Czym są przebarwienia po ciąży?
W okresie trwania ciąży dochodzi do zaburzeń w produkcji melaniny. Barwnik ten jest wytwarzany w momencie ekspozycji na słońce. Skóra kobiety w ciąży jest niestety bardziej podatna na niekorzystne działanie promieniowania słonecznego. W efekcie, u ciężarnych melanina zostaje nierównomiernie rozłożona - na powierzchni skóry tworzą się mało estetyczne przebarwienia.
Zobacz też: Czy laser frakcyjny jest bezpieczny? Zapytaliśmy eksperta
Jak się pozbyć przebarwień po ciąży?
Niestety po ciąży przebarwienia nie są w stanie zniknąć same. By się ich pozbyć potrzebne są do tego specjalistyczne zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej. Rekomendowane są zwłaszcza zabiegi laserowe.
Po wykonaniu serii zabiegów, z reguły to są 2-3, jesteśmy w stanie zredukować praktycznie do zera przebarwienia
przekonuje Elżbieta Zganiacz.
Oprócz zabiegów laserowych w walce z przebarwieniami istotna jest profilaktyka przed, jak i po zabiegowa, a więc:
Stosowanie kosmetyków, które będą z wysokimi faktorami, by zabezpieczać skórę przed ponownym pojawieniem się przebarwień
-dodaje kosmetolog.
Kim jest nasz ekspert – Elżbieta Zganiacz?
Naszą ekspertkę na co dzień spotkać można w Klinice dr Szczyta. Elżbieta jest magistrem kosmetologii oraz absolwentką wydziału farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest także ekspertem z zakresu zabiegów wykorzystujących technologię Hi-Tech zarówno na skórę twarzy, jak i w zakresie modelowania sylwetki. Nasza specjalistka specjalizuje się też w zabiegach pielęgnacyjnych: terapii anty –anging i problemów skórnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała również asystując podczas zabiegów chirurgii plastycznej.
Zobacz też:
- Przebarwienia na twarzy i po trądziku. Jak usunąć przebarwienia skóry?
- Rozstępy w ciąży – jak ich uniknąć? Co stosować, by im zapobiec?