury
Wirus RSV jest dla wcześniaków groźniejszy niż koronawirus. Jak chronić przed nim dziecko?
Wirus RSV jest dla wcześniaków groźniejszy niż koronawirus. Jak chronić przed nim dziecko?